Půjčky pro dlužníky s exekucí

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti: jak fungují a co obnáší

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti představují v podstatě jedinou možnost pro lidi, kteří jsou vedeni jako dlužníci a závazky už po nich vymáhá exekutor. V takové situaci jim totiž banky ani spousta nebankovních společností nepomůže, protože by mohlo dojít k situaci, že o své peníze přijdou. Přesto ho některé podstupují a půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti nabízí, obvykle přitom v řádech desítek tisíc korun (za určitých podmínek i více) a s možností vyplacení do 24 hodin.

Jak fungují půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Úvěrové společnosti v tomto směru doslova balancují na hraně zákona, když půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti nabízí. Dle zákona to totiž není možné, protože by mohlo dojít k ještě většímu prohloubení finančních problémů a poskytovateli hrozí, že o peníze přijde. Registry dlužníků je navíc potřeba kontrolovat vždy, a stejně tak je nutné doložit, že máte pravidelný příjem – i když z něj jsou soudně strhávány peníze.

V případě, že máte nařízeny srážky ze mzdy třeba z důvodu alimentů, dostanete půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti relativně snadno, ale výhradně o nebankovních společností. Pokud jste se ale do této situace dostali z důvodu, že jste nespláceli své závazky (ať šlo o jiné úvěry, paušál za telefon, nebo třeba pojištění), nikdo vám legálně pomoci nemůže. Někteří však slibují třeba půjčku na směnku.

Jaké výše dosahují půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Jestli můžete zastavit nějaký majetek, nabídnou vám společnosti půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti ve výši jeho hodnoty. Pokud tuto možnost nemáte, závisí to na konkrétním poskytovateli. Třeba nebankovní společnosti obvykle dávají až 70 000 Kč, zatímco soukromníci mohou půjčit dlužníkům na směnku i stovky tisíc korun. Jedná se však o velmi rizikový způsob řešení svých finančních problémů a někdy může být lepší požádat o vyplacení nebo oddlužení.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky v exekuci

Když už se nějaká společnost rozhodne, že vám v tíživé finanční situaci pomůže, čeká na vás obvykle dlouhodobá půjčka pro dlužníky v exekuci, jejíž splátky bývají nízké a rozložené tak, abyste je zvládali snáze hradit. To může vypadat tak, že budete každý týden splácet například jen 700 Kč, aby nedocházelo k přílišnému zatížení vašeho rozpočtu.

Půjčky pro dlužníky s exekucí k vyplacení závazků

Podle toho, jak vysoké jsou vaše dluhy, můžete zvážit buď vstup do insolvence, kdy při dodržení podmínek proběhne v průběhu 3 nebo 5 let vaše úplné oddlužení, nebo se podívat na půjčky pro dlužníky s možností vyplacení exekucí. Takové poskytuje několik specializovaných společností, které dokáží zastavit exekuční příkazy a uhradit za vás všechny dluhy. Výměnou však téměř vždy požadují zástavu majetku, obvykle nemovitého.

Směnka jako alternativa půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Jakmile jsou žadatelé s finančními problémy odmítnuti i u nebankovních společností, které jinak vyplácí půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti dokonce i lidem s nízkými příjmy, hledají obvykle záchranu v podobě půjčky na směnku. Ta je však vysoce riziková a de facto vždy s sebou nese obrovské úroky a může vás dostat do ještě horší situace. Někteří její poskytovatelé dokonce vyžadují podpis papíru, který opravňuje k okamžité exekuci.

Zadluženým půjčí i soukromníci, ale pozor

Špatná finanční situace mnohdy žene lidi do nerozvážných a rizikových rozhodnutí, např. do půjčky pro dlužníky od soukromé osoby. Ty jsou sice za určitých okolností možné, ale rozhodně se nejedná o nejlepší krok. Obvykle jsou totiž poskytovány za velmi nevýhodných podmínek a není výjimkou, že za nimi stojí lichváři. V takovém momentě se navíc často vzdáváte zákonné ochrany spotřebitele a můžete přijít o všechen majetek, pročež je nanejvýš vhodné si půjčku v exekuci opravdu dobře rozmyslet.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

V případě, že už splácíte jeden nebo více úvěrů, obvykle se k vám banky automaticky otočí zády, a řešení je tak možné najít u nebankovních společností. Ty někdy dokáží nabídnout půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy za předpokladu, že budou peníze použity na vyrovnání dluhů, a že si seženete ručitele. Je však nezbytné, aby byl sám bonitní a nedělalo mu problém půjčku pro dlužníky splácet, pokud byste to vy nezvládali.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu