Půjčka bez registru
Půjčka bez registru může být řešením pro lidi, kteří jsou z nějakého důvodu vedeni jako dlužníci, ale chtějí / potřebují peníze třeba na vybavení domácnosti, auto, případně cokoliv jiného. Na rovinu řekněme, že jsou takoví žadatelé pro úvěrové společnosti jisté riziko; konkrétně v tom, že nebudou řádně splácet. Neznamená to ovšem automatické zamítání žádostí, řada poskytovatelů dokáže nějaký ten přešlap tolerovat. Obvykle to jsou nebankovní společnosti, záleží však, nakolik jsou vaše „prohřešky“ závažné. Třeba rok stará záležitost s tím, že už dnes máte své finance v pořádku, vadit nemusí. Tehdy vám mohou nabídku udělat i banky, obvykle si však riziko vykompenzují vyššími poplatky. Půjčka bez registru tak není zcela přesné označení, spíše jde o půjčku „se zápisem v registru“.
Srovnání: jaké půjčky bez registru doporučují sami lidé
- Cofidis
- Česká spořitelna
- Komerční banka
Tip: I když budete mít dobrou bonitu, mohou některé společnosti podmínit poskytnutí půjčky bez registru pojištěním schopnosti splácet. To obvykle vychází kolem 10 % z výše měsíční platby, což je sice výdaj navíc, ale může rozhodnout, zda půjčku bez registru (ne)dostanete.
Srovnání: další poskytovatelé půjček bez registru
Srovnání: hotovostní půjčky bez registru
Výhody půjček bez registru
- zápis v registru může být tolerován
- nemusí být vyžadován ručitel ani spolužadatel
- rovněž uspějete i bez zástavy nemovitosti
Nevýhody půjček bez registru
- zpravidla mívá vyšší úroky a RPSN
- získat je možní spíše nižší částky
V jakých podobách je půjčka bez registru dostupná
Ve většině případů dosáhnou dlužníci na úvěry v nižších částkách, při dobré bonitě si ale vezmou i půjčku na bydlení. Ačkoliv jsou totiž i dnes některé společnosti přísné, jiné se dávno naučily pracovat i s „nepřízní života“ a v jejich nabídce je tak dostupná:
- půjčka na účet bez registru
- hotovostní půjčka bez registru
- online půjčka bez registru
- konsolidace bez registru
- hypotéka bez registru
- půjčka na bydlení bez registru
Podmínky půjček bez registrů
- dostačující bonita (výpočet závisí na příjmech a výdajích, úvěrové i platební historii, výši ostatních závazků a řadě dalších faktorů)
- jiné závazky máte v pořádku (úvěrové společnosti také posuzují, zda řádně hradíte vše, k čemu jste se zavázali; předně se jedná o zálohy na energie a vyúčtování operátora…)
- navíc je potřeba (OP a občas i druhý doklad totožnosti, pravidelný příjem, platné kontaktní údaje jako telefonní číslo a e-mailová adresa, splnění ukazatelů ČNB a nakonec bankovní účet, žádáte-li o půjčku bez registru online)
Do jakých registrů poskytovatelé nahlíží
- CRÚ
- SOLUS
- BRKI
- NRKI
Jak zvýšit šanci na schválení půjčky bez registru
I starý zápis může žádost zkomplikovat, nikoliv však znemožnit, pakliže úvěrovým společnostem ukážete, že vám „mohou věřit“. Půjčka bez registru zpravidla podléhá přísnějšímu vyhodnocování, své šance však můžete zásadně zvýšit, pokud:
- jste zaměstnaní alespoň 1 rok u jedné firmy (nebo stejnou dobu úspěšně podnikáte)
- máte tím zajištěn pravidelný příjem v neměnné výši
- máte skvělou pracovní morálku (nestůněte, nedáváte si OČR apod.; občasné výpadky nevadí, ale například 3 měsíce ročně doma mohou být problém)
- tvoříte si finanční rezervu a z příjmů vám zbývá alespoň 10 % (chcete-li hypotéku, tak cca. 2krát tolik)
- aktuálně nic nedlužíte (tzn. nemáte jinou půjčku)
- nejste s žádným závazkem po splatnosti (ani u operátora, za energie…)
- ideálně už za sebou nějakou půjčku v registru máte (klidně i malou na měsíc, třeba první půjčku zdarma)
Aktualizováno: sazby i další informace se snažíme kontrolovat alespoň 1krát týdně; vše na stránkách Ossel.cz má pouze informativní charakter a neměli byste se rozhodovat pouze na základě informací zjištěných u nás, ačkoliv si zakládáme na jejich důkladném zjišťování.