Zonky půjčka (recenze)

Zonky (recenze): půjčka s nízkými úroky a jiným přístupem + kompletní info

Zonky je veskrze unikátní půjčka, která je v některých případech výhodnější než v bance. Založena je na principu „lidé půjčují lidem“, což ale neznamená, že byste na peníze čekali – na účtu je můžete mít už do čtvrt hodiny v kterýkoliv pracovní den. Díky nízkému úroku od 4,99 % přitom nepřeplatíte tolik, čehož lze využít třeba k refinancování. A kdo chce, může si dokoupit i pojištění pro případ, že by nezvládal splácet. Spolehnout se také můžete, že si Zonky zakládá na férovém jednání a jasných podmínkách.

Základní vlastnosti půjčky Zonky

 • Výše půjčky: 20 000 – 900 000 Kč
 • Splatnost: 12 – 120 měsíců (10 let)
 • Rychlost schválení: do 10 minut
 • Rychlost vyplacení: do 2 dnů
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Vhodná pro podnikatele (OSVČ): Ano
 • Úroková sazba: 4,99 – 19,99 % p.a.
 • RPSN: od 5,55 % (za rok)
 • Vyžaduje doložení příjmu: Ano
 • Kontroluje registry: Ano
 • Vyžaduje zástavu: Ne
 • Musíte mít ručitele: Ne

Výhody a nevýhody úvěru Zonky

 • Nízké úroky i na bezúčelové půjčky
 • Také sazba RPSN bývá velmi nízká
 • Předčasné splacení je zdarma
 • Možnost pojištění proti neschopnosti splácet
 • Poplatek za vyřízení půjčky 2 % z částky
 • Zonky neumí nabídnout hypotéku
 • Na lepší úroky dosáhne málokdo
 • Přísné prověřování příjmů a zaměstnání

Podmínky žádosti o půjčku Zonky

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trv. pobytem
 • Platný bankovní účet pro převod peněz
 • Stálý příjem je k poskytnutí půjčky nezbytný
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Kolik vám Zonky půjčí a na jak dlouho

Rozmezí úvěrového rámce je poměrně široké a doba splatnosti jakbysmet, díky čemuž je půjčka Zonky vhodná k financování menších i větších záležitostí. Nebankovní úvěr můžete získat v částce od 20 000 do 900 000 Kč a splátky si rozložit do 12 až 120 měsíců (10 let). Kolik chcete měsíčně hradit si přitom zvolíte sami dle svých možností, a v případě, že by se vaše finanční situace zlepšila, provedete mimořádnou splátku (zdarma, bez poplatků).

Pro koho je nebankovní úvěr Zonky určen

Žádost může poslat každý, kdo splňuje výše uvedené podmínky, a zároveň chce získat nejlevnější dlouhodobou půjčku na českém trhu. Využít ji přitom můžete na cokoliv chcete, aniž byste museli dokládat, na co kolik peněz padlo (k získání nižšího úroku to však doporučujeme napsat). Ať potřebujete půjčku na auto, vybavení domácnosti, nebo k uhrazení stávajících a méně výhodných úvěrů, máte dveře otevřené.

Jak funguje půjčka Zonky a kdo vám pošle peníze

Zatímco dříve se na vaši žádost o finanční prostředky i několik dní skládali lidé, dnes už funguje systém jinak. Hned po schválení a podpisu smlouvy vám peníze pošle přímo Zonky, které je má k dispozici od investorů v rámci programu Zonky rentiér. Někdejší tržiště, kde bylo možné investovat manuálně, totiž od 31. srpna 2021 nefunguje. Pro vás coby klienta se ale nic nemění, vše by mělo být naopak ještě rychlejší.

