Půjčka Česká spořitelna je on-line už od 2 000 Kč a odpustí až 15 splátek (recenze, podmínky a jiné informace)

Půjčka Česká spořitelna toho může hodně nabídnout; kromě velmi rychlého vyplacení třeba odklad splátek zdarma nebo široký úvěrový rámec, kdy si můžete říct jenom o pár tisíc, ale i milionů. Žádat o ni lze online nebo na pobočce, které jsou v každém větším městě. Bankovní půjčka Česká spořitelna na splátky přitom patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější na tuzemském trhu a lze ji kombinovat s řadou dalších produktů banky. Největší výhody pak mají klienti, kteří mají u České spořitelny svůj hlavní běžný účet.

Výše půjčky

2 000 – 1 000 000 Kč

Splatnost

12 až 120 měsíců

Úrok

od 6,99 % p.a.

Rychlost vyplacení

už do 5 minut

 • Půjčka je na cokoliv, nic nedokládáte
 • 100% on-line, nikam nechodíte
 • RPSN od 7,4 % (za rok)
 • Odpustí vám až 15 splátek
 • Vyplacení na účet ihned po schválení
 • Nemusíte ručit ani zastavovat majetek

Podmínky pro získání půjčky

 • Mít běžný účet u Komerční banky
 • Věk alespoň 18 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

O půjčku České spořitelny požádáte online

Aby zabraly jednotlivé procesy co nejméně času, preferuje Česká spořitelna půjčku online, kdy s vámi vše vykomunikuje bankéř po telefonu. K žádosti slouží velmi jednoduchý a intuitivní formulář, v němž uvedete potřebné informace, a o zbytek se postará banka (tento krok mají značně zjednodušený ti, kdož už mají u České spořitelny běžný účet). Jako klienti můžete mít přitom peníze už do 5 minut, ale bankovní půjčka je rychlá i pro nové žadatele, kteří projdou procesem schvalování už za půl hodiny až hodinu.

Půjčka Česká spořitelna je do 1 milionu korun

Úvěrový rámec je jeden z nejširších na trhu a díky velmi nízké minimální hranici lze půjčku České spořitelny využít de facto na cokoliv; tedy jak na střední a velké výdaje, tak klidně na ty úplně nejmenší. Ačkoliv jde o jeden produkt, lze ho z tohoto pohledu rozdělit na dva:

 • dlouhodobá půjčka na splátky do 2,5 milionu korun, kterou lze splácet až 120 měsíců (10 let), a využijete ji typicky jako úvěr na auto, rekonstrukci nebo vybavení domácnosti
 • malá půjčka od 2 000 Kč, ale s min. splatností 12 měsíců (například mini půjčka Moneta začíná od 5 000 korun, ale splácet ji lze už od 3 měsíců), z níž zaplatíte třeba jenom spotřebič

Vzhledem k takovému rozpětí si nemusíte zbytečně brát více, než kolik potřebujete, a splátky si můžete do značné míry rozložit podle sebe. Vůbec nejlevnější půjčku Česká spořitelna nabízí od 188 Kč měsíčně.

Na co lze půjčku České spořitelny použít

Ve využívání finančních prostředků se de facto nemusíte omezovat, neboť půjčka Česká spořitelna je na cokoliv. Záleží tak pouze na vás, zda si z ní koupíte vybavení domácnosti, nějakou elektroniku, nebo třeba zaplatíte novou střechu (ačkoliv zrovna k tomuto účelu poslouží i úvěr na rekonstrukci od Buřinky). Využít ji lze i jako půjčku na auto, ovšem s tím rozdílem, že Česká spořitelna umožňuje, na rozdíl od účelových úvěrů, mnohem delší splatnost. Takže nemusíte v žádném případě dokládat, na co peníze padly.

Jak o půjčku u České spořitelny požádat

O peníze si můžete říci hned několika způsoby, a sice on-line přes webové stránky (nebo jste-li klientem, tak i v mobilní aplikaci George), což je zdaleka nejrychlejší, ale případně jsou k dispozici i kamenné pobočky v téměř každém větším městě. K žádosti o půjčku České spořitelny stačí vyplnit formulář, který bude vyhodnocen už během pár minut (ale pouze ve všední dny):

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o půjčku České spořitelny

2) Pomocí prvního posuvníku zvolte částku, o jakou máte zájem, a na druhém nastavte, kolik chcete / dokážete měsíčně splácet (když kliknete na „detail půjčky“, uvidíte i kolik přeplatíte)

3) V případě, že je vám vše jasné, klepněte na tlačítko „Sjednat online“

4) Jestliže už jste klientem, pokračujte do bankovnictví George, a pokud ne, budete přesměrováni na žádost o půjčku České spořitelny přes internet

5) Ověřte svou totožnost (nejrychlejší to je přes Bank ID, čímž se o vás také banka dozví většinu potřebných informací, takže je nebudete muset zdlouhavě vypisovat)

6) Doplňte vše potřebné a žádost o on-line půjčku odešlete

Česká spořitelna nabízí k půjčce i pojištění

Kdo si není jistý, zda dokáže splácet za každé situace (typicky se jedná o klienty, jejichž pracovní zařazení je nejisté třeba v důsledku nějaké krize), může si k půjčce od České spořitelny sjednat pojištění schopnosti splácet. To v případě určených případů uhradí splátku (nebo splátky), takže nebudete bance nic dlužit. Nabízeno je ve dvou základních variantách a také seniorům:

SituaceStandardPlusS
ÚmrtíAnoAnoAno
Invalidita 2. a 3. stupněAnoAnoNe
Pracovní neschopnost po 30 dnechAnoAnoNe
Ztráta zaměstnání nebo zrušení živnosti po 30 dnechNeAnoNe
Ošetřování člena rodiny po 30 dnechNeAnoNe
Cena8,8 % z výše
pravidelné splátky
11,3 % z výše
pravidelné splátky
7 % z výše
pravidelné splátky
Varianty pojištění schopnosti splácet k půjčce České spořitelny

Kolik za vás pojištění zaplatí splátek a jak dlouho

SituaceKolik splátek uhradí
ÚmrtíIhned 100 % dluhu
Invalidita 2. a 3. stupněIhned 100 % dluhu
Pracovní neschopnost po 30 dnechmax. 12 splátek (nejvýše 55 555 Kč / splátka)
Ztráta zaměstnání nebo zrušení živnosti po 30 dnechmax. 12 splátek (nejvýše 55 555 Kč / splátka)
Ošetřování člena rodiny po 30 dnech max. 12 splátekmax. 12 splátek (nejvýše 55 555 Kč / splátka)
Kolik splátek uhradí pojišťovna v rámci pojištění schopnosti splácet sjednaného k půjčce České spořitelny

Kalkulačka pro výpočet půjčky České spořitelny

Abyste si mohli dopředu důkladně porovnat, zda je pro vás půjčka Česká spořitelna opravdu tou nejlepší, má na svých stránkách jednoduchou kalkulačku. V té nastavíte, o kolik peněz máte zájem a kolik dokážete (nebo chcete) měsíčně splácet, a ona vám vypočítá podmínky dle základní úrokové sazby. V kalkulačce půjčky České spořitelny tedy uvidíte i délku splácení a počet možných odpuštěných splátek. Vedle toho zobrazuje výpočet s / bez bonusu, stejně jako podrobný reprezentativní příklad.

Odklad splátek

Když se vám to zrovna nehodí, třeba že jste onemocněli a měli tak nižší příjem, můžete si kdykoliv zdarma odložit jednu splátku půjčky od České spořitelny. Podmínkou je, abyste o to žádali nejdříve po 6 uhrazených platbách v řádném termínu; žádat přitom můžete i 2krát během 12 měsíců, přičemž to neohrozí případné odpuštění splátek. Mezi odklady je ale třeba zaplatit min. 3 měsíční úhrady. Pozor ale, že můžete být zapsáni do registru dlužníků, banka to bohužel vnímá jako „ohrožení“ platební schopnosti.

