Everyday Plus: když chcete finanční rezervu 24/7

Produkt už nelze sjednat

Půjčka Everyday Plus ukončila svou činnost, takže už jejích služeb nelze využít. Na trhu ale existují další společností, které nabízí revolvingový úvěr jako Everyday Plus.

Everyday Plus je nebankovní společností, která lidem a podnikatelům nabízí tzv. revolvingový úvěr s možností opětovného čerpání a „volnou splatností“. Oproti klasickým půjčkám tohoto typu má však omezení v podobě požadavku na úhradu min. 20 % z dlužné částky, a je tedy vhodná spíše v případech, kdy opravdu víte, že ji zvládnete v uhradit. Poplatky přitom nejsou zrovna nízké a jako bonus musíte platit ještě za převod peněz na svůj účet.

Výhody a nevýhody půjčky Everyday+

  • Vyřízení on-line přes PC nebo mobil
  • Peníze do 15 minut od schválení
  • Vysoké procento schválených žádostí
  • Everyday+ půjčka je na cokoliv
  • Nemusíte ručit ani zastavovat majetek
  • Poměrně vysoká úroková sazba
  • Ne zrovna nízká je také RPSN
  • 20 % poplatek za převod peněz
  • Netransparentní a zastaralé informace
  • Při delší splatnosti se úvěr docela prodraží

Podmínky žádosti o půjčku Everyday+

  • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
  • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
  • Být občanem České republiky s trv. pobytem
  • Platný bankovní účet pro převod peněz
  • Stálý příjem je k poskytnutí půjčky nezbytný
  • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Kolik vám Everyday Plus půjčí a na jak dlouho​

V nabídce je pouze jeden produkt, a sice revolvingový úvěr vhodný jako okamžitá „finanční rezerva“, třeba když vám ještě nedorazila výplata a vy musíte zajistit provoz domácnosti. Na cokoliv vám Everyday Plus půjčí od 100 korun do 50 tisíc při neomezené splatnosti, neboť je smlouva uzavírána na dobu neurčitou. Není tu přitom žádný limit pro nové klienty, takže můžete hned napoprvé žádat o nejvyšší úvěrový rámec.

Pro koho je půjčka Everyday Plus určena

Jelikož jsou žádosti posuzovány téměř okamžitě, může produkt posloužit i jako rychlá půjčka, i když hlavní výhody úvěru Everyday Plus plynou právě z možnosti čerpat jen tolik, kolik zrovna potřebujete, a „benevolentního“ splácení. Nebankovní půjčka je tak vždy po ruce, aniž byste museli procházet schvalovacím procesem, peníze si tak snadno převedete sami klidně o víkendu za pár vteřin. Žádat přitom mohou i lidé se zápisem v registru dlužníků.

Jak funguje revolvingový úvěr Everyday Plus

Tento druh půjčky lze přirovnat ke známějšímu kontokorentu, kdy vám poskytovatel schválí maximální úvěrový rámec a uloží tyto peníze na speciální účet, k němuž vám dá přístup. Z toho pak můžete čerpat libovolnou částku, a je na vás, kolik to bude a na jak dlouho. Výhodou je, že nemusíte využít vše najednou, ale klidně jen 10 % ze schválené výše, přičemž poplatky hradíte pouze z částky, jakou čerpáte. Pokud vám tedy Everyday Plus poskytne kupříkladu 20 000 Kč a vy si převedete čtvrtinu, tedy 5 000 korun, zaplatíte poplatky pouze z těch pěti tisíc.

Jenže co se splatnosti týče, je u tohoto poskytovatele poměrně omezená – vrátit sice můžete „jakoukoliv částku“, ovšem nejméně 20 % z čerpané částky, což zároveň určuje trvání úvěru na 5 měsíců, ne déle. Jinde přitom bývá tento požadavek také, ale obvykle vychází na pětinu až desetinu (je tedy 2krát menší). Při vypůjčení vyšší částky se tak může jednat o poměrně velké zatížení rozpočtu (z max. částky je totiž min. splátka 10 000 korun).

Než tedy revolvingový úvěr Everyday Plus využijete, ujistěte se, že pro jeho hrazení najdete ve svém rozpočtu dostatek peněz. Výhodou pak je, že lze opakovaně čerpat i to, co jste splatili – takže pokud např. vrátíte 20 tisíc z 50, lze oněch dvacet znovu využít. A jelikož má smlouva trvání na dobu neurčitou, nemusíte jednou ročně dluh dorovnat jako u kontokorentu; pokud však nechcete zbytečně hradit nemalé poplatky, doporučujeme ho splatit co nejdříve.

Vysoký poplatek za převod peněz z úvěru Everyday Plus

Hrazení klasických úroků a RPSN bohužel není u tohoto poskytovatele jediným nákladem na revolvingový úvěr, neboť abyste ze zmíněného speciálního účtu dostali peníze na svůj běžný, musíte Everyday Plus uhradit poplatek 20 % z převáděné jistiny (tzn. tisícovku za každých 5 000 korun). Neplatíte ho však předem, ale je vám započítán do vyúčtování, které obdržíte začátkem následujícího měsíce; splácet ho pak můžete v rámci půjčky popsaní výše (tedy uhradit pokaždé alespoň 20 %, a nebo vyrovnat celý dluh jednorázově).

Jaké úroky a RPSN má půjčka Everyday Plus

Na kolik přesně vás nebankovní úvěr vyjde můžete vidět na stránkách poskytovatele, kde je stanovena jak RPSN, tak úroky; ty jsou, na rozdíl od prvního ukazatele, pevné (tedy stejné pro jakoukoliv částku). Bohužel však Everyday Plus nevyjadřuje v kalkulačce ani jednu sazbu v korunách a je tedy nutné důkladně pročíst reprezentativní příklady, z nichž vyplývá, že za revolvingový úvěr zaplatíte:

  • úroky ve výši 20 % p.m. (měsíčně), tato sazba je přitom stejná u všech částek
  • RPSN potom vychází na 198 až 756 %, dle kalkulačky je standard 519 procent

Z toho vyplývá, že na půjčku čerpanou i vracenou jednorázově uhradíte celkem 20 % navíc (kupříkladu při čerpání 5 000 korun zaplatíte jednorázově o tisícovku navíc, celkem tedy 6 000 Kč), což je ještě docela přijatelné. Ale pokud budete splácet postupně v pěti měsících (úhrada tedy bude pokaždé stejná), vrátíte navíc i 2/3 z vypůjčené částky, konkrétně 67,2 %, v čemž jsou započítány i poplatky za převod peněz.

Reprezentativní příklad

  • Půjčka 5 000 Kč jako revolvingový úvěr se splatností 5 měsíců, kdy měsíční splátka činí 1 672 Kč; nebo lze splácet jinak vysoké čásky, min. však 20 % z dlužné částky.
  • Úrok je 20 % p.m., sazba RPSN 499,1 %,
  • poplatek za čerpání 1 000 Kč je už započítaný ve splátkách.
  • Celkově klient zaplatí 8 360 Kč.

Za půjčku Everyday+ tedy během 5 měsíců přeplatíte 3 360 Kč, včetně poplatku za čerpání peněz ve výši 20 % (jinde je převod zdarma). To vychází na 67,2 %, což je extrémně moc i přesto, že nese poskytovatel zvýšené riziko u klientů, kteří mají špatnou finanční situaci. V příkladu nicméně poskytovatel záměrně uvádí nízkou částku, protože když si půjčíte v řádech desítek tisíc, přeplatíte mnohem více.

Peníze si převedete dvěma způsoby 24/7

Ať si chcete vybrat jakoukoliv částku, můžete to provést buď ze svého osobního účtu u Everyday+, kde si zadáte jako příjemce své bankovní konto, anebo zažádáte přes SMS. Převod peněz proběhne de facto ihned, neboť dnes většina bankovních domů podporuje okamžité platby, a můžete tak půjčku Everyday Plus využívat 24/7 jako finanční rezervu. V obou případech je poplatek stejný, tedy 20 % z převáděné částky (tj. 200 Kč z každé tisícovky).

