Acema: půjčí i tehdy, když se banka obrací zády

Acema vystupuje jako nebankovní společnost, která nabízí běžným lidem a podnikatelům dlouhodobé půjčky, a to včetně hypoték (i těch amerických). Výší úvěrového rámce se vyrovná bankovním domům a dobré mohou být také úroky a RPSN; i částky v řádech statisíců je však nutné zajistit nemovitostí. Acema na druhou stranu dokáže půjčit i lidem s finančními problémy a uvádí, že vyplatí exekuce a ochrání byt, dům či pozemek před věřiteli.

Základní vlastnosti úvěru Acema

 • Výše půjčky: 20 tisíc – 50 milionů Kč
 • Splatnost: 12 – 240 měsíců (20 let)
 • Rychlost schválení: do 10 minut
 • Rychlost vyplacení: do 2 dnů
 • Způsob vyplacení: na účet / hotově
 • Vhodná pro podnikatele (OSVČ): Ano
 • Úroková sazba: 6,9 – ??? % p.a.
 • RPSN: od 13 % (za rok)
 • Vyžaduje doložení příjmu: Ne
 • Kontroluje registry: Ne
 • Vyžaduje zástavu: Ano
 • Musíte mít ručitele: Ne

Výhody a nevýhody úvěru Acema

 • Vcelku dobrá úroková sazba
 • Také výše RPSN je přijatelná
 • Není nutné nahlížet do registrů
 • Příjem nemusí být zkoumán
 • Vyplatí i vysoké závazky v exekuci
 • Úvěr musíte vždy zajistit nemovitostí
 • Na lepší úroky dosáhne málokdo
 • Poplatek za vyřízení půjčky 3 – 8 % z částky
 • Nemalé poplatky za vedení úvěrového účtu
 • Za poplatky přeplatíte i více jak 100 %

Podmínky žádosti o půjčku Acema

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • Doložení pravidelného příjmu je nezbytné
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Ostatní úvěry nesmí být vyšší než 9krát roční příjem
 • Zajistit úvěr nemovitostí či pozemkem
 • Za aktuální půjčky platíte max. 45 % z čistého příjmu
 • Výpis z katastru nemovitostí

Kolik vám Acema půjčí a na jak dlouho

V nabídce společnosti se nachází několik druhů úvěrů a de facto se dá říci, že existuje „nějaká“ půjčka Acema pro každého. Dle zvoleného úvěru můžete jako běžný občan získat od 20 tisíc do 8 milionů Kč, zatímco firmy a živnostníci mají maximální hranici až na 50 milionech korun. Splatnost je pro obě skupiny od 1 roku do 20 let, přičemž obecně platí, že čím kratší ji zvolíte, tím méně uhradíte na poplatcích.

Pro koho je půjčka Acema určena

Svou velikostí a možnostmi se Acema vyrovná některým menším bankám, jimž může někdy konkurovat i po stránce úroků a RPSN. Zajistit přitom dokáže i opravdu vysoké nebankovní úvěry, které lze využít na cokoliv (třeba k vyplacení exekucí, či koupi nemovitosti, automobilu, elektroniky apod.). Acema navíc zajistí veškerou komunikaci s úřady, exekutory i věřiteli, a už při podpisu smlouvy vám může předat v hotovosti až 750 000 korun.

Jaké úroky a RPSN má půjčka Acema

Na stránkách se po nastavení částky a splatnosti dozvíte pouze nejnižší možné úroky, které vám však Acema upřesní společně s RPSN v emailu za předpokladu, že „projdete“. Ve většině případů však kalkulačka chybí úplně a je nutné jednat po telefonu či osobně. Jako spotřebitel (běžný občan) můžete získat poměrně slušné sazby, které se na první pohled vyrovnají bankovním domům:

 • Úroky jsou v nejlepších případech mezi 6,9 a 8,9 % p.a.
 • RPSN bývá často u 13 %, ale může dosáhnout až 40,1 %

Reprezentativní příklad

 • Výše nebankovní půjčky 500 000 Kč se splatností 120 měsíců
 • Měsíční splátka vychází na 7 820 Kč (poslední na 7 709,09 Kč)
 • Úroková sazba vychází na 13 % p.a. (ročně) a RPSN dosahuje 17,8808 %
 • Zaplatíte také jednorázový poplatek 3 000 Kč za zápis do katastru nemovitostí
 • Uhradit musíte ještě tzv. závazkovou provizi ve výši 8 % z úvěru (neplatí se předem)
 • Po stržení poplatků vám Acema vyplatí 457 000 Kč (poplatky jsou 43 tisíc)
 • Celková splatná částka je 981 289,99 Kč (z toho 524 289,99 Kč na úroku a poplatcích)

I přes velmi dobré sazby tak na poplatcích během 10 let přeplatíte více jak 0,5 milionu korun, což je opravdu hodně. Nebankovní půjčku navíc nedostanete celou, Acema vám strhne závazkovou provizi ve výši 8 % z poskytované částky, což znamená desítky tisíc korun (u vyšších úvěrů i statisíce).

Spotřebitelské úvěry (pro běžné občany)

Pokud si chcete vybavit domácnost, koupit auto či nemovitost, nebo se vyplatit z exekuce, nabízí Acema půjčku na cokoliv do výše až 80 % hodnoty zastaveného bytu, domu nebo pozemku. Nebankovní úvěr ve výši 100 000 – 8 milionů Kč se splatností do 20 let má oproti bance mírnější proces posuzování a problém nemusí být ani zápis v registru dlužníků či nízké příjmy. Za úvěr je ovšem vždy nutné ručit nemovitostí, a to i za nižší částky.

Nebankovní půjčka Acema na cokoliv

Jestliže chcete platit za více věcí a nedokážete přesně říci, kolik peněz na co padne, může pomoci univerzální půjčka Acema na cokoliv, u níž není nutné dokládat účel využití. Hodí se tak třeba v případě, kdy se chcete vyplatit z exekuce a následně si pořídit automobil a vybavení domácnosti, protože vám byl majetek zabaven. S ručením nemovitostí je možné získat půjčku ve výši 100 tisíc až 8 milionů Kč na 1 rok až 20 let, takže si závazek rozložíte dle svých finančních možností.

Nemovitost bez dluhu (peníze na účet i hotově)

Podobný produkt je připraven také pro lidi, jejichž finanční problémy zašly tak daleko, že jim hrozí ztráta střechy nad hlavou. Ve spolupráci s Unidebt Czech SE nabízí Acema půjčku „Nemovitost bez dluhu“, kdy dokáže zastavit exekuční řízení, vyplatit dluhy a ochránit nemovitost před věřiteli. Kromě převodu až 8 milionů na účet můžete získat do 750 000 Kč v hotovosti při podpisu smlouvy; půjčka je navíc poskytována bez nahlížení ro registru.

Konsolidace půjček u Acema

Máte-li půjčky od více společností, můžete je sloučit do jedné a platit tak pouze jednu splátku, která bývá v podstatě vždy nižší než součet současných plateb. Méně přitom zaplatíte také na úrocích a RPSN, takže vám konsolidace Acema zlevní závazek po všech stránkách. Dlouhodobý úvěr je přitom nutné zajistit nemovitostí a získat můžete od 100 tisíc do 8 milionů korun (stejně jako u půjčky na cokoliv) na 1 rok až 20 let.

Americká hypotéka (velký úvěr na cokoliv)

Jelikož Acema nabízí vysoké částky v rámci všech svých produktů, je americká hypotéka de facto obdobou výše uvedené půjčky na cokoliv. Stejně jako ta spočívá v zastavení nemovitosti a načerpání i mnohamilionového úvěru, který můžete využít podle sebe (není tedy nutné dokládat účel). Výhodou však je, že v některých případech nemusíte dokládat příjem a zohledňovány nejsou ani registry dlužníků. Získat tak můžete až 8 milionů korun.

Podnikatelské úvěry (pro firmy i OSVČ)

Ať začínáte nebo chcete rozšířit stávající podnikání, poskytne vám Acema úvěr Business Invest bez ručení, či půjčku Business, kde můžete zastavit nemovitost i movitý majetek a získat tak nižší úroky a delší dobu splatnosti. Acema nabízí od 100 tisíc do 50 milionů Kč a také v tomto případě je posuzování žádostí mírnější než v bance. Šancí na získání nebankovní půjčky tak máte i v případě, že nedosahujete vysokých obratů.

Business (půjčka Acema pro podnikatele s ručením)

Máte-li majetek, který můžete zastavit jako jistotu, poskytne vám Acema podnikatelský úvěr na cokoliv s možností nastavení splátek tak, jak to vyhovuje vám: peníze vracíte buď standardně měsíčně, nebo hradíte pouze úroky a celou jistinu vrátíte až na konci smlouvy, případně splácíte sezónně. Acema navíc umožňuje u podnikatelské půjčky Business až 3měsíční odklad splátek, přičemž vám poskytne od 20 tisíc do 50 milionů Kč na 1 rok až 20 let.