Snížení / zvýšení splátek

V případě, že jste přišli o část příjmu (třeba pokud partner/ka přešla na mateřskou) a nezvládnete už hradit stejnou částku, jako dříve, můžete si u půjčky České spořitelny splátky snížit. Služba je zcela zdarma a není třeba mít nějaký důvod, rozhodnutí je zkrátka na vás. Podmínkou ale je, abyste nejdříve uhradili 6 prvních po sobě jdoucích splátek v řádném termínu, poté vám banka může vyjít vstříc. Snížit splátky je možné opakovaně, a pokud by se naopak vaše finanční situace zlepšila, lze je rovněž kdykoliv navýšit.

Předčasné splacení

Jestliže budete chtít závazek kdykoliv v průběhu trvání smlouvy vyrovnat dříve, než bylo dohodnuto, není to problém. Banka vám to totiž musí umožnit ze zákona, ovšem může za to žádat poplatek. Ten je nicméně spíše symbolický, může totiž dosahovat max. 1 % z předčasně splacené půjčky České spořitelny, pakliže smlouva končí za déle jak rok, nebo 0,5 %, jestliže má platnost kratší než 12 měsíců. Jenom pozor, že vám může předčasným doplacením půjčky zaniknout nárok na vrácení splátek za řádní splácení.

Mimořádná splátka

Když budete mít nějaké peníze navíc, třeba ze spoření nebo z vánoční prémie v práci, můžete kdykoliv provést mimořádnou splátku půjčky od České spořitelny. Ta si za to zpravidla nic neúčtuje, musíte jí ale dát vědět předem, jakou částku zašlete a k jakému datu, stejně jako jestli potom chcete snížit měsíční splátky při zachování konce smlouvy, anebo je nechat stejné a splatnost tím zkrátit. Mimořádná splátka půjčky Česká spořitelna vás přitom může připravit o odpuštění několika splátek, budete-li na něj mít nárok.

Vrácení až 14 splátek půjčky České spořitelny

Jako jediná banka na českém trhu odpouští splátky, stačí přitom jediné – hradit včas to, co jste si dohodli. Pokud to splníte, nebudete muset několik posledních plateb hradit. Maximálně Česká spořitelna odpustí 15 splátek, nejvíce přitom u bankovních půjček do 500 000 Kč, u nichž si zvolíte nejdelší možnou splatnost (tedy nejnižší splátku). Čím více peněz budete chtít, tím méně vám poskytovatel odpustí. Ušetřit můžete i desítky tisíc korun, nejvýše by to mělo vycházet na 62 763 Kč.

Snížíte-li splátky, benefit zůstane

I tehdy, kdy požádáte i snížení měsíčních splátek (a je úplně jedno, z jakého důvodu), vám Česká spořitelna tento benefit ponechá. Jenom počítejte s tím, že dojde k přepočtu dle aktuální výše splátky, takže bude výsledný částka o něco nižší.

2 formy vyplacení rychlé půjčky České spořitelny

Finanční prostředky obdržíte vždy převodem, v hotovosti je banka nevyplácí. Jako klienti se můžete setkat i s tzv. předschváleným úvěrem, kdy pro vás je připravena rychlá půjčka Česká spořitelna na účet na základě vaší finanční situace. V případě žádosti pak stačí jenom podepsat smlouvu a peníze jsou vaše.

Klienti: rychlá půjčka na účet do 5 minut

V případě, že máte u České spořitelny běžný účet, tak už o vás banka mnohé informace ví (hlavně kdo jste, takže už nemusí ověřovat vaši totožnost). A pokud ho využíváte jako hlavní – tedy vám na něj chodí peníze ze zaměstnání, podnikání aj., zná i vaši finanční situaci. Tehdy je půjčka Česká spořitelna rychlá, na vašem kontě může být už do 5 minut od zaslání žádosti, neboť ji automaticky vyhodnotí systém, který ji rovněž může rovnou vyplatit. Vyšší částky musí sice schválit pracovník, ale zásadní zdržení to neznamená.

