Dlouhodobá půjčka bez registru

Dlouhodobá půjčka bez registru: jaké jsou možnosti

Dlouhodobá půjčka bez registru nabízí řešení lidem, kteří měli v minulosti problém dostát svým závazkům a spadli tak do databáze „hříšníků“. I když je vaše současná situace dobrá, může být historie překážkou zejména pro banky; neznamená to však, že vám nikdo nepomůže. Většina nebankovních společností přistupuje ke klientům individuálně, takže pokud máte dnes finance v pořádku, může vám být dlouhodobá půjčka bez registru poskytnuta.

Kolik si můžete půjčit a s jakou splatností

U každého poskytovatele jsou možnosti jiné, na českém trhu však působí tolik společností, že najdete řešení v téměř každé situaci. Asi nejčastěji se setkáte s rozmezím od 20 000 do 150 000 Kč, někdy je však dlouhodobá půjčka bez registru i násobně vyšší, a jinde vám zase nabídnou i nižší částky se splácením po pár stovkách. Vyšší, zejména pak milionové nebankovní úvěry, nabízí jen pár firem a vždy vyžadují ručení nemovitostí.

Závazek mívá v tomto případě trvání nejméně 1 rok (při kratší splatnosti by šlo o krátkodobý či střednědobý úvěr), přičemž horní hranici nastavuje každá nebankovní společnost jinak. Zatímco u jedné má dlouhodobá půjčka bez registru splatnost do 36 měsíců, jinde vám umožní splátky rozložit až do 10, či dokonce 12 let (144 měsíců). Produkt se tak hodí třeba ke koupi auta, vybavení do domácnosti, ale i k pořízení nemovitosti.

Jak funguje dlouhodobá půjčka bez registru

I když řada společností uvádí, že do Solusu ani jiných registrů dlužníků nenahlíží, není to tak úplně pravda. Každý chce vědět, s kým jedná a jaká je jeho minulost, a povinnost kontroly dnes navíc ukládá i Česká národní banka. Všichni poskytovatelé dlouhodobých i jiných půjček tak musí ověřit vaši současnou situaci a podle ní vyhodnotit, zdali jste či nejste schopni závazek splácet. Záleží však na každém, co všechno „riskne“, a přes co už nejede vlak.

Třeba rok starý zápis kvůli nezaplacenému vyúčtování za operátora nemusí žádost o dlouhodobou půjčku bez registru zkomplikovat, je však důležité, abyste dnes měli „čistý štít“. Pro banky sice bývá problémem jakýkoliv přešlap, nebankovní společnosti však vyhodnocují každého klienta individuálně a lidsky. Některé pak skutečně dokáží ignorovat i exekuce a jiné zápisy v registrech, vyžadují však zajištění úvěru nemovitostí.

Které registry dlužníků jsou kontrolovány

Vždy, když požádáte o bankovní či nebankovní úvěr, dojde ke kontrole několika databází – a posuzována není pouze úvěrová minulost, ale i splácení jiných závazků – třeba záloh na energie a nedoplatků, pojištění nebo vyúčtování od operátora. Kdo je v současnosti veden hned v několika z nich, půjčka pro dlužníky mu nejspíše nebude poskytnuta žádnou společností. Kontrolovány přitom jsou:

  • BRKI (bankovní registr klientských informací): bankovní domy si dávají navzájem vědět o vašich závazcích a finanční historii; kolik a kde dlužíte přitom mohou vidět i nebankovní společnosti
  • NRKI (nebankovní registr klientských informací): zejména nebankovní poskytovatelé úvěrů mezi sebou sdílí info, zdali řádně splácíte, jaké jsou vaše závazky a platební historie; přístup do NRKI mají i banky
  • SOLUS (zájmové sdružení právnických osob): jedná o komplexní registr o klientech, do něhož přispívají de facto všechny společnosti, které jsou jeho členem (operátoři, pojišťovny, banky, nebankovní a leasingové společnosti atd.).

Dlouhodobá půjčka bez registru je ihned vyhodnocena

Jestliže žádáte přes internet, kde o sobě rovnou uvedete všechny potřebné informace a kopie dokladů, je většina společností schopna vyhodnotit vaši žádost doslova během chvíle. Obvykle tak do 5 minut víte, na čem jste, a jestli dlouhodobou půjčku bez registru dostanete. Ve všední dny vyhodnotí vaši žádost de facto každá společnost velmi rychle, o víkendech však úvěr v takové výši nezískáte; v sobotu a neděli fungují pouze mikropůjčky.

Vyplacení půjčky bez registru už do 10 minut

Ať na peníze spěcháte, nebo je sháníte s předstihem, je ve většině případů jedno, jelikož dnes přes 95 % českých bank podporuje tzv. okamžité platby, které umožňují převod peněz v rámci vteřin. Jakmile tedy podepíšete smlouvu pomocí SMS kódu, bude vám dlouhodobá půjčka bez registru vyplacena na účet zhruba do 10 minut. Některé společnosti si však dávají se zpracováním na čas a zašlou finanční prostředky do 48 hodin.

Existuje i půjčka po telefonu bez registru

Pokud raději řešíte tyto záležitosti ústně, nemusíte vůbec vyplňovat online formulář, ale postačí odeslání žádosti o kontaktování: uvést zpravidla stačí jméno a příjmení, rodné číslo a telefonní kontakt. Následně vám zavolá obchodní zástupce dané společnosti a dohodne si s vámi osobní setkání (obvykle dojede kamkoliv v ČR, takže nikam nemusíte). Na místě vám pak vyplatí půjčku v hotovosti, jakmile podepíšete smlouvu.

Dlouhodobá půjčka bez registru je na cokoliv

V naprosté většině případů vás společnosti ve využiti peněz neomezují a spoléhají se, že s nimi naložíte rozumně. Pokud tedy z části padne dlouhodobá půjčka bez registru na cokoliv na koupi auta a za zbytek si třeba vybavíte obývací pokoj, nemusíte nikomu dokládat.

Jak je na tom půjčka bez doložení příjmu

I když tomu tak nebylo vždy, dnes musí poskytovatelé prověřovat celkovou finanční situaci žadatele, a pravidelný výdělek je jednou z hlavních podmínek pro získání úvěru. Pokud ho však nemůžete prokázat ihned, není to problém, dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu s tím počítá a umožňuje ho jejich kontrolu přes výpisy z účtu. Nemusíte tak shánět potvrzení od zaměstnavatele a odkládat tak žádost až na další dny.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu