CoolCredit (recenze): rychlá půjčka na účet do 10 minut i o víkendu

CoolCredit vystupuje jako nebankovní společnost, která nabízí krátkodobé úvěry i půjčky na splátky s výplatou na účet kterýkoliv den v týdnu, a to včetně víkendů. Žádat o ně lze kdekoliv a jejich vyřízení zabere jen pár minut, díky čemuž dostanete peníze třeba na nový spotřebič už do 10 minut. Získat přitom můžete i zajímavou slevu na poplatky, na nichž ušetříte až 30 %, a žádat mohou i lidé se zápisem v registru dlužníků či nižšími příjmy.

Základní vlastnosti úvěru CoolCredit

 • Výše půjčky: 1 000 – 20 000 Kč
 • Splatnost: 5 – 30 dní (na splátky 93 dní)
 • Rychlost schválení: do 5 minut
 • Rychlost vyplacení: do 10 minut
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Vhodná pro podnikatele (OSVČ): Ano
 • Úroková sazba: obvykle 0 % p.a.
 • RPSN: od 2 969 % (za rok)
 • Vyžaduje doložení příjmu: Ano
 • Kontroluje registry: Ano
 • Vyžaduje zástavu: Ne
 • Musíte mít ručitele: Ne

Výhody a nevýhody úvěru CoolCredit

 • Snadné vyřízení on-line přes mobil nebo PC
 • Posouzení a vyplacení už do 10 minut
 • Možnost získat půjčku i o víkendu
 • Úroková sazba může být i 0 %
 • Nemusíte dokládat její účel, je na cokoliv
 • Poplatky až 33 %, u půjčky na splátky dvojnásob
 • Úvěr na splátky má pevnou splatnost 93 dní
 • Prodloužení splatnosti je drahé

Podmínky žádosti o půjčku CoolCredit

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Platný bankovní účet pro převod peněz
 • Stálý příjem je k poskytnutí půjčky nezbytný
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Kolik vám CoolCredit půjčí a na jak dlouho​

Nabídku společnosti tvoří hned dva produkty: tím hlavním je rychlá mikropůjčka vhodná třeba k pokrytí výdajů domácnosti, když se zpozdí výplata. Jako nový klient můžete získat od 1 000 do 10 000 Kč se splatností mezi 5 a 30 dny, a pokud vše řádně vrátíte, dostanete napodruhé až dvojnásobek. CoolCredit však nabízí i nebankovní půjčku na splátky od 7 500 do 15 000 korun na 93 dní (ne méně, ne více), přičemž je jedno, zdali jste nový či stávající klient.

Pro koho je půjčka CoolCredit určena

Vzhledem k rychlosti vyřízení a výši úvěrových rámců jsou produkty Cool Credit vhodné jako „finanční rezerva“ k řešení nečekaných situací. Typicky když se zpozdí výplata a vy musíte pokrýt provoz domácnosti, nebo se rozbije spotřebič žádající okamžitou výměnu. Rychlá půjčka je přitom dostupná i o víkendu do 10 minut, doložíte-li vše potřebné, a získat ji mohou i lidé se zápisem v registru dlužníků, pakliže dnes mají finance v pořádku.

Jaké půjčky můžete u CoolCreditu získat

Společnost se primárně zaměřuje na poskytování tzv. mikroúvěrů, které sice mají pro nové klienty omezenou horní hranici, ale měly by být zcela dostačující na většinu běžných výdajů. A kdo by si raději rozložil úhradu dluhu do více měsíců, může u CoolCredit využít rychlou nebankovní půjčku na splátky. V obou případech bývají peníze vypláceny do pár minut, jelikož dnes většina bankovních domů podporuje okamžité platby; a to i o víkendu.

Mikroúvěr CoolCredit na účet

Když vypoví službu důležitý domácí spotřebič jako lednička či pračka, a nebo musíte uhradit nedoplatky za energie, pomůže vám situaci zvládnout krátkodobá rychlá půjčka CoolCredit. Coby nový klient máte limit od 1 000 do 10 000 Kč se splatností mezi 5 a 30 dny, a pokud vše zavčasu vrátíte, stoupne vám úvěrový rámec pro příští žádost až na dvojnásobek, což může nahradit alespoň podstatnou část výplaty.