Business Invest (podnikatelská půjčka bez ručení)

Jste-li už „trochu zajetí“ a přesahuje váš roční obrat 1 milion korun, můžete získat peníze třeba na nákup materiálu, modernizaci či cokoliv jiného bez nutnosti ručení majetkem. Podnikatelská půjčka Acema bez zástavy však mívá o něco vyšší poplatky než výše uvedená „se zajištěním“, na druhou stranu ji však můžete získat i přesto, že nemáte žádný hodnotný majetek. Společnost vám přesto nabídne vysokou částku až 50 milionů korun na 1 rok až 15 let.

Zpětný leasing (půjčka Acema pro podnikatele v „krizi“)

Když se dostanete do finančních problémů, které jsou nad vaše síly a hrozí, že přijdete o nemovitost (třeba o výrobní halu, obchod, sklad atd.), nabízí Acema ve spolupráci s Unidebt Czech SE podnikatelskou půjčku ve formě zpětného leasingu, kdy profinancuje třeba nákup strojů či automobilů. Na účet tak dostanete až 50 milionů korun a do 750 000 Kč hotově při podpisu až na 20 let, nebankovní úvěr je přitom nutné zajistit nemovitostí.

Developerský úvěr na výstavbu či rekonstrukci

Kdo plánuje koupi několika bytů, domů či opravu nemovitosti s tím, že ji následně prodá nebo ji bude pronajímat, může získat tzv. developerský úvěr, který je formou podnikatelské půjčky. Acema dokáže zajistit i „překlenovák“ na dobu, než si vyřídíte řádné financování v bance, a akceptuje i nově založené společnosti bez ekonomických výkazů. Získat můžete od 30 do 50 milionů korun na dobu 6 měsíců až 10 let a je nutné je zajistit nemovitostí.

Shrnutí recenze půjčky Acema

Jako bonitní klient získáte de facto vždy lepší podmínky v bance, nebankovní půjčka Acema je vhodná spíše jako „poslední možnost“ pro lidi v horší finanční situaci, kteří mohou za úvěr ručit nemovitostí. Zajistit je potřeba jakkoliv vysokou částku a ještě uhradit nemalé poplatky za poskytnutí – na druhou stranu si mohou vzít hypotéku či půjčku na cokoliv i lidé v exekuci. Acema je tak drahou alternativou banky, dokáže však pomoci v nejhorších situacích, kdy se ostatní obrací zády, a doslova vám zachránit střechu nad hlavou, za což chce pochopitelně „své“.

Kde a jak můžete požádat o půjčku Acema

Naprostou většinu komunikace zvládnete přes internet a osobně půjdete třeba k podpisu smlouvy, nebo když žádáte o vyplacení peněz v hotovosti. V prvním kroku je potřeba vyplnit žádost o půjčku Acema, v níž si řeknete, o jakou částku máte zájem a na jak dlouho, a prozradíte o sobě pár informací. O zbytek se postarají pracovníci společnosti.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o půjčku Acema a zvolte, jestli chcete peníze jako běžný občan, nebo podnikatel

2) Nastavte částku, splatnost a pokračujte tlačítkem „Žádost o nabídku“

3) Vyplňte základní a kontaktní a údaje a klepněte na „Odeslat žádost“

Kdo je Acema a odkud pochází

Acema, celým názvem ACEMA Credit Czech, a.s., je ryze českou společností, která u nás působí od roku 2000. Svými možnostmi se v některých případech vyrovná bankám a na rozdíl od nich dokáže mnohé tolerovat, když vyplatí i rizikové klienty a exekuce. Zaměřuje se jak na běžné občany, tak na podnikatele, a za celou dobu existence obsloužila Acema přes 18 000 klientů, jimž zajistila financování za více než 6,5 miliardy korun.

Kontakty a adresa Acema

 • Webové stránky: https://www.acema.cz/
 • Společnost: ACEMA Credit Czech, a.s.
 • se sídlem na: U Libeňského pivovaru 63/2, 180 00 Praha 8-Libeň
 • IČO: 26158761
 • Telefonní číslo: +420 844 500 550
 • E-mailová adresa: info@acema.cz
 • Provozní doba: pondělí až čtvrtek od 08:00 do 16:30, pátek od 08:00 do 15:00, víkendy a státní svátky je zavřeno

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.