Úvěr Ferratum Credit (recenze): využívejte peníze opakovaně i po splacení

Ferratum, známé také jako Ferratum Bank či Ferratum Credit, poskytuje nebankovní půjčky „napořád“, respektive na neomezeně dlouhou dobu. Její vyřízení zvládnete kompletně online a nejlépe poslouží jako finanční rezerva, neboť můžete čerpat i splácet pouze tolik, kolik zrovna potřebujete. Revolvingový úvěr Ferratum je tak alternativou ke kontokorentu či kreditní kartě a šanci na jeho získání mají i lidé e zápisem v registru dlužníků.

Základní vlastnosti půjčky Ferratum

 • Výše půjčky: 2 500 – 80 000 Kč
 • Splatnost: Neomezená
 • Rychlost schválení: do 10 minut
 • Rychlost vyplacení: do 60 minut
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Vhodná pro podnikatele (OSVČ): Ano
 • Úroková sazba: pevně 12,25 % p.m. (měsíčně)
 • RPSN: pevně 299,98 % (za rok)
 • Vyžaduje doložení příjmu: Ano
 • Kontroluje registry: Ano
 • Vyžaduje zástavu: Ne
 • Musíte mít ručitele: Ne

Výhody a nevýhody půjčky Ferratum Credit

 • Vyřízení on-line přes PC nebo mobil
 • Peníze máte do 30 minut od schválení
 • Nebankovní úvěr je na cokoliv
 • Nemusíte ručit ani zastavovat majetek
 • Vysoká min. splátka (13 % z čerpané částky)
 • Půjčka Ferratum patří ke středně drahým
 • Tučné poplatky za odložení splátek

Podmínky žádosti o půjčku Ferratum

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Platný bankovní účet pro převod peněz
 • Stálý příjem je k poskytnutí půjčky nezbytný
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Kolik a na jak dlouho půjčka Ferratum nabízí

Jelikož je úvěrový rámec poměrně široký, pokryje jak koupi ojetého auta, tak třeba nedoplatky za energie a běžné výdaje. Nebankovní půjčka Ferratum nabízí novým i stávajícím klientům od 1 000 do 80 000 Kč se splatností 61 dní až „neomezeně dlouho“, neboť je smlouva uzavírána na dobu neurčitou a skončí až v případě, že ji jedna strana vypoví. Peníze tak budete mít od Ferratum Credit vždy k dispozici, aniž byste znovu procházeli schvalováním.

Pro koho je půjčka Ferratum určena

Žádost může odeslat každý, kdo splňuje výše vypsané podmínky, a to i za předpokladu, že se s ním z minulosti táhne zápis v registru dlužníků. Ferratum Bank pohlíží na každého klienta individuálně, takže pokud budete potřebovat peníze třeba na novou ledničku, televizi, vybavení domácnosti či automobil, a máte jinak své finance v pořádku, můžete rychlý nebankovní úvěr získat. A to už do 10 minut kterýkoliv všední den.

Jak funguje revolvingový úvěr Ferratum

Nejedná se o klasickou půjčku, kdy dostanete peníze najednou a poté je vracíte ve stejně vysokých splátkách; v případě Ferratum Bank jde totiž o tzv. revolvingový úvěr, který je podobný kreditní kartě či kontokorentu. To znamená, že vám schválí určitou částku a uloží ji na speciální účet, z něhož si budete sami převádět pouze tolik, kolik zrovna chcete, nemusíte čerpat vše najednou. Pokud tedy poskytovatel stanoví dle vaší finanční situace úvěrový rámec třeba na 30 000 korun, můžete si z něj přeposlat pouze polovinu, nebo jen pár tisíc.

Výhodou je, že u takovéto půjčky hradíte poplatky pouze z toho, co skutečně čerpáte – kupříkladu ze zmíněných 15 tisíc, zatímco druhá polovina „zůstane ležet na účtu“, za což nic neplatíte. Splácení potom probíhá v relativně libovolných splátkách, kdy hradíte tolik, kolik si zrovna můžete dovolit (jednou třeba 5 tisíc, podruhé 8, a pak jen 3), nebo alespoň minimální splátku, která není úplně nízká. Rychlá nebankovní půjčka Ferratum Credit ji má stanovenou na 13 % z aktuálně čerpané částky, což vychází zhruba na 180 až 200 korun z každé tisícovky (dle výše splátky).

Jaké úroky a RPSN má půjčka Ferratum Credit

Jelikož má poskytovatel na svých stránkách kalkulačku, můžete si orientačně zjistit, na kolik vás úvěr na cokoliv vyjde. Nelekejte se však, že se v něm nastavuje pouze částka, splatnost je totiž pro všechny stejná. V kalkulačce pak rovnou vidíte denní úroky (p.d.) vyjádřené v procentech i korunách, a RPSN, přičemž jsou oba tyto ukazatele neměnné pro jakkoliv vysokou půjčku Ferratum:

 • úroky vychází na 0,4026 % p.d. (denně, nikoliv ročně, jak bývá běžné)
 • RPSN je vždy stanovena na 299,98 % (tento ukazatel už je počítán za období 12 měsíců)

Reprezentativní příklad

 • Výše půjčky 20 000 Kč s dobou splatnosti 12 měsíců
 • Měsíční splátka vychází na 13 % (tedy 2 999,29 Kč), min. však 1 000 Kč
 • Úroková sazba 12,25 % p.m. (měsíčně) a RPSN 299,98 %
 • Celková splatná částka je 35 919,48 Kč (z toho poplatky 15 919,48 Kč)

Z toho vychází, že si rychlá nebankovní půjčka vyžádá přeplatek 79,6 % oproti využité částce, což je opravdu hodně. Revolvingový úvěr je potřeba využívat opatrně a pouze k financování krátkodobých cílů, kdy víte, že zvládnete peníze nejpozději za pár měsíců vrátit.