Půjčka CoolCredit na splátky

Jestliže si někdo vyšší jednorázový výdaj nemůže dovolit, ale kupříkladu zmiňovaný spotřebič zkrátka pořídit musí, nabízí CoolCredit možnost rozložení rychlé půjčky do více měsíců, a to konkrétně do 93 dní; tato splatnost je přitom pevná, ať zvolíte jakoukoliv částku. Získat můžete 7 500 až 15 000 Kč a není tu žádný limit pro nové klienty.

Jaké úroky a RPSN má půjčka CoolCredit

Cenu jednotlivých úvěrů si můžete orientačně spočítat přímo na stránkách poskytovatele, kde je v procentech uvedena RPSN, zatímco úroky CoolCredit takto předem nezmiňuje – celkový poplatek je však vyjádřen i v korunách, takže si ho zvládnete lépe představit. Svou výší přitom patří ke „standardu“ a záleží, jakou splatnost zvolíte: třeba při měsíční vychází poplatek na cca 33 %, kdežto při kratší se dostanete až na desetinu vypůjčené částky:

 • úroky jsou 0 až ??? % u mikroúvěru a 0 až ??? % u půjčky na splátky
 • RPSN vychází na 2 969 až 105 015 % u krátkodobého úvěru, u půjčky na splátky pak na 1 688 až 1 690 %

Reprezentativní příklad

 • Výše půjčky 1 000 Kč s dobou splatnosti 30 dní
 • Úroková sazba 0 % p.a. (ročně) a RPSN dosahuje 2 969 %
 • Celková splatná částka je 1 325 Kč (z toho poplatky 325 Kč)

Krátkodobá nebankovní půjčka CoolCredit si tak vyžádá přeplatek 10 až 33 %, zatímco za tu střednědobou se splatností 3 měsíců už budete vracet zhruba 66 % navíc, což není málo. Někdy je však možné získat 30% slevu, kterou vám poskytovatel mnohdy zobrazí v momentě, kdy prohlížeč minimalizujete či přepnete do jiné záložky; při jejím využití jsou poplatky přijatelné.

CoolCredit nabízí půjčku i o víkendu

Když vás zaskočí výdaje zrovna mimo pracovní dny, nemusí to být problém, CoolCredit totiž jako jedna z mála společností poskytuje rychlé půjčky na účet i o víkendu. Získat přitom můžete obě zmíněné, tedy jak krátkodobý, tak dlouhodobý úvěr, přičemž samotný převod finančních prostředků obvykle netrvá déle než 10 minut, a lze tak pohotově řešit vše potřebné.

Shrnutí recenze půjčky CoolCredit

Díky rychlosti zpracování může pomoci lidem, které zaskočily výdaje, nebo na poslední chvíli zjistili, že jim ještě nedorazila výplata. Celý proces obvykle zabere jen kolem 15 minut a jako jedna z mála společností nabízí CoolCredit rychlou půjčku i o víkendu. V nabídce má přitom krátkodobou jednorázovou, případně na splátky, s níž nedojde k takovému zatížení rozpočtu. Poplatky patří zhruba k průměru, lze však získat i zajímavé slevy (běžně kolem 30 %).

Kde a jak můžete o půjčku CoolCredit požádat

Jelikož společnost využívá dnešních možností, vyřídíte půjčku kompletně online, ať žádáte o krátkodobou, nebo o tu na splátky. Stačí tedy vyplnit žádost o krátkodobý úvěr CoolCredit a prozradit v ní, o jakou částku máte zájem a na jak dlouho, a vedle toho o sobě uvést pár informací. A postup je stejný i v případě, kdy chcete rychlou nebankovní půjčku na splátky, akorát úvěrový rámec je trochu jiný a doba splatnosti pevně dána, ať zvolíte jakoukoliv částku.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o krátkodobou půjčku CoolCredit

