Půjčka Cofidis (recenze)

Cofidis (recenze): rychlé nebankovní půjčky s dobrými poplatky i „jinými“ možnostmi

Cofidis patří mezi nejstarší nebankovní společnosti na českém trhu, kde poskytuje dlouhodobé půjčky s velmi dobrými poplatky pro běžné lidi i podnikatele. Veškerá komunikace – včetně podpisu smlouvy pomocí SMS kódu – probíhá přes internet, takže můžete mít peníze už do 10 minut. Pro nově nebo nedávno sezdané je pak připravena speciálně novomanželská půjčka, a vedle toho nabízí Cofidis také svou kartu či nákup na splátky. V mnoha směrech se tak bankám nejen vyrovná, ale někdy je i předstihne.

Základní výhody nebankovních půjček Cofidis

 • Splatnost půjčky až 144 měsíců (12 let)
 • Nízké úroky v řádech procent
 • I sazba RPSN vychází na několik %
 • Půjčka od 10 000 Kč do jednoho milionu
 • Vyřízení kompletně on-line, nikam chodit nemusíte
 • Možnost pojištění proti neschopnosti splácet
 • Možnost férového odložení splátek
 • Do 14 od podpisu můžete odstoupit
 • Půjčka Cofidis je bezúčelová (na cokoliv)
 • Nemusíte mít ručitele ani zastavovat nemovitost

Podmínky žádosti o půjčku Cofidis

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Platný bankovní účet pro převod peněz
 • Stálý příjem je k poskytnutí půjčky nezbytný
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Kolik vám Cofidis půjčí a na jak dlouho​

Nabídku tvoří dva základní produkty, a sice rychlá půjčka na účet a „flexibilní“, která má podobu o revolvingového úvěru (peníze si však můžete vybrat z bankomatu). V rámci nebankovních půjček Cofidis je tak možné získat od 10 tisíc do 1 milionu, a to při splatnosti 12 až 144 měsíců (12 let). Není přitom rozlišováno, jestli žádáte poprvé nebo opakovaně, podmínky jsou stejné. V rámci prodeje na splátky jde potom až o stovky tisíc korun a při konsolidaci až milion.

Pro koho je půjčka Cofidis určena

Žádost může posílat každý běžný člověk či podnikatel, pokud splňuje výše zmíněné podmínky, a chce financovat dlouhodobější cíle jako je vybavení domácnosti či nové auto. Díky rychlosti zpracování můžete mít peníze už do 10 minut kterýkoliv všední den, takže je de facto jedno, jestli sháníte půjčku Cofidis na poslední chvíli, anebo s předstihem. Pomoci se přitom mohou dočkat i lidé se zápisem v registru dlužníků, a pro partnerské žádosti a novomanžele jsou k dispozici slevy.

Párům půjčuje Cofidis výhodněji

Jako jedna z opravdu mála společností ukazuje Cofidis orientační výpočet úroků a RPSN jak pro jednotlivce, tak pro dvojici spolužadatelů, jimž přímo nabízí tzv. partnerskou půjčku. U té jsou nejenom o něco nižší poplatky, ale současně stoupá šance na schválení i vyšší částky. zatímco jako jednotlivec na ni dosáhnete o něco obtížněji (závisí to však na vaší celkové bonitě). Tímto způsobem je možné získat klasickou půjčku Cofidis, konsolidaci, ale třeba i splátkový prodej.

Jaké nebankovní půjčky Cofidis nabízí

Společnost se zaměřuje výhradně na dlouhodobé úvěry, které jednotlivcům poskytuje za „standardních“ podmínek, zatímco párům nabízí zajímavé slevy na úrocích i RPSN. Žádat přitom můžete jak o klasickou půjčku Cofidis na cokoliv a na splátky, tak o konsolidaci s nižšími poplatky, revolvingový úvěr a další.

Klasická půjčka Cofidis na splátky

Ať si chcete pořídit nový nebo ojetý automobil, vybavit domácnost, provést rekonstrukci, případně máte zcela jiný záměr, nabízí Cofidis rychlou nebankovní půjčku na cokoliv od 100 000 do 1 milionu korun, zatímco splatnost lze nadstandardně nastavit od 12 do 144 měsíců (až 12 let). Nerozlišuje přitom, zdali jste novým žadatelem, nebo jste si u něj už v minulosti úvěr brali, podmínky jsou pro všechny stejné.