NE-klienti, noví žadatelé si počkají i hodinu

Když o vás banka nic neví (potažmo u ní nemáte běžný účet ani jiný produkt), musí nejdříve ověřit, zda jste skutečně tím, kým uvádíte; což představuje v žádosti nějaké zdržení a nelze říci, jak dlouhé: někdy to bývá hodina, jindy 15 minut, ale ve vytížené dny to může být i déle (lidé žádající u České spořitelny o půjčku mají však přednost před těmi, co si chtějí jenom založit účet, takže by nemělo být zdržení zásadní). Vždy přitom musí vyplacení peněz na nově založený účet u banky schválit pracovník.

Půjčka Česká spořitelna bez doložení příjmů

Že jste zrovna bez „papíru“, který by dokazoval, kolik vyděláváte, nemusí být problém; hned na úvod je ale třeba zmínit, že půjčka České spořitelny bez doložení příjmů neznamená, že by ji dostal nezaměstnaný nebo předlužený klient, jemuž sotva zbývá na živobytí. Její princip spočívá v tom, že si dokáže výši vašich pravidelných příjmů ověřit přes výpisy nebo ze samotného účtu (ať je veden u ČS nebo jinde). Je-li bankovní půjčka bez doložení příjmů, posuzování žádosti to značně zrychluje.

Úvěr od České spořitelny „bez registru“

Obecně banky nemívají „hříšníky“ rády a jakýkoliv negativní zápis značí horší platební morálku. Aby to ale bylo fér, tak Česká spořitelna půjčku „bez registru“ posoudí, žádost rozhodně hned nezamítá. Jestliže se jedná například o starší záležitost, nemusí dnes znamenat překážku – i když nutno dodat, že to může být kompenzováno vyššími úroky. Zcela bez kontroly registrů pak půjčka České spořitelny také nepůjde, zákon jí totiž ukládá povinnost do nich nahlížet, potažmo zhodnotit situaci žadatele.

Představení: Česká spořitelna, nejstarší banka v ČR

Česká spořitelna je dlouhodobě největší tuzemskou bankou, jejíž historie sahá až do roku 1825, kdy vznikla jako vůbec první instituce svého druhu na území dnešní ČR. Od té doby ale ušla dlouhou cestou a v roce 1992 se transformovala do dnešní podoby, tedy do akciové společnosti vyčleněné ze státní sféry. Klientům nabízí komplexní služby v oblasti finančnictví a úvěrových produktů, věnuje se spotřebitelům, firmám i podnikatelům. Česká spořitelna vlastní také stavební spořitelnu Buřinku nebo pojišťovnu České spořitelny. Aktuálně obsluhuje přes 4,5 milionu klientů a patří do mezinárodní skupiny Erste Group.

Kontakty a adresa České spořitelny

 • Webové stránky: https://www.csas.cz/
 • Společnost: Česká spořitelna, a. s. se sídlem na: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
 • IČO: 45244782
 • Telefonní číslo: +420 800 207 207
 • E-mailová adresa: csas@csas.cz

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka Česká spořitelna?

Úvěrový rámec je opravdu široký, maximálně je možné získat 1 milion, zatímco nejméně 2 000 Kč. V podstatě jakkoliv vysoké výdaje je tak možné rozložit na splátky, které budou vyhovovat vám.

Kdy musím peníze vrátit (splatnost)?

Nejkratší doba vychází na 12 měsíců, což nemusí u opravdu nízkých částek každému vyhovovat, a nejdelší doba splatnosti je 120 měsíců (10 let), což nebývá vždy standardem.

Jak rychle mi Česká spořitelna úvěr vyplatí?

V případě, že jste klientem (tedy máte u banky běžný účet), jedná se o záležitost asi už 5 minut od schválení žádosti. Kdo je ale novým žadatelem, musí nejdříve projít ověřením totožnosti, což může (ale nemusí) chvíli zabrat; obvykle by ale celý proces neměl trvat déle než 60 minut.

Jaké jsou podmínky, které musím splňovat?

