Půjčka CreditPortal (objektivní recenze)

CreditPortal (recenze): rychlá půjčka na účet i hotově na benzince

CreditPortal je nebankovní společnost, která lidem nabízí krátkodobé i dlouhodobé půjčky na cokoliv a umožňuje výplatu jak na účet, tak v hotovosti na čerpacích stanicích (benzinkách). Vyřízení je velmi rychlé a při řádném splácení vám odpustí cca 44 % na poplatcích, díky čemuž výrazně ušetříte. CreditPortal má jeden z nejvyšších úvěrových rámců pro nové klienty a může půjčit i lidem se zápisem v registru dlužníků.

Základní vlastnosti půjčky CreditPortal

 • Výše půjčky: 500 – 60 000 Kč
 • Splatnost: 5 dní – 12 měsíců
 • Rychlost schválení: do 10 minut
 • Rychlost vyplacení: do 30 minut
 • Způsob vyplacení: na účet / hotově
 • Vhodná pro podnikatele (OSVČ): Ano
 • Úroková sazba: 12 – 40 % p.a.
 • RPSN: od 193,57 % (za rok)
 • Vyžaduje doložení příjmu: Ano
 • Kontroluje registry: Ano
 • Vyžaduje zástavu: Ne
 • Musíte mít ručitele: Ne

Výhody a nevýhody půjčky CreditPortal

 • Výplata peněz na účet i v hotovosti
 • Peníze máte do 30 minut od schválení
 • Nemusíte ručit ani zastavovat majetek
 • Nebankovní úvěr je na cokoliv
 • Poměrně vysoké poplatky (úroky i RPSN)
 • Bez slevy patří ke středně drahým
 • Nízký limit u půjčky na benzince

Podmínky žádosti o půjčku CreditPortal

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Platný bankovní účet pro převod peněz
 • Stálý příjem je k poskytnutí půjčky nezbytný
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Kolik vám CreditPortal půjčí a na jak dlouho

Jelikož je v nabídce vícero produktů, přijdou si na své jak žadatelé o půjčku do výplaty, tak ti, kteří chtějí financovat větší cíle. Na CreditPortalu dostanete krátkodobý úvěr od 500 do 30 000 Kč se splatností mezi 5 a 30 dny, zatímco ten dlouhodobý se pohybuje od 5 000 do 60 000 korun a můžete ho vracet v průběhu 3, 6, 9 nebo 12 měsíců. A pokud máte zájem hotovostní úvěr na benzince, je možné získat max. 4 900 Kč až na jeden měsíc.

Pro koho je půjčka CreditPortal určena

Žádat o ni můžete de facto každý, kdo splňuje podmínky vypsané výše. Vadit přitom nemusí ani zápis v registru dlužníků, neboť je každý klient posuzován individuálně, nebo že u sebe zrovna nemáte potvrzení o příjmech. CreditPortal vám může poskytnout dlouhodobý úvěr na splátky i mikropůjčku, ať potřebujete peníze vyplatit na účet, nebo v hotovosti na benzinových stanicích.

Jaké půjčky můžete u CreditPortal získat

Základním produktem společnosti je krátkodobý úvěr, který vyplatí v poměrně vysoké výši na účet, a nebo do několika tisíc v hotovosti na benzince po téměř celé ČR. K financování dlouhodobějších cílů je pak možné u CreditPortal získat dlouhodobou půjčku na splátky s rozvržením tak, jak vám to nejvíce vyhovuje.

Krátkodobá půjčka CreditPortal na účet

Když vás zaskočí nějaké výdaje, nevyjdete do výplaty, nebo vám ji zaměstnavatel poslal později než jindy, nabízí se mikropůjčka CreditPortal na cokoliv. I jako nový klient můžete získat od 500 do 30 000 Kč na dobu 5 až 30 dní, a to už do čtvrt hodiny převodem na účet, jelikož dnes většina bank podporuje tzv. okamžité platby.