Jaké druhy online úvěrů Zonky nabízí

Portfolio společnosti stojí vlastně na jediném produktu se stejnými možnostmi, je však možné ho využít dvěma způsoby: 1) jako půjčku na cokoliv, nebo 2) k refinancování / konsolidaci jednoho či více méně výhodných úvěrů. Zonky přitom nerozlišuje, jestli jste novým klientem, nebo žádáte opakovaně, limity jsou pro všechny stejné, splňují-li podmínky. Jediné, co zatím neumí, jsou hypotéky, pro ty musíte stále do banky.

Zonky půjčka na cokoliv

Ať chcete peníze na rekonstrukci nemovitosti (bytu, domu, chaty…), vybavení domácnosti, koupi automobilu, nebo třeba na refinancování nevýhodných půjček, je pro vás určen nebankovní online úvěr Zonky na cokoliv, v jehož rámci můžete žádat o 20 000 až 900 000 Kč se splatnosti od 1 roku do 10 let. Získání peněz jednoduše není podmíněno tím, na co je doopravdy použijete, takže ani nemusíte účel zpětně dokládat jako je tomu kupříkladu u hypotéky, účelové půjčky na auto, nebo stavebního spoření.

Zonky půjčka patří mezi nejlevnější

I když vyžaduje provizi, může být nebankovní úvěr Zonky stále podstatně levnější než v bance.

Refinancování půjček se Zonky

V případě, že vás tíží jeden nebo více méně výhodných úvěrů, můžete se jich zbavit sloučením do jednoho a výrazně tak ušetřit. Zonky vám refinancuje či konsoliduje půjčky na cokoliv, účelové úvěry, kreditní karty, kontokorenty a řadu dalších; co však nepůjde jsou tzv. mikropůjčky. Na tento záměr máte rovněž k dispozici 20 000 až 900 000 Kč, jejichž splácení si rozložíte do 12 až 120 měsíců (10 let). Zonky přitom může refinancování vyřídit za vás a vaše dluhy vyrovnat, aniž byste se v procesu angažovali.

Jaké úroky a RPSN má půjčka Zonky

Kolik za nebankovní úvěr zaplatíte se bohužel předem nedozvíte ani orientačně. Zonky má sice na svých stránkách kalkulačku, ta ovšem počítá pouze s úrokem 3,99 % p.a., na který dosáhne opravdu málokdo. Většina bonitních lidí se může dostat na zhruba dvojnásobek, ale ti s nejistou minulostí či nižšími příjmy i na mnohem více (více popsáno níže):

 • úroky vychází na 3,99 až 19,99 % p.a. (zjištěno z tržiště Zonky)
 • RPSN začíná na 3,49 % a může vystoupat až přes 20 %

Reprezentativní příklad

 • Výše půjčky 150 000 Kč s dobou splatnosti 60 měsíců (5 let)
 • Úroková sazba 5,99 % p.a. (ročně) a RPSN 7,03 %
 • Jednorázový poplatek: 3 000 Kč
 • Výše měsíční splátky vychází na 2 957 Kč
 • Celková splatná částka je 177 415 Kč ( z toho 20 415 Kč za poplatky)

Z toho vyplývá, že za půjčku Zonky přeplatíte zhruba 18,3 % oproti získané částce (včetně jednorázového poplatku, který je rozložen do několika prvních splátek). Jde tak zhruba o standard, jakému se vyrovnají i některé banky (ani u těch však není jistota, že vám dají tak dobrou nabídku).

Co říká na úroky Zonky a co recenze lidí

Společnost prezentuje, že dokáže svým klientům nabídnout úrok od 3,99 % (a RPSN od 3,49 %), což není lež, ale je důležité si uvědomit, kdo na taková čísla skutečně dosáhne. Zpravidla musí jít o bonitního jedince či dvojici spolužadatelů (nezbytné jsou tedy vysoké příjmy, dobré zaměstnání, pozitivní úvěrová historie, minimum dalších závazků, „správná“ životní situace…), u níž je téměř jisté, že bude půjčku vždy splácet včas a v dohodnuté výši. Zhruba polovina klientů dle Zonky získá úrok 3,99 až 6,99 % p.a.