Shrnutí recenze revolvingového úvěru Ferratum

Vzhledem k povaze půjčky poslouží spíše jako finanční rezerva pro případy, kdy nevyjete s penězi a chcete mít „kam sáhnout“, aniž byste se zdržovali klasickou žádostí. Poplatky jsou však velmi vysoké, takže nedoporučujeme využít Ferratum Credit dlouhodobě, ale nejvýše na pár měsíců. Úvěr však mohou získat i lidé se zápisem v registru, a to stejně jako ostatní už do 60 minut.

Kde a jak můžete o půjčku Ferratum Credit požádat

Dobrou zprávou je, že nemusíte nikam chodit, neboť vyřídíte vše přes internet, a to včetně podpisu smlouvy, k čemuž slouží SMS kód. Stačí tedy vyplnit žádost o nebankovní půjčku Ferratum a uvést v ní, jak vysoký úvěrový rámec chcete schválit, a připojit informace o sobě (splatnost je na dobu neurčitou). Pracovníci se dají obratem do práce.

1) V prvním kroku přejděte na žádost o rychlou půjčku Ferratum Credit

2) Vyberte jeden z revolvingových úvěrů (jsou stejné)

3) Zvolte maximální částku, jakou byste rádi měli k dispozici

4) Doplňte informace a klepněte na tlačítko „Pokračovat“

Kdo je Ferratum Bank a odkud pochází

Ferratum je běžně známé i jako Ferratum Bank, ačkoliv přímo bankou není, nebo pod názvem půjčky Ferratum Credit, kterou nabízí na českém trhu v podobě revolvingového úvěru od roku ??? (neuvádí). Stojí za ní společnost Ferratum Bank p.l.c. se sídlem na Maltě (v ČR má jen provozovnu) a původem z Finska, kde patří největším hráčům na trhu, a expandovala do několika zemí Evropské unie.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka Ferratum Credit?

V rámci revolvingového úvěru je možní žádat o 3 000 až 80 000 Kč, přičemž můžete opakovaně využívat i již splacené peníze, aniž byste žádali o navýšení.

Za jak dlouho musím peníze vrátit (splatnost)?

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, takže není horní hranice dána; existuje však spodní, která vychází na 61 dní, dříve rychlá půjčka Ferratum Credit splatit nepůjde.

Co přesně znamená revolvingový úvěr?

Jde o zvláštní druh půjčky, kdy vám peníze nejsou vyplaceny přímo na běžný účet, ale uloženy na speciální konto, z něhož si pak sami převádíte pouze tolik, kolik chcete. Poplatky přitom hradíte jenom z částky, jakou zrovna čerpáte (nikoliv z max. výše úvěrového rámce), přičemž můžete s revolvingovým úvěrem Ferratum Credit opakovaně využívat i již splacené peníze, aniž byste o ně museli žádat.

Jak rychle mi Ferratum Bank úvěr vyplatí?

Jelikož jsou všechny žádosti zpracovávány hned po přijetí a komunikace probíhá 100% online, můžete mít peníze hned po podpisu smlouvy. Zřízení speciálního účtu obvykle netrvá déle než 60 minut, a hned poté si můžete sami převést tolik, kolik potřebujete.

Co musím splňovat k úspěšné žádosti?

Postačí úplné základy, které ukládá zákon: pravidelný příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje), 2 doklady totožnosti (základem je OP, k němuž je třeba doložit ŘP nebo cestovní pas), bankovní účet na své jméno (nelze vyplatit nikomu jinému, ani z rodiny), plnoletost (věk min. 20 let), aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Nabízí Ferratum i půjčku bez registru?

To už dnes možné není, zakazuje to zákon, podle něhož musí každý poskytovatel do registru nahlédnout a posoudit vaši finanční situaci. Negativní zápis v z minulosti však neznamená, že půjčku Ferratum Credit nedostanete – pokud dnes máte finance v pořádku, nemusí být starý přešlap překážkou.

Potřebuji ručitele nebo zastavit majetek?

Ani jedno není třeba, stačí splňovat podmínky uvedené výše. Jeden či druhý způsob zajištění úvěru je běžně vyžadován až od 0,5 milionu korun, tak vysoká však tato dlouhodobá nebankovní půjčka není.

Schválí Ferratum půjčku bez doložení příjmu?

Ano i ne; rychlá nebankovní půjčka bez doložení příjmu nesmí být poskytnuta nikým. Ale jestli jde pouze o to, že zrovna nemáte po ruce potvrzení od zaměstnavatele či daňové přiznání, není to problém. Kolik vyděláváte si poskytovatel ověří přes výpisy z účtu.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.