Mikroúvěr v hotovosti na benzinkách

Dáváte-li přednost vyplacení peněz na ruku, spolupracuje CreditPortal se sítí čerpacích stanic EuroOil, na nichž vám peníze vyplatí už do 60 minut. Krátkodobá půjčka v hotovosti od 500 do 4 900 Kč je tak dostupná de facto po celé ČR na více než 200 benzinkách, přičemž splatnost lze nastavit na 5 až 30 dní.

Dlouhodobá půjčka CreditPortal na splátky

Jestliže si chcete koupit třeba automobil, a nebo vybavit domácnost novým nábytkem, televizí a jinými spotřebiči, můžete získat u CreditPortal dlouhodobou nebankovní půjčku na splátky ve výši 5 000 až 60 000 korun na dobu 3, 6, 9 nebo 12 měsíců. Úhrady si tak rozložíte dle svých možností, a bude-li třeba, lze současně získat i druhý úvěr.

Jaké má úvěr CreditPortal úroky a RPSN

Na kolik vás která půjčka vyjde si můžete orientačně spočítat přímo na stránkách poskytovatele, který ochotně rozepisuje jak úroky, tak RPSN a jiné poplatky. Základní sazby nejsou zrovna nízké, pokud ale řádně splácíte (tedy včas a v domluvené výši), odpustí vám CreditPortal zhruba 44 % z celkových poplatků. To platí jak pro krátkodobé, tak pro dlouhodobé půjčky, takže jsou poplatky po slevě vcelku přijatelné:

 • úroky jsou 40 % u mikroúvěru a 12 až 40 % u půjčky na splátky
 • RPSN vychází na 193,57 až 3 646 % u dlouhodobého úvěru, u mikropůjčky až v řádech milionů

Za nebankovní půjčku CreditPortal tak přeplatíte v základu i více jak 100 %, pokud však vrátíte peníze včas, tak v některých případech ušetříte až 50 procent na poplatcích, což úvěr dosti zlevňuje. Ve výsledku se tedy může jednat o jednu z průměrných, a nikoliv předražených služeb na českém trhu.

Slevový program CreditPortal dává velké slevy

Vrátit peníze včas, tedy nejpozději v dohodnuté datum, by měla být samozřejmost. Nebankovní půjčka CreditPortal k tomu však klienty navíc motivuje slevovým programem, v jehož rámci získáte slevu až do výše 50 % z předepsané splátky. Stačí, pokud řádně jednorázově vrátíte mikroúvěr, nebo uhradíte splátky dlouhodobé půjčky ve 3 po sobě jdoucích měsících a zároveň nejste s žádnou v prodlení (nemáte vůči společnosti dluh).

Shrnutí recenze půjčky CreditPortal

Ani přes pár negativních ohlasů se nejedná o špatného poskytovatele, a půjčit si navíc můžete i přes zápis v registru dlužníků, které dokáže v některých případech tolerovat. Asi největší výhodou je, že pokud uhradíte splátku včas, poskytne vám CreditPortal až 50% slevu na poplatcích, čímž výrazně ušetříte. V nabídce má vedle úvěru na splátky také jednorázový krátkodobý, který vyplatí nejenom na účet, mikropůjčku v hotovosti vám dá i na benzince takřka po celé ČR. Peníze vám přitom zvládne vyplatit už do 15 minut.

Kde a jak můžete o půjčku CreditPortal žádat

Dobrou zprávou je, že pro vyřízení žádosti nemusíte nikam chodit, vše včetně podpisu smlouvy totiž vyřídíte přes internet. V prvním kroku tak stačí vyplnit žádost o půjčku CreditPortal a zvolit, zdali chcete krátkodobou na účet či v hotovosti, a nebo dlouhodobou vyplácenou převodem. Pak už jen upřesníte částku a jak dlouho chcete splácet, o zbytek se postarají pracovníci společnosti a budou vás během pár minut kontaktovat.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o půjčku CreditPortal

2) Vyberte částku a splatnost a klepněte na tlačítko „Chci půjčit“

3) Doplňte informace a doložte doklady

Kdo je CreditPortal a odkud pochází

CreditPortal je ryze českou společností se 100% tuzemským kapitálem a ani z části za ní nestojí zahraniční investoři. Zpočátku poskytovala pouze krátkodobé půjčky a později k nim přidala i středně a dlouhodobé. Že se jedná o férovou firmu dokazuje licence od České národní banky a členství v APNÚ (asociace poskytovatelů nebankovních půjček).

