Půjčka v hotovosti: kdo ji i dnes vyplácí, jaké jsou možnosti, a kde ji dostanete i o víkendu

Půjčka v hotovosti je vhodná pro lidi, co buď nemají bankovní účet, nebo zkrátka preferují peníze na ruku. Na českém trhu je dnes nabízí pouze několik společností, zato s působností po celé ČR, takže vám ji zavezou až domů; jeden z poskytovatelů pak dokonce vyplácí rychlou půjčku v hotovosti na benzince. Získat je obvykle možné až 80 000 korun, i když některé společnosti nabízí i více. Ty nejrychlejší vám přitom vyplatí dlouhodobý úvěr v hotovosti už do 24 hodin, zatímco ten krátkodobý můžete mít do hodiny.

Srovnání: kde půjčí v hotovosti a za jakých podmínek

PoskytovatelPůjčkaÚrokRPSNŽádost
on-line
LimitSplatnostO víkenduPosouzeníVyplacení
Půjčka na benzincevždy 40 % p.a.od 961 089,70 %Zdarma
Mám zájem
500
30 000
530 dníuž do 5 minutuž do 60 minut
Hotovostní půjčkavždy 8 % p.a.od 209,78 %Zdarma
Mám zájem
5 000
70 000
1420 měsícůuž do 5 minutuž dnes
Hotovostní půjčkaod 20,74 % p.a.
od 124.21 %Zdarma
Mám zájem
4 000
100 000
30100 týdnůuž do 5 minutuž dnes
Půjčka PROVIDENTod 26 % p.a.od 32,49 %Zdarma
Mám zájem
3 000
90 000
1236 měsíců
(3 roky)
už do 5 minutuž dnes
Srovnání půjček v hotovosti 2023

Rychlá malá půjčka v hotovosti do 60 minut

Když nevycházíte do výplaty, nebo vás zaskočily výdaje v podobě rozbitého spotřebiče či nedoplatků za energie, může pomoci rychlá půjčka v hotovosti na ruku ještě dnes v řádech několika tisíc. Tu dnes vyplácí na českém trhu pouze jediná společnost, zatímco druhá nedávno přestala tento druh úvěrů nabízet úplně. De facto po celé ČR tak můžete získat finanční prostředky na úhradu provozu domácnosti, nový spotřebič, a dalších běžných výdajů.

Hotovostní půjčka na benzince

Půjčku v hotovosti na benzince nabízí CreditPortal, který spolupracuje s řetězcem čerpacích stanic EuroOil. Ten má v České republice téměř 190 poboček zejména v krajských a okresních městech, takže je obvykle možné peníze vyzvednout v okruhu cca 20 km od vašeho bydliště. Obsluha vám do 60 minut připraví od 500 do 4 900 Kč, a tuto částku můžete splatit za 5 až 30 dní. Rychlá půjčka v hotovosti na benzince je tak vhodná jako „záchrana“ v případě nečekaných výdajů, nebo když se opozdí výplata.

Půjčka v hotovosti v trafice GECO už není

Hotovostní půjčka v trafice byla produktem společnosti Zaplo, která nabízela krátkodobé úvěry ve spolupráci s největší sítí prodejen tabákových výrobků u nás. Na konci listopadu 2021 však došlo k jejímu ukončení, takže GECO nadále žádné peníze nevyplácí. Je to škoda, jelikož byla rychlá půjčka v trafice největší „svého druhu“ a získat ji bylo možné po celé ČR, a na několika prodejnách ihned.

Rychlá dlouhodobá půjčka v hotovosti do 24 hodin

Ať plánujete větší výdaje nebo sháníte financování na poslední chvíli, je k dispozici dlouhodobá půjčka v hotovosti, kterou už nabízí na českém trhu jen několik společností. Ty vám obvykle nabídnou max. vyšší desítky tisíc korun s týdenním nebo měsíčním splácením, a v případě „zvláštních produktů“ je pak možné získat i vyšší částky. Půjčku na ruku tak můžete mít už druhý pracovní den a zaplatit s ní třeba auto v bazaru či domácí spotřebiče.