V podstatě stačí splňovat to, co nařizuje zákon, a sice: pravidelný příjem (zaměstnání, podnikání, výsluhový příspěvek…), 2 doklady totožnosti (někdy postačí OP, ale pro jistotu si připravte i ŘP / cestovní pas), běžný účet na vaše jméno, pakliže nejste klientem, telefonní číslo a e-mail, a nakonec plnoletost (věk min. 18 let).

Nabízí Česká spořitelna půjčku bez registru?

Kontrolu různých databází provádí vždy, negativní zápis ale nemusí nutně znamenat, že žádost o bankovní úvěr zamítne. Vždy to závisí na vaší celkové finanční situaci, tedy zejména zda máte stabilní příjem a hradíte-li všechny současné závazky včas (včetně pojištění, záloh na energie…).

Je možný i úvěr bez doložení příjmů?

Ano i ne; kolik vyděláváte nemusíte nutně dokládat pomocí potvrzení od zaměstnavatele, ani daňovým přiznáním apod., Česká spořitelna si umí příjmy ověřit přes bankovní účet (slouží k tomu propojení přes Bank ID), eventuálně přes výpisy z účtu, které jí doložíte.

Vyžaduje Česká spořitelna ručitele nebo zástavu?

Ani jedno není třeba, pakliže se jedná i půjčku na cokoliv, eventuálně úvěr na bydlení bez zástavy (nabízí ho třeba na rekonstrukci nebo ke koupi družstevního bytu), zástava je vyžadována zejména u hypotéky. Potřeba pak není ani ručitel, leda že byste nebyli v úplně dobré situaci a žádost byla „na hraně“.

Je půjčka možná pro důchodce nebo matky na MD?

Úvěrový produkt není zdaleka určen jenom zaměstnancům, případně OSVČ (které mohou o půjčku České spořitelny rovněž žádat jako spotřebitelé, ačkoliv mají příjmy z podnikání). Důležité totiž je, abyste zvládali hradit splátky, k čemuž je vyžadován jistý příjem; a za ten lze uznat penzi (důchod), výsluhové příspěvky, některé dávky sociálního systému, a někdy i příjmy z DPP / DPČ, případně jiné zdroje a jejich kombinaci. Půjčka Česká spořitelna je tedy i pro důchodce, matky na MD (třeba podnikající) a další.

Může o bankovní úvěr žádat cizinec?

I lidé, kteří nejsou občany ČR, mohou úvěr získat; většina podmínek je totiž stejná jako pro tuzemské žadatele, jediný rozdíl je v ověření totožnosti. K tomu je potřeba doložit cestovní pas, občané Evropské unie (včetně Slovenska a Švýcarska) se ale mohou prokázat ID Card. Nezbytné je také povolení k pobytu. Pakliže obojí máte a splňujete i další podmínky, můžete o půjčku pro cizince u České spořitelny žádat.

Je půjčka od České spořitelny možná po insolvenci?

Jakmile úspěšně projdete tímto obdobím, můžete být zase pro úvěrové společnosti dobrým klientem. Sice vás bude zápis v insolvenčním rejstříku provázet ještě několik dalších let, ale neznamená to, že budete mít dveře všude zavřené. I půjčka Česká spořitelna po insolvenci je možná, pakliže máte zajištěn stálý příjem a řádně hradíte všechny své závazky (včetně záloh na energie, pojištění…). Poskytnutí úvěru může být ovšem „vykoupeno“ vyšší úrokovou sazbou, ačkoliv to není vždy pravidlo.

Je v nabídce také studentská půjčka?

Nejedná se přímo o studentskou půjčku (ta je běžně určena na vzdělávání a s ním související výdaje), úvěr na cokoliv od České spořitelny ale mohou získat i studující lidé. Může mít podobu kontokorentu i půjčky na splátky, obvykle ovšem v nižších částkách. Stačí, pokud máte nějaké pravidelné příjmy (uznat je možné i ty z vedlejšího podnikání nebo brigády na DPČ/DPP), případně spolužadatele nebo ručitele, může jím být třeba rodič, ale i kamarád.

Většina informací vychází z oficiálních stránek České spořitelny.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.