Kontakty a adresa CreditPortal

 • Webové stránky: https://www.creditportal.cz/cs/
 • Společnost: CreditPortal, a.s.
 • se sídlem na: U krčské vodárny 939/1a, PSČ 140 00 Praha-Krč
 • IČO: 05561302
 • Telefonní číslo: +420 222 208 211
 • E-mailová adresa: kontakt@creditportal.cz
 • Provozní doba: pondělí až pátek od 08:00 do 18:00, víkendy a státní svátky je zavřeno

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka CreditPortal?

V nabídce je krátkodobý úvěr Credit 30 na účet ve výši 500 až 30 000 Kč, nebo mikroúvěr Credit 30 s vyplacením hotovosti na benzince od 500 do 4 900 korun. Kdo by chtěl financovat větší cíle, může pak využít středně až dlouhodobou půjčku na splátky Credit 365 převodem na účet ve výši 5 000 až 60 000 Kč.

Za jak dlouho musím peníze vrátit (splatnost)?

Pokud se rozhodnete pro krátkodobou půjčku CreditPortal, máte na uhrazení mezi 5 a 30 dny s možností přesného nastavení splatnosti po jednom dni, ať si řeknete o vyplacení na účet či v hotovosti. U dlouhodobé půjčky pak můžete zvolit 3, 6, 9 nebo 12 měsíců.

Jak rychle mi CreditPortal úvěr vyplatí?

Všechny žádosti jsou vyhodnocovány ihned, a pokud je vše v pořádku a podepíšete na dálku smlouvu, převede vám CreditPortal krátkodobou a dlouhodobou půjčku na účet už do 10 minut. V případě vyplacení v hotovosti na benzince vám zvládne peníze připravit už do 60 minut na více jak 200 místech po celé ČR.

Co musím splňovat k úspěšné žádosti?

Nečeká vás žádná složitá byrokracie, CreditPortal vyžaduje pouze základní podmínky, které ukládá zákon, a sice: pravidelný příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje), 2 doklady totožnosti (základem je OP, k němuž je třeba doložit ŘP nebo cestovní pas), bankovní účet na své jméno (nelze vyplatit nikomu jinému, ani z rodiny), plnoletost (věk min. 18 let), aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Nabízí CreditPortal i půjčku bez registru?

Zcela bez nahlížení to sice nepůjde, ani negativní zápis však nemusí být překážkou. Půjčku bez registru tak CreditPortal dle zákona o spotřebitelském nemůže poskytnout, pokud se však jedná o starší přešlap a dnes už máte finance v pořádku, může pro vás najít řešení.

Potřebuji ručitele nebo zastavit majetek?

Ani jedno vyžadováno není, v obou případech se jedná o požadavek u velkých úvěrů nad 0,5 milionu korun, které však tento poskytovatel nenabízí. Stačí tak splňovat výše uvedené podmínky.

Schválí CreditPortal půjčku bez doložení příjmu?

Ano i ne; krátkodobý ani dlouhodobý úvěr na splátky bez doložení příjmu CreditPortal poskytnout nemůže, zakazuje mu to zákon. Pokud však zrovna nemáte po ruce potvrzení od zaměstnavatele či daňové přiznání, nemusí to být problém – příjmy si totiž může CreditPortal ověřit i přes výpisy z účtu, stačí mu dát jednorázové svolení.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.