2) Nastavte částku, splatnost a vyplňte kontaktní údaje

3) Chcete-li úhrady rozložit do 3 měsíců, vyplňte žádost o půjčku CoolCredit na splátky

4) V dalších dvou krocích vyfoťte potřebné doklady a prozraďte o sobě několik informací

Kdo je CoolCredit a odkud pochází

CoolCredit je jako jedna z mála ryze českou společností, jejíž kořeny sahají do roku 2013, kdy ji založili dva čeští finanční specialisté, a sice Radek Procházka a Pavel Frič, kteří jsou také jejími jedinými vlastníky. Své podnikání buduje od počátku na poskytování krátkodobých půjček, k nimž přidala později také nebankovní úvěry na splátky a jako jedna z mála v ČR rozšířila pracovní dobu i přes víkendy, takže jsou žádosti zpracovávány non-stop.

Kontakty a adresa CoolCredit

 • Webové stránky: https://coolcredit.cz/
 • Společnost: COOL CREDIT, s.r.o.
 • se sídlem na: Václavské náměstí 841/3, Nové Město, 110 00 Praha 1
 • IČO: 02112621
 • Telefonní číslo: +420 226 219 946
 • E-mailová adresa: info@coolcredit.cz
 • Provozní doba: pondělí až pátek od 07:00 do 19:00, sobota a neděle od 10:00 do 16:00, na státní svátky od 10:00 do 16:00

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka CoolCredit?

V rámci krátkodobého úvěru dostanete jako nový klient od 1 000 do 10 000 korun, a po řádném vrácení stoupne limit až dvojnásobně; u nebankovní půjčky CoolCredit na splátky pak můžete počítat se 7 500 až 15 000 Kč.

Za jak dlouho musím peníze vrátit (splatnost)?

Zvolíte-li mikroúvěr, máte na vrácení od 5 do 30 dní s možností nastavení splatnosti s přesností na jeden den, takže nebudete zbytečně přeplácet za období, kdy už peníze nepotřebujete. Půjčka CoolCredit na splátky má potom trvání stanoveno pevně na 93 dní, ať jde o jakoukoliv částku.

Jak rychle mi CoolCredit úvěr vyplatí?

Veškeré žádosti jsou vyhodnocovány ihned i během víkendů, takže pokud vyplníte a doložíte vše potřebné a dojde ke schválení, následuje už jenom rychlý podpis smlouvy na dálku. Jakmile to budete mít, vyplatí vám CoolCredit půjčku na účet převodem, který obvykle netrvá déle jak 10 minut (to platí pro oba typy nebankovního úvěru).

Co musím splňovat k úspěšné žádosti?

Postačí úplné základy, které ukládá zákon: pravidelný příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje), 2 doklady totožnosti (základem je OP, k němuž je třeba doložit ŘP nebo cestovní pas), bankovní účet na své jméno (nelze vyplatit nikomu jinému, ani z rodiny), plnoletost (věk min. 18 let), aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Nabízí CoolCredit i půjčku bez registru?

Dnes už není možné tento krok zcela vynechat a poskytnout peníze viditelnému „hříšníkovi“, starší zápis v registru dlužníků však nemusí být problém. CoolCredit posuzuje každého žadatele individuálně a záleží na jeho celkové finanční situaci, nikoliv na starých chybách.

Potřebuji ručitele nebo zastavit majetek?

Vůbec ne, rychlá půjčka vám bude poskytnuta pouze na základě výše uvedených požadavků, žádného ručitele ani zástavu majetku tak řešit nemusíte. Obojí je běžně vyžadováno až u velkých úvěrů od 0,5 milionu korun, ty však CoolCredit nenabízí.

Schválí CoolCredit půjčku bez doložení příjmu?

Ano i ne; jednorázový ani úvěr na splátky bez doložení příjmu CoolCredit poskytnout nemůže, neboť mu to zakazuje zákon. Ovšem pokud jde pouze o to, že u sebe zrovna nemáte potvrzení od zaměstnavatele, není to problém – příjmy lze ověřit i přes výpisy z účtu za pár vteřin.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.