Flexibilní půjčka Cofidis (recenze)

Flexibilní půjčka Cofidis (recenze): revolvingový úvěr, za který splácíte tak, jak vám to vyhovuje

Flexibilní půjčka Cofidis přenechává klientům určitou míru kontroly nad tím, kolik přesně peněz využijí, stejně jako kolik budou měsíčně splácet. Jedná se totiž o revolvingový úvěr, z něhož můžete čerpat prostředky postupně a ty nevyužité si nechat třeba jako finanční rezervu. Oproti klasickému úvěru je vhodný spíše krátkodobě, pojí se s ním totiž vyšší poplatky (na druhou stranu ale nejsou nějak extrémní). Flexibilní půjčku Cofidis je přitom možné sjednat 100% přes internet, takže nikam nemusíte.

Flexibilní půjčka Cofidis je revolvingový úvěr

Jak napovídá už název produktu, je relativně „přizpůsobitelný“ aktuálním potřebám klienta. Vzhledem k tomu, že ho Cofidis nabízí jako revolvingový úvěr, plynou z toho tři zásadní výhody: 1) ze schválení částky můžete čerpat pouze tolik, kolik teď potřebujete, 2) splácet lze každý měsíc v jiné výši. Je tedy jedno, zda jeden vrátíte tisícovku a další tři, anebo jenom pětistovku, Flexibilní půjčka Cofidis to umožňuje, a 3) i splacené peníze lze opětovně využít, aniž byste žádali poskytovatele o svolení.

Výše a splatnost nebankovního úvěru Cofidis

Rozsahem připomíná „kreditku“, na revolvingový úvěr Cofidis lze totiž získat od 10 000 do 90 000 Kč. Z hlediska splatnosti to ale neplatí, nejkratší lhůta je rok, zatímco nejdelší 42 měsíců (tedy 3,5 roku). Vzhledem k tomu je Flexibilní půjčka vhodná zejména na menší výdaje, a také jako finanční rezerva.

Flexibilní půjčka Cofidis je dostupná on-line

S cílem maximálně výplatu peněz urychlit probíhá veškerá komunikace přes internet (jinak to dnes ani nejde, Cofidis totiž nemá kamenné pobočky). V prvním kroku postačí vyplnit jednoduchý a intuitivní formulář, ale v případě potřeby je k dispozici podpora na telefonu. Po jeho odeslání se pak o zbytek postará Cofidis, který nárok na revolvingový úvěr posoudí už během pár minut a následně vás kontaktuje.

K čemu revolvingový úvěr Cofidis poslouží

V tomto směru vás nebude poskytovatel omezovat, takže můžete s penězi naložit zcela podle svého uvážení. Flexibilní půjčka Cofidis je na cokoliv, vzhledem k její výši se ale hodí spíše k pokrývání menších výdajů (koupě spotřební elektroniky, nábytek a vybavení domácnosti obecně, doplatek energií…). K čemu ale není vhodné revolvingový úvěr Cofidis využívat, jsou zážitky a „umělé“ zvyšování životní úrovně.

Kalkulačka pro výpočet splátek

Abyste si mohli dopředu porovnat, nakolik je nebankovní revolvingový úvěr výhodný, jestli vám jinde nenabídnou lepší podmínky apod., má Cofidis dostupnou na svých stránkách orientační kalkulačku. V té stačí nastavit částku a zvolit splatnost (tím zároveň vyberete i výši splátek), a hned pod tím uvidíte podrobnější informace jako úrokovou sazbu, RPSN, kolik celkem zaplatíte, nebo reprezentativní příklad.

Flexibilní půjčka Cofidis bez doložení příjmů

Dnešní doba už nevyžaduje papírové potvrzení od zaměstnavatele, případně daňové přiznání, jste-li OSVČ (i když stále možné je), díky čemuž je Flexibilní půjčka Cofidis možná i bez doložení příjmů. Pozor ale, neznamená to, že by ji dostali lidé, kteří nemohou prokázat, zda a kolik vydělávají – jde pouze o to, že je možné ověřit příjmy prostřednictvím bankovní identity (Bank ID), nebo doložením výpisů z účtu; nejrychleji bude revolvingový úvěr Cofidis schválen s první možností.

Nebankovní revolvingový úvěr Cofidis „bez registru“

V případě, že máte z minulosti nějaký XX, nemusí to při žádosti znamenat problém. Obecně je sice na takové lidi nahlíženo přísněji, nárok na Flexibilní půjčku „bez registru“ však Cofidis vyhodnocuje individuálně u každého klienta. Schválení se totiž odvíjí od cely řady faktorů, zejména od bonity a zda nejste po splatnosti s jinými závazky (ať jde o zálohy na energie, pojištění, jiné půjčky…).

