Půjčka s exekucí

Půjčka s exekucí: kde půjčí dlužníkům v hotovosti i na účet, a za jakých podmínek

Získat půjčku v exekuci je poměrně obtížné, nikoliv však nemožné – některé společnosti skutečně poskytují úvěry i dlužníkům, ačkoliv jich není mnoho. Pokud se v této složité situaci nacházíte, můžete dostat peníze buď na cokoliv, nebo se z exekuce vyplatit a mít do budoucna „čistý štít“. Počítejte však, že to nebude levné, jelikož poskytovatel podstupuje velmi vysoké riziko, že mu nebudete včas splácet, a řekne si proto o vyšší poplatky. Na druhou stranu vám dokáží některé společnosti rychlou půjčkou doslova zachránit střechu nad hlavou a zastavit exekuce. Dávejte si však pozor, co podepisujete.

V exekuci vám půjčí pouze „nebankovky“

Jelikož dnes platí v ČR poměrně přísná legislativa, nesmí být půjčka v exekuci za běžných okolností poskytnuta, neboť by finanční problémy dlužníka zřejmě ještě více prohloubila. Bankovní domy se proto od takových lidí rovnou distancují, i když za svou situaci někdy nemohou – třeba kvůli nedoplatkům za svoz komunálního odpadu v místě, kde už řadu let nežijí, jsou někdy vymáhány částky jen v řádech nižších tisíců, které by zvládla většina dlužníků uhradit, jenže s poplatky za exekutora se může částka i znásobit.

To může být nad možnosti jedince i celé rodiny, což vede ke spuštění finančních problémů. Řešením pak může být právě rychlá půjčka v exekuci, kterou poskytují výhradně nebankovní společnosti, obvykle přitom specializované právě na tyto případy. Výsledkem tak může být úplné vyrovnání dluhu „bez starostí“, neboť za vás vše vykomunikuji právníci a zastaví i probíhající zabavování majetku. Špatnou alternativou pak mohou být soukromníci, lichváři a firmy, co půjčují na směnku (ne)podnikatelům.

Půjčka v exekuci může mít 2 podoby

Než začnete vybírat konkrétní produkt, rozmyslete se, zdali chcete pouze peníze na nějaké vybavení domácnosti, automobil, či třeba elektroniku, anebo chcete půjčku na vyplacení exekuce, abyste mohli zase normálně fungovat bez obav, že vám úřad zabaví jak majetek, tak peníze přímou srážkou ze mzdy. Získat totiž můžete obě varianty – ta první však nevyřeší podstatu problému, i když konečné rozhodnutí je na vás.

Hotovostní půjčka s exekucí na cokoliv

Jestli potřebujete peníze na běžné výdaje, nabízí některé společnosti úvěr bez účtu, potažmo vyplatí půjčku v hotovosti na ruku, čehož si exekutor nemusí všimnout, ačkoliv o tom bude sepsána řádná smlouva. Není to sice úplně podle pravidel, ale záleží vždy na posouzení konkrétní společnosti, jestli je rychlá půjčka pro dlužníky s exekucí v hotovosti ve vašem případě možná. Třeba když dlužíte jen nižší částky, pracujete, a zatím nedošlo k zabavování majetku.

Půjčka k vyplacení exekuce a dluhů na účet

Chcete-li své závazky vůči věřitelům zcela vyrovnat a mít klid, pomohou vám specializované společnosti formou půjčky na vyplacení exekucí, čímž dojde k úhradě dluhů, a vy budete následně splácet klasický nebankovní úvěr bez hrozby, že přijdete o majetek či peníze. Na českém trhu přitom působí společnosti, které půjčují v exekuci i bez zástavy, ačkoliv u vyšších částek se tomu nevyhnete, pro poskytovatele je to zkrátka příliš riskantní.

Jak vysoká může být půjčka s exekucí a na jak dlouho

Tohle se pochopitelně odvíjí od zvoleného produktu, přičemž nebankovní úvěry v hotovosti obvykle dosahují jen několika desítek tisíc korun. Obvykle se půjčka v exekuci pohybuje v rozmezí 50 000 a 80 000 Kč s tím, že není vyžadováno zajištění ani ručitel, a splatnost může být nastavena na rok až dva, výjimečně i více. Některé společnosti pak nabídnou i vyšší půjčku v exekuci na splátky, připravte se ovšem na poměrně vysoké poplatky. Připomínáme, že případný poskytovatel podstupuje velmi vysoké riziko s možností, že o své peníze přijde.

Jak řešit nedostatek peněz

Dostanete-li se do špatné finanční situace, v níž nedokážete hradit své závazky, nabízí se hned několik možností, co dělat, pokud nemáte na splátky. Vedle toho můžete alespoň dočasně sáhnout po přivýdělku s výplatou peněz ihned po směně.

Kdo by potřeboval statisícové, či dokonce milionové částky, a nechce vyhlašovat osobní bankrot a procházet oddlužením, nezbývá mu než zajištěná půjčka v exekuci ihned. S tou je možné získat i několik milionů korun, jako jistotu však musíte dát nemovitost (svou nebo třetí strany, třeba rodičů); úroky ani RPSN pak nemusí být tak extrémní – budou sice o něco vyšší než u klasického úvěru na cokoliv, ale vzhledem k situaci přijatelné. A pokud jde o splatnost, lze ji nastavit až na 10 let, a u vyšších (milionových) částek až na dvojnásobek.

Půjčka v exekuci na splátky s výplatou ihned

Jestliže jste nechali zajít finanční problémy příliš daleko, anebo jste se dozvěděli o dlužné částce na poslední chvíli, je většina společností připravena řešit vaši situaci okamžitě. Po odeslání žádosti o půjčku na splátky ihned ji obvykle vyhodnotí do 24 hodin a dají vám vědět, zdali a jaké řešení vám mohou nabídnout. Pokud jde vše podle plánu a podaří se spojit s exekutorem, mohou být vaše závazky vyrovnány do týdne, u půjčky s exekucí v hotovosti je pak možné peníze vyplatit už druhý pracovní den – většina poskytovatelů to stíhá za méně jak 24 hodin.

Jaké jsou možnosti konsolidace v exekuci

Když se dluhy nasčítají a máte závazek vůči více věřitelům (za nesplácený úvěr vyúčtování od operátora, energie, svoz komunálního odpadu či cokoliv jiného), je možné takové dluhy vyplatit. Ovšem nikoliv formou konsolidace exekucí, ale výše zmíněnou půjčkou dlužníkům, která může splatit i více probíhajících exekucí najednou. Svým způsobem se tak jedná o jejich sloučení do jednoho dluhu, ten však budete hradit společnosti, od níž dostanete rychlý úvěr.

Kdo opravdu poskytuje půjčku v exekuci

Jak jsme již nastínili výše, není takových firem mnoho, a obvykle se jedná o specializované společnosti, které už vědí, jaké jsou možnosti a jak správně vyplatit exekuce a zastavit probíhající zabavování majetku či peněz. Jak říkají diskuze lidí ve stejné situaci, není získání takového úvěru 100% a velmi záleží na vaší celkové finanční situaci. Jsou-li vaše závazky opravdu vysoké, je zřejmě jedinou cestou vyplacení dluhů se zástavou nemovitosti, ale pokud nejde o závratné částky, může stačit i půjčka v exekuci na splátky bez zástavy.

  • Acema se svou velikostí vyrovná bance a dokáže pomoci běžným lidem i podnikatelům, jimž nabízí s dobrými úroky až 8milionovou půjčku v exekuci se zajištěním a splatností do 20 let. Takže máte-li byt, dům, provozovnu či jinou nemovitost, spojí se Acema s exekutory a vyplatí všechny vaše dluhy.
  • SOS Finance poskytuje půjčky v exekuci na splátky do výše 5 milionů korun a splatností až 20 let, které je potřeba zajistit nemovitostí. Nabízí nízké úroky a vše za vás vyřídí zkušení právníci.
  • DS Credit se specializuje na problémové klienty, jimž nabízí půjčku v exekuci až 100 000 Kč se splatností do několika let. Peníze však přímo nevyplatí, ale na základě vaší žádosti osloví poskytovatele úvěrů, kteří by mohli.
  • ExpressCash poskytuje hotovostní půjčky v exekuci na splátky do 70 000 korun s možností úhrady ve 14, 17 nebo 20 měsících. Nevyžaduje zajištění ani ručitele a peníze vám předá na ruku u vás doma, nesmíte však mít více jak 6 exekucí.
  • Mando úvěry přímo nenabízí, ale na základě vaší žádosti vyhodnotí, kdo vám může poskytnout půjčku v exekuci na míru. Získat tak můžete desítky tisíc až milion korun se splatností do10 let.
  • Ammado se prezentuje jako půjčka v exekuci bez účtu a s vyplacením ihned, kdy můžete získat až 70 000 Kč se splatností do 17 měsíců. Ani tady však nesmíte mít závazky vůči více jak 6 věřitelům.
  • Čínská půjčka funguje rovněž jako agregátor úvěrů, kdy dojde na základě vaší žádosti k oslovení několika firem, které by mohly půjčku v exekuci na splátky ve vaší situaci nabídnout. Získat je možné až 190 tisíc na max. 82 měsíců.
  • Comfort Money umí nabídnout desítky tisíc až 5 milionů korun a vyplatí jak exekuce, tak dražbu nemovitosti. Nebankovní úvěr je třeba zajistit a za riziko si účtuje vysoké poplatky kolem 18 % p.a.
  • HypoTrading poskytuje na vyplacení dluhů, exekucí a dražeb od 100 tisíc do 5 milionů Kč se splatností až 20 let, a musíte ji zajistit nemovitostí; svou, nebo někoho jiného.

Půjčka s exekucí bez doložení příjmu

Ačkoliv zákon ukládá povinnost prověřit, zdali dokážete úvěr splácet, nabízí některé společnosti půjčku s exekucí bez doložení příjmu. Má to však podmínku, a sice zajistit ji nemovitostí, aby nový věřitel o své peníze nepřišel, a vy jste se nedostali do ještě větších finančních problémů. Tímto způsobem jsou typicky poskytovány tzv. americké hypotéky, tedy i několikamilionové úvěry na cokoliv. Dejte si však pozor, u koho žádáte, obvykle jsou účtovány nemalé poplatky za podstoupení vysokého rizika, že nezvládnete splácet.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.