Dříve nabízel Cofidis i novomanželskou půjčku

Zhruba od roku 2023 už v nabídce není, jednalo se však o vcelku zajímavý produkt; novomanželská půjčka pomáhala do startu těm, co si nejpozději před dvěma lety řekli „ano“ (šlo o ni žádat až 24 měsíců zpětně) a chtěli do startu nějaké peníze, aniž by došlo k velkém zatížení rozpočtu. Nabídka byla v tomto případě pevně dána na 200 000 Kč při splatnosti 90 měsíců (7,5 roku), a poplatky byly bezkonkurenčně nízké.

Revolvingový úvěr „Flexibilní půjčka“ od Cofidis

Mít finanční rezervu se hodí vždy, když chcete mít jistotu, že vás nepoloží žádný nečekaný výdaj. Flexibilní půjčka Cofidis funguje jako revolvingový úvěr, v jehož rámci je schválena domluvená částka a ta je uložena na speciální účet, z něhož pak čerpáte tolik, kolik zrovna potřebujete, a splácíte dle svých možností (klidně každý měsíc jinou částku). Poplatky přitom hradíte pouze z částky, jakou zrovna využíváte (tedy nikoliv nutně z celého limitu), a navíc je možné opakovaně čerpat i již splacené peníze.

Cofidis sloučení (konsolidace) jiných úvěrů

Pokud máte dvě či více půjček a nejste u nich spokojeni s poplatky, délkou trvání, případně jinými podmínkami, můžete je sloučit do jedné v rámci konsolidace u Cofidis, který ji profinancuje až do výše jednoho milionu, přičemž spodní hranice je 30 tisíc Kč. Splatnost je přitom od 12 do 120 měsíců a ve výsledku de facto vždy přeplatíte mnohem méně, a současně se závazku zbavíte dříve. A na co všechno se konsolidace Cofidis vztahuje? V podstatě na vše kromě leasingu a hypoték; sloučit lze:

 • klasické půjčky (kromě krátkodobých)
 • revolvingové úvěry
 • kontokorenty
 • kreditní karty
 • po domluvě jsou možné i mrikopůjčky

Revolvingový úvěr na kartě Cofidis

Jedná se o alternativu k výše zmíněné Flexibilní půjčce, s níž má shodné poplatky i rozpětí úvěrového rámce, ale Cofidis k ní nabízí navíc kartu (nikoliv kreditní) s řadou výhod. Vedle možnosti vybírat peníze z bankomatu s ní zaplatíte také přímo v obchodech a na internetu a získáte přístup ke slevám do e-shopů. S kartou je přitom svázán klasický revolvingový úvěr, takže čerpáte tolik, kolik chcete, a stejně flexibilně i splácíte.

Jaké úroky a RPSN má půjčka Cofidis

Na kolik vás který nebankovní úvěr vyjde si můžete ověřit v kalkulačkách přímo na stránkách poskytovatele, kde jsou úroky i RPSN trochu zapadlé pod tlačítkem „Sjednat půjčku“. Výší poplatků jsou přitom půjčky Cofidis srovnatelné s bankovními domy a jste-li bonitním klientem, mohou být opravdu nízké (při splatnosti přesahující 6 let už se ale tak dobré nejeví):

 • úroky vychází od 11,1 do 21,9 % p.a. v případě klasické půjčky, u konsolidace pak začínají na 14,4 % ročně, a za revolvingový úvěr dáte 29,9 % p.a. u jakékoliv částky a splatnosti
 • RPSN se pohybuje od 11,68 do 14,7 % u rychlé půjčky na účet, u konsolidace je to podobné, pro revolvingový úvěr vychází na 29,9 %

Ve výsledku tak za půjčky Cofidis přeplatíte 4,3 až 94 %, přičemž nejvýhodnější se jeví nebankovní úvěry do splatnosti 6 let, kdy jsou poplatky dobré, při delší už ale přeplatíte poměrně dost. Velmi podobné je to u konsolidace, a za revolvingový úvěr (ať s kartou Cofidis či bez ní) to vychází na cca 55,4 % (tyto půjčky jsou obecně dobré na maximálně pár měsíců, dlouhodobě ne).

Shrnutí recenze půjčky Cofidis

Vzhledem k pestré nabídce produktů si přijdou na své jak fyzické osoby, tak podnikatelé (OSVČ), kteří shání dlouhodobé financování na cokoliv, eventuálně finanční rezervu v podobě revolvingového úvěru (Flexibilní půjčka Cofidis). Celkově jsou poplatky u rychlých půjček Cofidis dobré při splatnosti do 6 let, kdy se vyrovnají i některým bankám, ovšem v delším období přeplatíte o něco více. Setkat se můžete také s poměrně férovou konsolidací a u vybraných partnerů rovněž se splátkovým prodejem.