Bez čeho se nízký úrok neobejde

K získání nízkého úroku je obvykle potřeba i pojištění schopnosti splácet, bez něj jsem za několik let nejnižší avizovaný úrok neviděl (poznámka Ossla).

A teď „druhá polovina“, do níž spadají „běžní lidé“ s příjmy i výrazně nižšími, než je průměrná mzda v ČR. Takoví už pro poskytovatelů úvěrů, bohužel, příliš zajímaví nejsou Neznamená to však nutně, že si půjčí nevýhodně – zhruba 32 % jich dostane úrok 8,49 až 10,99 % p.a., což někdy nedokáží nabídnout ani banky. Komu ale Zonky raději nepůjčí jsou lidé s příjmy, s nimiž žijí od výplaty k výplatě, mají nejisté zaměstnáním, nebo se s nimi táhne nepěkná minulost (třeba gambling).

Vše je zdarma, ale hradíte poplatek

Hned zkraje je dobré zmínit, že vás nečekají žádné extra výdaje jako u řady jiných společností (včetně bank); u Zonky například neplatíte nic za mimořádnou splátku ani předčasné splacení (z nichž poskytovateli dle zákona náleží 0,5 až 1 % z mimořádné splátky), a vše ostatní je zahrnuto v RPSN (vytvoření nabídky, vedení úvěru…). K nevýhodám Zonky však patří poplatek ve výši 2 % z půjčené částky – nehradíte ho ale předem, je rozpočítán v pravidelných splátkách, které budete posílat. Pocítíte ho nicméně spíše u vyšších částek, ovšem i po jeho započítání vychází půjčka více než dobře.

Na kolik vychází poplatek za úvěr

Výše půjčkyPoplatek za zpracování
50 000 Kč1 000 Kč
100 000 Kč2 000 Kč
150 000 Kč3 000 Kč
200 000 Kč4 000 Kč
250 000 Kč5 000 Kč
300 000 Kč6 000 Kč
350 000 Kč7 000 Kč
400 000 Kč8 000 Kč
450 000 Kč9 000 Kč
500 000 Kč10 000 Kč
550 000 Kč11 000 Kč
600 000 Kč12 000 Kč
650 000 Kč13 000 Kč
700 000 Kč14 000 Kč
750 000 Kč15 000 Kč
800 000 Kč16 000 Kč
850 000 Kč17 000 Kč
900 000 Kč18 000 Kč

Sjednat si můžete i pojištění schopnosti splácet

Kdo si není jistý, že v budoucnu vše ustojí (třeba kvůli ztrátě zaměstnání nebo zdravotnímu stavu), může si k úvěru pořídit tzv. Zonkyho záchrannou vestu, což není nic jiného než pojištění schopnosti splácet. Slibuje však individuální přístup a okamžitou pomoc bez čekání jako tomu bývá jinde. Zdali ho využijete či nikoliv je zcela dobrovolné; kdo si ho však sjedná, má šanci na získání nižších úroků a investoři také uvidí, že je splácení nebankovní půjčky Zonky v případě nešťastných událostí kryto.

Kolik stojí pojištění schopnosti splácet

Ačkoliv některé produkty nabízí více variant, pojištění Zonky má pouze jednu, která kryje všechna běžná životní rizika (ztrátu zaměstnání, pracovní neschopnost úrazem i nemocí, hospitalizaci, invaliditu, úmrtí, a dokonce i ošetřování člena rodiny). Nabízeno je ve spolupráci s pojišťovnou Maxima, která si za něj účtuje 8,9 % z měsíční splátky, a jde tedy o standard na českém trhu (některé jiné instituce ho mají i dražší, ačkoliv kryjí méně rizik). Budete-li tedy splácet např. 2 950 Kč / měsíc, vyjde vás tato jistota na 262,55 korun (celkem tak budete hradit 3 212,55 Kč).

