Půjčka bez registru a doložení příjmů

Půjčka bez registru a doložení příjmů: kde půjčí na účet i v hotovosti

Půjčka bez registru a doložení příjmů je možností pro dlužníky a lidi, kteří vydělávají méně, případně nejsou zaměstnaní ani nepodnikají, ale mají příjem například v podobě důchodu či sociálních dávek. Některé společnosti jsou totiž při posuzování žadatelů mírnější a chápou, že ne vždy se dostali do špatné finanční situace vlastní vinou. K dostání je přitom jak dlouhodobá půjčka bez registru na zaplacení větších věcí, tak jednorázová krátkodobá na malé výdaje. Někde ji navíc získáte jenom na OP.

Jak funguje půjčka bez registru a doložení příjmu

Dnes už se jedná o ne zrovna správné označení, jelikož ČNB před mnoha lety de facto zakázala poskytovat peníze lidem, kteří je viditelně nezvládnou vrátit. V praxi to často vedlo k osobnímu bankrotu, z něhož mohla sice pomoci například půjčka s exekucí na vyplacení závazků, ale ČNB chtěla co nejvíce ochránit lidi i poskytovatele úvěrů. Přesto dnes řada společností avizuje, že půjčku bez registru a doložení příjmů dá.

Ne, že by jim bylo jedno, komu peníze poskytnou, je v jejich zájmu, aby jim je dokázal klient vrátit. Některé jsou však ochotny riskovat a nevadí jim, pokud má z minulosti nějaký zápis, nebo že nemá po ruce papírové potvrzení od zaměstnavatele. Ovšem pokud máte zájem o klasickou půjčku bez registru a doložení příjmů, nesmíte být aktuálními dlužníky, tedy není přípustné, aby měli v době žádosti jiné závazky po splatnosti.

Kdo si tedy půjčí bez registru a doložení příjmů

V případě, že ani nepracujete na HPP nebo zkrácený úvazek, případně nepodnikáte, a jste odkázáni kupříkladu na důchod nebo státní příspěvky, je v některých případech možné půjčku bez registru a doložení příjmů získat. Řada společností totiž uznává za stálý příjem i příspěvek na mateřské a rodičovské, stejně jako starobní, vdovský a sirotčí důchod. Někdy je také možná půjčka bez registru a doložení příjmů na základě DPČ. Základními předpoklady pak je, že máte:

  • pravidelný příjem z jednoho výše uvedených zdrojů
  • plnoletost (musí vám být alespoň 18 let)
  • dva doklady totožnosti (OP a ŘP, případně cestovní pas nebo rodný list)
  • aktuální telefonní číslo k ověření vaší identity a podpisu smlouvy
  • e-mailovou adresu pro zaslání smlouvy

Jaké druhy úvěrů můžete získat

Finanční trh je velmi pestrý, neboť na něm působí hned několik desítek společností, které se obvykle věnují pouze jednomu druhu půjčky; bez registru a doložení příjmů vám nabídnou jak dlouhodobé, tak krátkodobé, a to převodem na účet i v hotovosti. Maximální úvěrový limit přitom bývá 0,5 milionu, ačkoliv většina nebankovních společností nabízí nejvýše polovinu. Specifické jsou potom mikropůjčky bez registru a doložení příjmů, novým klientům bývají vypláceny pouze do 10 000 korun.

Půjčka bez doložení příjmu ihned na účet

Jestliže potřebujete peníze co možná nejrychleji, máte štěstí, protože vám jde řada společností naproti, když vyplácí půjčku bez doložení příjmu ihned na účet. Proces žádosti a posouzení totiž dohromady zabere jen pár minut, a jakmile na dálku (přes SMS kód) podepíšete smlouvu, převede vám poskytovatel finanční prostředky na konto.

Půjčka na OP bez doložení příjmů je rychlá

Někteří poskytovatelé nevyžadují kvanta potvrzení a více dokladů totožnosti, ale spokojí se pouze s jedním, který prokazuje, kdo jste. I dnes je tedy možná půjčka na OP bez doložení příjmů, kterou vám většina společností vyplatí na účet, a například ExpressCash nebo FairCredit také v hotovosti. Neznamená to však, že by poskytovatelé cokoliv podceňovali, i tak postupují dle platné legislativy a vše důkladně ověřují.

Kde je jistá půjčka bez registru

Toto bohužel nelze tvrdit v žádném případě, neboť je každý žadatel v jiné životní i finanční situaci, kterou musí poskytovatelé ze zákona prověřit. Jistá půjčka bez registru tak není přesné označení, na trhu jsou však společnosti, u nichž je získání peněz na účet i v hotovosti o něco jednodušší než třeba u bank nebo přísných „nebankovek“.

Expres půjčka bez doložení příjmu

Řada společností dokáže peníze vyplatit už do pár minut, k čemuž využívají tzv. okamžitých plateb, které umožňují převody v rámci vteřin. A kolik vyděláváte si zvládnou ověřit samy přes bankovní účet, tak nemusíte mít potvrzení od zaměstnavatele, ani daňové přiznání. Expres půjčka bez doložení příjmu je totiž dnes poměrně běžnou záležitostí jak u bank, tak u nebankovních společností, z nichž ji některé poskytují i o víkendu.

Odpovědi na časté otázky

Jak si půjčit bez doložení příjmu?

Pokud nemáte potvrzení o tom, kolik vyděláváte, nebo jak vysoké jsou uznatelné příspěvky od státu, nemusí to být problém. Poskytovatelé si ověří vaše příjmy přes bankovní účet.

Kdo mi půjčí bez doložení příjmu?

Na trhu je řada společností, která avizuje, že vám půjčku bez doložení příjmu i registru dá. Jedná se například o ExpressCash, XX nebo XX.

Kde si půjčit 500 000 Kč bez registru a doložení příjmu?

Jedná se o vysokou částku, jakou umí poskytnout pouze několik firem. Pokud nemáte žádné pravidelné výdělky a patříte mezi dlužníky, poskytne vám 500 000 Kč bez registr a doložení příjmu například Acema, je však nutné zajistit závazek nemovitostí.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.