Půjčka v hotovosti do domu už druhý den

Půjčku v hotovosti do domu poskytuje zhruba pět významných společností jako ExpressCash a FairCredit, které mají stovky obchodních zástupců po celé zemi, aby se mohli s klienty setkávat každý den. Na osobní schůzce s vámi vše projdou a hned po podpisu smlouvy také předají peníze na ruku – obvykle vám nabídnou až 80 000 Kč, ale neplatí to vždy – některé mají max. limit stanoven na 50 tisíc. A co se týče splatnosti, ta vychází na 12 až 48 měsíců, delší rychlá půjčka v hotovosti do domu nemívá.

Hotovostní půjčka ve stovkách tisíc korun

Jestli potřebuje větší obnos, jsou možnosti velmi omezené a existují de facto dva jediné legální způsoby, jak získat půjčku na ruku v hotovosti v řádech statisíců. Tím prvním jsou nebankovní úvěry zajištěné nemovitostí, jaké po dlouhou dobu nabízí kupříkladu Acema, a druhým pak podnikatelské půjčky (pro OSVČ, nikoliv firmy). Některé společnosti totiž nabízí na IČO směnky i ve vyšších částkách, v podstatě vždy jsou ale extrémně nevýhodné.

Alternativa k půjčce v hotovosti (i o víkendu)

Většina společností už od vyplácení na ruku upustila, jelikož je hodně nákladné mít stále k dispozici obchodní zástupce po celé zemi. Na nabídku trhu to však nemá zásadní dopad, když víte, co hledat – alternativou k rychlé půjčce v hotovosti může být kupříkladu revolvingový úvěr, kontokorent nebo kreditní karta s možností výběru peněz z bankomatu i během víkendových dnů. Na českém trhu nabízí mnoho nebankovních poskytovatelů jako Everyday Plus, Home Credit nebo Ferratum Bank, nabídku však mají poměrně pestrou a na žádost vám dají i platební kartu. Vedle toho má kreditní kartu v nabídce i mnoho bank.

Tyto úvěry přitom mají zásadní výhodu v tom, že je můžete mít sjednané, ale nic vás nestojí až do doby, kdy je využijete. V podstatě tak máte 24/7 přístup k penězům bez procesu schvalování, a záleží na vás, kolik peněz z nich vyberete. Sjednání hotovostní půjčky v sobotu a neděli totiž aktuálně nikdo nenabízí, všechny společnosti fungují pouze ve všední dny, takže musíte buď počkat na další pracovní, anebo o víkendu zažádat o krátkodobý úvěr na účet, který v ČR poskytují pouze dvě firmy, a to CoolCredit a Tetička. Obě přitom vyplácí peníze už do 15 minut, takže nemusíte placení výdajů odkládat.

Hotovostní půjčka bez registru

Táhne-li se s vámi z minulosti nějaký ten přešlap, nemusí to vést k automatickému zamítnutí žádosti. Banky jsou sice přísné, zato nebankovní společnosti umí přimhouřit oči a najít individuální řešení. Neznamená to sice, že vám dají půjčku v hotovosti bez registru – ty musí ze zákona kontrolovat každý – ale že vám mohou poskytnout úvěr i přesto, že jste vedeni jako dlužník v Solusu či jiné evidenci. U některých je dokonce rychlá hotovostní půjčka dostupná i přesto, že jsou na vás vedeny exekuce (ale nesmíte být v insolvenci).

Hotovostní půjčka bez doložení příjmu

Kdo je nezaměstnaný a nevydělává ani jako podnikatel, bude mít získání úvěru těžké. Ze zákona totiž nesmí být takovým lidem poskytnut, neboť by ho s největší pravděpodobností neměli jak splatit. Pokud se ale jedná o to, že zrovna nemáte po ruce potvrzení od firmy, v níž pracujete, anebo jste na mateřské či v důchodu, může vám být rychlá hotovostní půjčka bez doložení příjmu přesto poskytnuta. Kolik vyděláváte je totiž možné za pár vteřin ověřit i přes výpisy z účtu. Některé společnosti navíc uznávají i příjmy z DPP, DPČ a sociální dávky, jsou totiž také brány jako pravidelný příjem.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.