O nás: kdo je Ossel.cz

Za projektem Ossel.cz stojí Lukáš Altman, který je jeho jediným redaktorem, a tak to také zůstane. O tématiku financí se zajímá od roku 2011, tehdy zejména o pojištění a půjčky, avšak rychle prohlédl, jak funguje business mnohých „finančních poradců“, jejichž cílem bylo téměř vždy prodat službu / produkt a shrábnout co nejvyšší odměnu. „Hlavně proto jsem se rozhodl, že budu co možná nejvíce lidí vzdělávat a předávat jim úplné a objektivní informace, na jejichž základě se budou moci rozhodnout sami.“ Touha zlepšovat povědomí o financích ve všech směrech přerostla nakonec až ve spuštění webu Ossel.cz, který je o penězích, financích, zhodnocení peněz, půjčkách, pojištění, běžných i spořicích účtech, platebních kartách a právu, a vlastně tak nějak o všem, co více nebo méně souvisí s penězi a osobními nebo podnikatelskými financemi.

Zkušenosti 13 let

S financemi jsem začínal v roce 2011 a věnuji se jim dodnes. Mým hlavním zaměřením jsou půjčky (úvěry), zhodnocení peněz, nemovitosti a právo.

Kompletní informace

Informovanost je základ, studuji proto (nebo spíše zejména) i „poznámky pod čarou“, abych předal čtenáři vše, co by ho mohlo nebo mělo zajímat.

100% transparentnost

Čtenářům nic netajím – je-li produkt nebo služba nevýhodná, nebudu tvrdit opak. Zároveň zastávám názor, že nedoporučím nic, co bych sám nevyužil.

Široký okruh zájmů

Jak napovídá samotný web, v oblasti financí a peněz mě zajímá vše, co nějak souvisí zejména s osobními financemi. Rád ale poradím i živnostníkům.

Osobní zkušenosti

V každém článku promítám to, co jsem se v životě naučil sám i v různých pracích. Rovněž jsem přišel do styku se spoustou (nejen) finančních produktů.

Vlastní pohled na „vše“

Co vím, to rád předávám dále, a vždy zásadně tak, abych téma vysvětlil dobře i úplnému laikovi, zatímco odborníka můj výklad neurazil. A myslím, že to funguje…

Jak a proč tu články vznikají

Informace, bez těch by to nešlo; ostatně jak také? Vždy je proto naprostým základem zjištění informací a jejich posouzení na základě dlouholetých zkušeností a znalostí. Neznamená to ale přečíst cizí článek a přepsat ho – veškerý obsah na Ossel.cz je veskrze unikátní, a většina článků i jiných textů obsahuje informace, které jinde nenajdete (pokud je odtud někdo neopsal). Nedílnou součástí je nestudování problematiky na oficiálních místech, tedy u úřadu, banky, ministerstva, ale stejně tak u soukromých společností, které rády sdělují pouze to, co se jim hodí – „jsem ovšem ochotný prolézt skrz naskrz jejich obchodní podmínky i další dokumenty a čtenářům pak jasně sdělit, zda, a případně na co si mají dávat pozor“.

To vše se snažím předávat jednoduše a SROZUMITELNĚ i pro úplného laika; k čemu ostatně je, když výkladu odborníka či státního aparátu nerozumí ani vzdělaní lidé, natož pak široká veřejnost? Většinu i opravdu složitých finančních témat lze napsat „jazykem běžného člověka“, jakým se sám cítím být. Věřím totiž, že transparentní obsah a férové jednání má v tomto světě stále své místo, a jsem rád za každého, kdo sdílí stejné hodnoty.

zavřít reklamu