Jaké úroky a RPSN má Flexibilní půjčka

Než začnete zadávat jakékoliv údaje, můžete si přímo na stránkách poskytovatele ověřit, kolik bude nebankovní revolvingový úvěr Cofidis stát, resp. jak vysoké budou úroky a RPSN, a tím i celkový přeplatek. Abyste tyto informace viděli, je třeba se prokliknout na detail produktu přes tlačítko „Vyberu si půjčku“ a následně přes „Zažádat o půjčku“ (k samotné žádosti tím ale nedojde). Ukazatele vychází na:

  • úroky jsou pevně 29,9 % p.a. u jakékoliv částky a splatnosti
  • RPSN vychází stejně jako úroková sazba, tedy 29,9 %

Dle zvolené výše nebankovní půjčky a splatnosti (a výše splátek) přeplatíte za poskytnuté peníze mezi 11,49 a 55,4 %, což je o něco více než třeba u Klasické půjčky Cofidis na splátky, ale pokud budete využívat revolvingový úvěr spíše občasně a na krátkou dobu, může se jednat o dobrý nástroj „finanční rezervy“.

Shrnutí recenze nebankovní půjčky Cofidis

Produkt má v podstatě specifické uplatnění jako „finanční rezerva“, z níž čerpáte pouze tolik, kolik aktuálně potřebujete – není tedy nutné využívat celý úvěrový rámec – a zároveň hradíte poplatky jenom z částky, jakou jste čerpali. Flexibilní půjčka Cofidis má také proměnlivé splátky, které můžete posílat každý měsíc v jiné výši, a pakliže budete znovu potřebovat založit, lze opětovně využít i již splacené peníze. Z hlediska poplatků je nebankovní úvěr o něco dražší než třeba Klasická půjčka, ale není to „přepal“.

Jak o Flexibilní půjčku Cofidis požádat

Chodit nikam nemusíte (a vlastně to ani není možné, kamenné pobočky totiž poskytovatel nemá), úplně vše totiž vyřídíte na dálku. Stačí jenom vyplnit žádost o půjčku Cofidis a prozradit v ní o sobě informace.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o Flexibilní půjčku Cofidis

2) Posuvníkem zvolte částku, o jakou máte zájem

3) Následně klepněte na tlačítko „Vyberu si půjčku“

4) Jestliže vám je v rekapitulaci vše jasné, pokračujte přes „Zažádat o půjčku“

5) Zvolte splatnost, stejně jako výši měsíční splátky

6) Doplňte o sobě základní a kontaktní informace a klepněte na „Pokračovat na 2. krok“

Nebankovní půjčka Cofidis a předčasné splacení

Jestliže budete mít kdykoliv v průběhu peníze navíc, můžete je využít k dřívější úhradě závazku a nepřeplácet tak zbytečně na úrocích. Revolvingový úvěr Cofidis je možné ze zákona předčasně splatit kdykoliv v průběhu trvání – poskytovateli za to ale náleží poplatek ve výši 1 % z dříve hrazené částky, pakliže má smlouva končit za déle než rok, nebo 0,5 % v případě, že je splatnost kratší než 12 měsíců.

Mimořádná splátka Flexibilní půjčky Cofidis

Podmínky jsou v podstatě stejné jako při předčasném splacení, přičemž je výhodou, že o tom nemusíte dávat vědět předem. Revolvingový úvěr Cofidis má totiž flexibilní splatnost, díky čemuž je jedno, kolik pošlete, systém automaticky přepočítá, jakou částku aktuálně dlužíte. V případě 100% doplacení ale smlouva nekončí, tu je nutné vypovědět. Cofidis má ale nárok na 0,5 až 1 % z výše mimořádné splátky.

Cofidis nabízí k půjčce také pojištění

Jestliže si nejste jistí, že zvládnete nebankovní revolvingový úvěr za za každé situace hradit, umožňuje Cofidis sjednat k Flexibilní půjčce pojištění schopnosti splácet. To má pokrýt alespoň základní rizika, abyste v případě nějaké krize (nebo nepříznivé životní situace obecně) poskytovateli nic nedlužili. Nabízeno je ve dvou základních verzích a také pro seniory (sjednat si ho ale mohou i mladší zájemci):

SituaceJISTOTASTANDARDSENIOR
ÚmrtíAnoAnoAno
Invalidita 2. a 3. stupněAnoAnoNe
Pracovní neschopnost po 60 dnechAnoAnoNe
Ztráta zaměstnání po 60 dnechAnoNeNe
Cena0,65 %
z aktuálního dluhu
0,50 %
z aktuálního dluhu
0,45 %
z aktuálního dluhu
Varianty pojištění schopnosti splácet k půjčce Cofidis