Kde a jak můžete o půjčku Cofidis požádat

Abyste nemuseli nikam chodit a mohli nebankovní úvěr získat i z pohodlí domova, vyřizuje poskytovatel vše přes internet, a to včetně podpisu smlouvy. Stačí tedy vyplnit žádost o půjčku Cofidis a nastavit v ní, o jakou částku a na jak dlouho máte zájem, a doplnit pár informací.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o rychlou nebankovní půjčku Cofidis

2) Nastavte posuvníkem částku a vyberte konkrétní produkt

3) Pokračujte přes tlačítko „Vyberu si půjčku“

4) Jestliže rekapitulace souhlasí, klepněte na „Zažádat o půjčku“

5) V tomto kroku vyberte splatnost (je odstupňována po 12 měsících) a zároveň se můžete podívat na reprezentativní příklad; následně lze pokračovat přes tlačítko „Sjednat půjčku“

6) Vyplňte o sobě základní a kontaktní údaje, a poté klikněte níže na „Pokračovat na 2. krok“

Kdo je Cofidis a odkud pochází

Cofidis je původem z Francie, kde byla založena v roce 1982, takže za sebou má poměrně slušnou historii. Od počátku se věnuje poskytování nebankovních půjček, a to jak běžným lidem (fyzickým osobám), tak podnikatelům; na tuzemském trhu přitom od roku 2004. Vedle úvěrů nabízí ještě služby jako nákup na splátky nebo kreditní karty, stejně jako ojedinělou novomanželskou půjčku.

Kontakty a adresa Cofidis

 • Webové stránky: https://www.cofidis.cz/
 • Společnost: COFIDIS a.s. se sídlem na: Bucharova 1423/6, 158 00 Praha 5
 • IČO: 27179907
 • Telefonní číslo: +420 234 120 120
 • E-mailová adresa: informace@cofidis.cz

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka Cofidis?

Máte-li zájem o klasický úvěr, můžete si říct o 100 tisíc až 1 milion korun, u konsolidace je pak horní hranice stejná, ale spodní začíná na 30 000 Kč, zatímco u revolvingového úvěru (ať jde o Flexibilní půjčku nebo úvěr s kartou) je max. částka 90 000 Kč; splátkový prodej pak závisí na konkrétním obchodníkovi.

Za jak dlouho musím peníze vrátit (splatnost)?

V případě rychlé půjčky a konsolidace je splatnost stejná, a sice od 12 do 144 měsíců (až 12 let), nelze ji ovšem nastavit po měsících, ale po letech (12 / 24 / 36 / 48 atd. měsíců). Stejně je tomu potom u revolvingového úvěru „Flexibilní půjčka“, kde je však horní hranice 48 měsíců.

Jak rychle mi Cofidis úvěr vyplatí?

Jelikož jsou všechny žádosti vyhodnocovány ihned po přijetí, netrvá to obvykle déle než 24 hodin, doložíte-li vše potřebné a podepíšete smlouvu na dálku. Vůbec nejrychleji je přitom vyplácena Cofidis půjčka na účet, tu můžete mít už do 10 minut, a nejdéle pak trvá revolvingový úvěr s kartou, kterou musí poskytovatel nejdříve vyrobit a zaslat vám ji na adresu.

Co musím splňovat k úspěšné žádosti?

V podstatě stačí úplné základy, které ukládá zákon: pravidelný příjem (ze zaměstnání, podnikání nebo jiného zdroje), 2 doklady totožnosti (základem je OP, k němuž je třeba doložit ŘP nebo cestovní pas, eventuálně rodný list), bankovní účet na své jméno (nelze vyplatit nikomu jinému, ani z rodiny), plnoletost (věk min. 18 let), aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Nabízí Cofidis i půjčku bez registru?

Tohle už dnes možné není, neboť to zakazuje zákon – negativní zápis však nemusí znamenat automatické zamítnutí žádosti. Každá je totiž posuzována individuálně, takže máte-li dnes své finance v pořádku a jedná se o starší případ, půjčku vám Cofidis poskytnout může.

Potřebuji ručitele nebo zastavit majetek?

Vůbec ne, Cofidis to nevyžaduje ani u jednoho ze svých úvěru, a stačí tedy splnit podmínky vypsané výše. Pokud však nejste dostatečně bonitní, může být potřeba spolužadatel coby partner.

Schválí Cofidis půjčku bez doložení příjmu?

Ano i ne; rychlou půjčku na splátky bez doložení příjmu Cofidis poskytnout nemůže, zakazuje to zákon – pokud ale jenom nemáte po ruce potvrzení od zaměstnavatele či daňové přiznání, problém to být nemusí. Kolik vyděláváte je totiž možné za pár vteřin ověřit i přes výpisy z účtu.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu