Rychlá půjčka na účet

Rychlá půjčka na účet: peníze už do 15 minut i o víkendu

Rychlá půjčka na účet nabízí získání finančních prostředků de facto ihned, respektive do čtvrt hodiny. Nabízí ji jak banky, tak nebankovní společnosti, u nichž si můžete říct jak o několik tisíc korun, tak o statisíce. Žádost, schválení i podpis probíhá 100% online a některé společnosti mají rychlou půjčku na účet i o víkendu. Takže ať čelíte nečekaným výdajům, nebo nevycházíte do výplaty, dostanete peníze ještě dnes.

Jak funguje rychlá půjčka na účet

V zásadě se jedná o klasický úvěr, který dokáží poskytovatelé vyřídit v rámci minut. Odpadají tedy zdlouhavé návštěvy poboček, jimž se žadatel dříve nevyhnul, stejně jako zbytečné protahování. Rychlá půjčka na účet bývá zpravidla vyplacena do 15 minut od podpisu smlouvy, a to jak v bankovním, tak nebankovním sektoru.

Kdo poskytuje rychlou půjčku na účet

Zatímco dříve se jednalo o výsadu nebankovních společností, dnes už zvládají rychlé půjčky na účet i banky. Je tak víceméně jedno, zda zvolíte Minutovou půjčku od Equa bank, malou půjčku od České spořitelny, nebo rychlou půjčku na účet od CoolCredit, de facto všechny společnosti jsou schopny vám vyplatit peníze ihned po podpisu smlouvy. Přesto jsou ale mezi poskytovateli určitá specifika a rozdíly.

Rychlá bankovní půjčka na účet do 10 minut

Rychlá bankovní půjčka na účet může být vyřízena dvěma způsoby: 1) pokud jste klientem, tak přímo v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví, což je mnohem rychlejší a peníze můžete mít už do 5 minut, nebo 2) jestli mezi klienty nepatříte, tak standardně přes webové stránky. V rámci rychlé bankovní půjčky můžete získat jak malé úvěry v řádech tisíců, tak ty větší v desítkách až stovkách tisíc, případně i v milionech korun.

Nebankovní rychlá půjčka ihned na účet

Rychlá nebankovní půjčka na účet je typická mírnějším posuzováním žadatelů, takže ani zápis v registru dlužníků nemusí znamenat problém, máte-li dnes finance v pořádku. Získat obvykle můžete nižší částky v řádech jednotek až desítek tisíc, ačkoliv společnosti jako Cofidis nebo Acema dokáží nabídnout i statisíce až miliony. Jediné rychlé nebankovní půjčky na účet jsou také dostupné i o víkendu, bankovní domy takto v sobotu a neděli nefungují.

Díky čemu jsou rychlé půjčky na účet tak rychlé

Aby bylo skutečně možné vyplácet finanční prostředky během pár minut, je třeba tzv. okamžitých plateb, které dnes podporuje naprostá většina známých bank v ČR. Pokud tedy poskytovatel rychlé půjčky na účet odešle peníze například z ČSOB, budou de facto ihned připsány na konto vedené kupříkladu u Komerční banky. Dnes už tedy není nutné, abyste měli účet u stejné instituce, okamžité platby fungují i pro mezi cizími bankami, a to dokonce i přes víkend.

Rychlá půjčka na účet je vždy online

S cílem zefektivnit žádosti i samotné vyplácení peněz pracují dnes bankovní i nebankovní poskytovatelé úvěrů kompletně přes internet. Díky tomu může být rychlá půjčka na účet vyplacena už do 15 minut od podpisu smlouvy, kterýžto rovněž provedete na dálku pomocí SMS kódu. V žádném kroku tedy není nutné, abyste se s někým potkávali osobně.

I o víkendu je dostupná rychlá půjčka na účet

Řada poskytovatelů už si dnes uvědomuje, že ne všechno placení počká na pracovní den, a fungují proto nonstop, respektive 7 dní v týdnu, takže je u nich rychlá půjčka na účet dostupná i o víkendu. Nezáleží tedy, jestli je sobota, neděle, či dokonce státní svátek, peníze vám vybrané společnosti poskytnou kdykoliv.

Rychlá půjčka na účet bez doložení příjmů existuje

Když zrovna nemáte po ruce papírové potvrzení od zaměstnavatele, případně coby podnikatelé daňové přiznání, nemusí to být problém. Zejména u rychlé nebankovní půjčky v nižších částkách obvykle postačí kontrola finanční situace přes bankovní účet. K témuž často dochází také u bankovní půjčky na účet bez doložení příjmů, někteří poskytovatelé však mohou potvrzení vyžadovat u nových klientů (kteří u nich nemají ani běžný účet).

Nabízí se i rychlá půjčka na účet bez registru

Některé společnosti avizují, že evidence dlužníků nekontrolují; to je ovšem pravda pouze částečně. Rychlá půjčka na účet bez registru nemůže být poskytnuta ze zákona, neboť ten ukládá povinnost prověřit, zda bude žadatel schopný splácet, což zahrnuje i kontrolu BRKI, NRKI, Solus a dalších databází. U bankovních domů tak obvykle narazíte, ovšem řada nebankovních společností se nejdříve zajímá, proč k zápisu došlo. Jedná-li se například o rok starou záležitost, nemusí dnes znamenat problém.

Nonstop půjčka na účet bez koruny

V případě, že jste aktuálně v mínusu a nemůžete tím pádem poskytovateli zaslat ověřovací poplatek, nabízí se u některých společností tzv. nonstop půjčka na účet bez koruny. Budete muset ovšem hodně pátrat, neboť dle zákona není možné tento krok vynechat. Jedná se o bezpečnostní prvek, kdy poskytovatel ověří, zda se uváděný bankovní účet shoduje s vašimi osobními údaji. Ověřovací poplatek vám je následně vrácen.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.