Kolik za vás pojištění zaplatí splátek a jak dlouho

SituaceKolik splátek uhradí
ÚmrtíIhned 100 % dluhu
Invalidita 2. a 3. stupněIhned 100 % dluhu
Pracovní neschopnost po 60 dnechmax. 12 splátek (nejvýše 55 555 Kč / splátka)
Ztráta zaměstnání po 60 dnechmax. 12 splátek (nejvýše 55 555 Kč / splátka)
Kolik splátek uhradí pojišťovna v rámci pojištění schopnosti splácet sjednaného k půjčce Cofidis

Flexibilní půjčka Cofidis pro matky na MD i jiné

Nebankovní úvěr není určen jen zaměstnancům a OSVČ (ty mohou mimochodem žádat i jako fyzické osoby, i když mají příjmy z podnikání), ale obecně může být Flexibilní půjčka Cofidis schválena všem, kdo splňují podmínky. Z hlediska příjmu je totiž možné uznat i penzi, některé sociální dávky, výsluhový příspěvek aj.

Také po insolvenci je půjčka Cofidis možná

Ačkoliv se na vás budou poskytovatelé dívat „s odstupem“, neznamená to, že by nebylo možné nebankovní (nebo jiný) úvěr získat. Důležité je, zda jste prošli oddlužením řádně, a pokud ano, je půjčka Cofidis po insolvenci možná. Vyžadovány jsou však pravidelné příjmy a abyste neměli žádné jiné závazky po splatnosti. Tehdy lze žadatele posoudit individuálně a klidně může být pro poskytovatele dobrým klientem.

Kdo je Cofidis a odkud pochází

Cofidis je původem z Francie, kde byla založena v roce 1982, takže za sebou má poměrně slušnou historii. Od počátku se věnuje poskytování nebankovních půjček, a to jak běžným lidem (fyzickým osobám), tak podnikatelům; na tuzemském trhu přitom od roku 2004. Vedle úvěrů nabízí ještě služby jako nákup na splátky nebo kreditní karty (na něž je navázaný revolvingový úvěr).

Kontakty a adresa Cofidis

  • Webové stránky: https://www.cofidis.cz/
  • Společnost: COFIDIS a.s. se sídlem na: Bucharova 1423/6, 158 00 Praha 5
  • IČO: 27179907
  • Telefonní číslo: +420 234 120 120
  • E-mailová adresa: informace@cofidis.cz

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysokou půjčku lze od Cofidis získat?

Úvěrový rámec je podobný kreditní kartě, neboť se pohybuje mezi 10 000 a 90 000 Kč. Flexibilní půjčka Cofidis tak není určena na úplně velké výdaje.

Jaká je doba splatnosti nebankovní půjčky?

Nejkratší doba splatnosti je 12 měsíců, zatímco nejdelší 36 měsíců (3,5 roku).

Jak rychle lze získat úvěr od Cofidis?

Kdo už u tohoto poskytovatele někdy žádal, tak už o něm potřebné informace má, díky čemuž může být úvěr vyplacen již za 5 minut od schválení. Noví žadatelé musí ale projít ověřením, což může trvat několik desítek minut, v krajním případě až 24 hodin.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky?

V podstatě stačí splnit jenom zákonné podmínky, jako je pravidelný příjem, dva doklady totožnosti (základem je OP a k němu je vhodné doložit ŘP nebo cestovní pas, eventuálně rodný list), běžný účet na jméno žadatele (nikomu jinému peníze vyplatit nelze), telefonní číslo a e-mail, stejně jako věk alespoň 18 let.

Poskytuje Cofidis půjčku bez kontroly registrů?

Databáze musí kontrolovat každá společnost ze zákona, ale negativní záznam nemusí automaticky vést k zamítnutí žádosti o nebankovní úvěr Cofidis. Schválení závisí na celkové finanční situaci klienta (kupříkladu nakolik má stabilní příjem, jak řádně hradí současných závazky, jak je zápis starý apod.).

Je možné získat půjčku bez doložení příjmů?

Ano, ale znamená to v podstatě pouze to, že nemusíte dokládat žádné papírové potvrzení, neboť lze příjmy ověřit pomocí propojení bankovního účtu přes Bank ID nebo předložením výpisů z účtu.

Vyžaduje Cofidis ručitele nebo zástavu?

Ani jedno není standardně třeba, ať žádáte o jakkoliv vysokou částku. Kupříkladu ručitel může být ale vyžádán v momentě, kdy žádáte o nebankovní půjčku Cofidis po insolvenci.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.