Za jak dlouho pojišťovna pomůže

Pracovní neschopnost (kvůli nemoci i úrazu)splátky odloží ihned a uhradí je po XX dnech
Hospitalizace (kvůli nemoci i úrazu)splátky odloží ihned a uhradí je po XX dnech
Ztráta zaměstnání (ne vlastní vinou)splátky odloží ihned a uhradí je po XX dnech
Ošetřování člena rodinysplátky odloží ihned a uhradí je po XX dnech
Invalidita 3. stupnějakmile ji lékař potvrdí, uhradí 100 % zbylého dluhu
Úmrtíneprodleně uhradí 100 % zbylého dluhu

Kolik splátek za vás pojišťovna uhradí

Pracovní neschopnost (kvůli nemoci i úrazu)až 12 po sobě jdoucích splátek
Hospitalizace (kvůli nemoci i úrazu)až 12 po sobě jdoucích splátek
Ztráta zaměstnání (ne vlastní vinou)až 12 po sobě jdoucích splátek
Ošetřování člena rodinyaž 12 po sobě jdoucích splátek
Invalidita 3. stupněuhradí 100 % zbylého dluhu
Úmrtíuhradí 100 % zbylého dluhu

Kolik splátek vám pojišťovna odloží

Pracovní neschopnost (kvůli nemoci i úrazu)až 12 po sobě jdoucích splátek
Hospitalizace (kvůli nemoci i úrazu)až 12 po sobě jdoucích splátek
Ztráta zaměstnání (ne vlastní vinou)až 12 po sobě jdoucích splátek
Ošetřování člena rodinyaž 12 po sobě jdoucích splátek
Invalidita 3. stupněneodloží, ale uhradí 100 % zbylého dluhu
Úmrtíneodloží, ale uhradí 100 % zbylého dluhu

Jak to, že může být úvěr Zonky tak levný

Zatímco banky mají zavedený určitý standard výše úroků i RPSN, Zonky ho boří a nabízí půjčky levněji i přesto, že jsou prakticky nebankovní. V žádném případě se nejedná o podvod na lidi, co o úvěry žádají, ani na investory či stát. Levné půjčky může Zonky nabízet zejména díky nižším nákladům na provoz, neboť má pouze svou centrálu a vše řeší přes internet – nemusí tedy platit poradce, provoz kamenných poboček, ani kurýry, kteří vozí smlouvy (jako to i dnes dělají některé bankovní domy). Maximum procesů je navíc automatizovaných, takže do nich nemusí být zapojeno tolik zaměstnanců.

Všechny informace přehledně v mobilní aplikaci

Když si nebudete jistí, v jaké výši a do kdy musíte uhradit splátku, nebo se chcete o něčem ujistit, stačí nahlédnout do mobilní aplikace Zonky. V té uvidíte veškeré informace o svém úvěru (včetně těch starších, které jste již splatili), pojištění, smlouvu v elektronické podobě atd., a rovněž budete mít v budoucnu možnost rychlé žádosti. Využívat ji pak můžete i k investování jako Zonky rentiér.

Shrnutí recenze levné půjčky Zonky

Půjčka Zonky může být s klidem označena je jednu z nejvýhodnějších na českém trhu a je dlouhodobě inspirací i pro řadu bankovních domů. Její podmínky jsou jasné a srozumitelné, smlouvy v rámci možností krátké a bez poznámek pod čarou. Úroky jsou téměř bezkonkurenční (záleží však na bonitě konkrétního klienta), a kdo si sjedná i pojištění, nemusí se bát ani nečekaných událostí. Díky zjednodušenému procesu žádosti vyřídíte vše za pár minut, včetně podpisu smlouvy. Hodnocení klientů i recenze Zonky jsou navíc dlouhodobě skvělé, což podtrhává i rostoucí klientela.