Shrnutí recenze půjčky Everyday Plus

Jedná se o produkt, který může posloužit jako finanční rezerva, takže když zrovna nevyjdete s penězi nebo vás zaskočí nějaké výdaje, jste „krytí“. Sjednání obvykle zabere jen chvíli, většina žadatelů má rychlou půjčku Everyday Plus k dispozici do 15 minut, a hned poté může peníze čerpat. Vzhledem k výši poplatků ho však doporučujeme užívat opatrně a peníze vracet hned, jak to bude možné. I na revolvingový úvěr je totiž o něco dražší, ačkoliv jsou vyšší sazby standardem i u bankovních domů.

Kde a jak požádat o půjčku Everyday Plus

Společnost jde s dobou a vyřizuje vše přes internet (včetně podpisu smlouvy), aby poskytovala peníze klientům co nejdříve. Nemusíte tedy nikam chodit, ale postačí vyplnit žádost o revolvingový úvěr Everyday Plus a uvést v ní, kolik a na jak dlouho chcete, a doplnit několik informací potřebných k posouzení.

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o půjčku Everyday Plus

2) Zvolte částku, splatnost a pokračujte tlačítkem „Zažádejte zde“

3) Registrujte se, doplňte o sobě informace a doložte doklady

Kdo je Everyday Plus a odkud a pochází

Everyday Plus patří mezi poskytovatele nebankovních půjček na českém trhu, kde od roku 2013 nabízí revolvingové úvěry. Stojí za ní společnost OPR-Finance s.r.o. původem z Finska, odkud expandovala do řady dalších zemí. Pod obchodní značkou Everyday Plus se zaměřuje výhradně na poskytování rychlých půjček běžným lidem a drobným podnikatelům (OSVČ), zatímco firmám nabízí OPR-FiremníÚvěr s násobně vyšším limitem.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka Everyday Plus?

Žádat lze o schválení úvěrového rámce od 100 korun do 50 tisíc, ať jste nový klient, nebo si půjčujete opakovaně.

Za jak dlouho musím peníze vrátit (splatnost)?

Smlouvu je uzavírána na dobu neurčitou, takže budete mít finanční rezervu k dispozici, dokud nedojde k jejímu zrušení. Čerpanou částku je pak možné uhradit jednorázově, nebo v měsíčních splátkách, které odpovídají min. 20 % z využité jistiny (tedy převedených peněz).

Jak rychle mi Everyday Plus úvěr vyplatí?

Každou žádost vyhodnotí krátce po přijetí, a pokud bude schválena a podepíšete na dálku smlouvu, zřídí vám Everyday Plus speciální účet, z něhož si pak peníze převádíte sami. Jelikož dnes většina bankovních domů podporuje okamžité platby, můžete mít půjčku i o víkendu do pár vteřin.

Co musím splňovat k úspěšné žádosti?

Postačí úplné základy, které ukládá zákon: pravidelný příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje), 2 doklady totožnosti (základem je OP, k němuž je třeba doložit ŘP nebo cestovní pas), bankovní účet na své jméno (nelze vyplatit nikomu jinému, ani z rodiny), plnoletost (věk min. 18 let), aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Nabízí Everyday Plus i půjčku bez registru?

Zcela bez kontroly to nepůjde, zakazuje to zákon; díky individuálnímu přístupu však nemusí být starší zápis problém, máte-li dnes své finance v pořádku.

Potřebuji ručitele nebo zastavit majetek?

Ani jedno není třeba, neboť se jedná o poměrně nízké částky. Jeden či druhý způsob zajištění úvěru je běžný až u půjček přesahujících 0,5 milionu korun, které však Everyday Plus nenabízí.

Schválí Everyday Plus půjčku bez doložení příjmu?

Pakliže zrovna nemáte po ruce potvrzení od zaměstnavatele, nebo daňové přiznání coby podnikatel, není to problém. Kolik vyděláváte je totiž možné ověřit během několika vteřin i přes výpisy z účtu, aniž byste se zdržovali. Kdo ale vůbec nepracuje, Everyday Plus mu půjčku bez doložení příjmu neposkytne, dle zákona ani nesmí.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.