Kde a jak můžete požádat o půjčku Zonky

Úplně celý proces můžete vyřídit přes internet, aniž byste někam chodili nebo čekali na kurýra se smlouvou. Stačí vyplnit žádost o půjčku Zonky a vyplnit formulář, v němž o sobě prozradíte informace potřebné k posouzení (kdo jste, kde pracujete, jaká je vaše životní situace…), a o jakou částku a na jak dlouho máte zájem.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o půjčku Zonky

2) Vyberte, zdali chcete nový úvěr nebo refinancování / konsolidaci

3) Nastavte si, kolik chcete a jak vysoké splátky zvládnete

4) Pokračujte klepnutím na tlačítko „Chci si půjčit“

5) V dalším kroku napište emailovou adresu a klepněte na „Pokračovat“

6) Doplňte o sobě kontaktní a další informace a doložte vše potřebné

Kdo je Zonky a odkud pochází

Zonky je ryze českou společností, kterou kdysi založil největší poskytovatel nebankovních půjček na světě, a sice rovněž tuzemský Home Credit. Ten dostal projekt na nejvyšší úroveň a podařilo se mu úspěšně konkurovat nabídkám bankovních domů, přičemž za celou dobu zprostředkoval úvěry za více než 10 miliard korun. Dnes je součástí investiční skupiny PPF Group, v jejímž vlastnictví je například také levný mikroúvěr Kamali nebo česká banka Air bank. Po úspěchu u nás expandovalo Zonky do zahraničí pod názvem Benxy.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka Zonky?

V nabídce se nachází pouze jeden produkt, který lze využít jako online úvěr na cokoliv, nebo k refinancování / konsolidaci nevýhodných půjček. V rámci obou vám Zonky poskytne 20 000 až 900 Kč.

Kdy musím peníze vrátit (splatnost)?

Rozpětí je poměrně široké a můžete si ho tak do jisté míry přizpůsobit svým možnostem. Nebankovní půjčku je možné splácet nejméně 12 měsíců, maximálně pak 10 let (120 měsíců), a to s přesností na půl roku.

Jak rychle mi bude půjčka Zonky vyplacena?

Pakliže doložíte vše potřebné, schválí pracovníci vaši žádost nejdříve za pár minut, ale může jim to trvat i jeden pracovní den (ve výjimečných případech dva), a hned po podpisu smlouvy vám peníze pošlou na účet. Připsány tak mohou být v nejlepším případě už do čtvrt hodiny, neboť Zonky využívá tzv. okamžité platby.

Co musím splňovat k úspěšné žádosti?

Žádnou byrokracii nečekejte, důležité jsou pouze informace, podle nichž půjde vyhodnotit vaše finanční a životní situace: pravidelný příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje), 2 doklady totožnosti (základem je OP, k němuž je třeba doložit ŘP nebo cestovní pas), bankovní účet na své jméno (nelze vyplatit nikomu jinému, ani z rodiny), plnoletost (věk min. 18 let), aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Získám u Zonky půjčku bez registru?

I když se s vámi z minulosti táhne zápis o nějakém přešlapu, nemáte dveře zavřené. Záleží však, o co se jednalo a jak stará záležitost je – aktuální a pravidelní neplatiči nepochodí, zatímco nezaplacená složenka za energie před dvěma lety už dnes problémy dělat nemusí. Vždy tak záleží na konkrétním případu.

Potřebuji ručitele nebo zastavit majetek?

Jednoduše nepotřebujete; jedno či druhé bývá obvykle vyžadováno až u vyšších částek (i když někde i od 0,5 milionu), Zonky však poskytne nebankovní půjčku pouze na základě vaší bonity.

Dostanu online úvěr Zonky bez doložení příjmu?

Pokud zrovna nedržíte v ruce potvrzení od zaměstnavatele (případně daňové přiznání coby OSVČ), nemusí to představovat překážku. Jak vysoké jsou vaše příjmy si totiž Zonky může ověřit přes výpisy z bankovního účtu. Jestli jste ale nezaměstnaní a nemůžete prokázat, kolik vyděláváte, nepochodíte.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.