Jak vydělat peníze ihned

Jak vydělat peníze ihned: 16 zaručených způsobů

Jak vydělat peníze ihned a přilepšit si, když to potřebujete nejvíce? Možností je spousta, a to jak online, tak „postaru“ docházením na nějaké místo. Rovnou zapomeňte na různé klikačky a vyplňování dotazníků, stejně jako na pyramidové prodeje s vidinou vysokého výdělku. Nefunguje to. Kdyby ano, dělá to každý druhý člověk. Raději se zaměřte na 100% spolehlivé způsoby, jak vydělat peníze ihned s jistotou, tedy že dostanete zaplaceno obratem po odvedení práce (na účet nebo v hotovosti na ruku).

Okamžitý výdělek na internetu s výplatou ještě dnes

Máte-li k dispozici počítač s připojením k internetu a jste alespoň uživatelsky zběhlí v jeho užívání, nabízí právě on-line svět nespočet možností, jak vydělat peníze ihned; tedy klidně s výplatou ten samý den. Pozor však, že takovou možnost nenabízí každý a záleží vždy na individuální domluvě s klientem – kupříkladu velké marketingové agentury budou trvat spíše na platbě měsíčně, ty menší (nebo soukromí podnikatelé) ale nemusí mít s vyplácením hned po odvedení práce problém.

1) Tvorba obsahu (psaní článků)

Někteří provozovatelé internetových magazínů, blogů a jiných stránek, jsou ochotni vyplácet redaktory každý den, a to klidně po jednom článku. Jedná se tak asi o nejjednodušší způsob, jak vydělat peníze ihned on-line. A jelikož dnes většina velkých bank podporuje tzv. okamžité platby, máte finanční prostředky připsány na účtu už za pár minut i během víkendu.

2) Vkládání produktů a plnění e-shopu

Uplatnit se můžete jak u malých (rodinných) internetových obchodů, kdy už majiteli přerůstá práce přes hlavu, tak u největších českých gigantů. Řada z nich má externí obsahovou redakci, která přidává nové produkty a popisuje je a jedná se tak o relativně snadný způsob, jak vydělat peníze ihned. S platbou hned po práci ale počítejte spíše u menších e-shopů, velké obvykle platí měsíčně.

3) Online marketing a SEO činnosti

Zejména za dílčí úkoly můžete dostat zaplaceno hned. Někdy se jedná třeba o nastavení sitemap, jindy o kampaně, potom zase o analýzu klíčových slov a konkurence. V závislosti na rozsahu lze splnit řadu z těchto činností v rámci hodin, takže se můžete s klientem domluvit na okamžité platbě. Třeba za správu PPC kampaní však počítejte s vyplácením spíše jednou měsíčně.

Vydělávejte peníze on-line

Hledáte-li práci na dálku, kterou můžete vykonávat de facto odkudkoliv, podívejte se na více než 25 možností, jak vydělávat peníze přes internet. Většina je bez investic.

4) Tvorba velmi jednoduchých webů

IT dává obecně asi nejvíce možností, jak vydělat peníze ihned. Kupříkladu když jako programátor zrovna nemáte co dělat (nudíte se na nucené dovolené, marodíte, nebo podnikáte a zrovna máte méně zakázek), můžete tvořit jednoduché weby. Jasně, za několik tisíc nebudou nikdy hrát první ligu, lokálnímu výrobci nábytku ale postačí i úplně jednoduché stránky.

5) Grafické práce

Jestli se vyznáte v tvorbě „vizuálních prvků“, jde o relativně snadný způsob, jak vydělat peníze ihned; tedy zejména pokud pracujete pro soukromé podniky či fyzické osoby. Jednat se přitom může jak o jednorázovou práci, tak o pravidelný přivýdělek, kdy vám bude někdo kupříkladu dohazovat zakázky.

Jak vydělat peníze ihned docházením do práce

Pokud nemůžete z nějakého důvodu pracovat přes internet, třeba že to zkrátka není pro vás, máte i tak spoustu možností (nebo možná ještě více), jak vydělat peníze ihned. Bohužel jste ale limitováni na nabídky v okolí svého bydliště, případně i vlastnictvím auta – kdo ho nemá, bude pravděpodobně vyhledávat práci blízko domova, případně s dobrou dostupností MHD. V každém větším městě je ovšem téměř jisté, že najdete podnik, v němž bude možné vydělat peníze ihned.

1) Rozvoz jídla

Objednávky musí někdo spolehlivě doručovat, přičemž některé restaurace nechtějí využívat služeb jako DámeJídlo, Bolt Food, Wolt apod., a volí místo toho vlastní rozvoz. Kurýry přitom dokáží po domluvě vyplácet na ruku hned po směně, zejména u brigádníků to tak funguje docela běžně.

2) Kavárna, restaurace či hospoda

Zejména po „covidovém roce 2020/21“ je v gastronomii citelný nedostatek pracovní síly. Chybí jak kuchaři, tak zejména číšníci a servírky snad v každé druhé restauraci. Řada jich přitom ocení i výpomoc pouze přes obědy, což vychází na pár hodin denně. A podobná situace je v hospodách a kavárnách, kde někdy ani nemusíte umět připravovat kávu či drinky, ale pouze občerstvení roznášet.

3) Úklid domácnosti

Ne každý má čas na zametání / vysávání, vytírání, mytí nádobí, úklid koupelny, záchodu, utírání prachu a mnoho dalších činností, které domácnost zkrátka vyžaduje. Někdo sice zastává názor, že by je měla správná hospodyně zvládat stůj co stůj, zejména mladší generace ale smýšlí jinak a raději si nechá uklidit byt nebo dům od někoho jiného. Spíše než u agentury hledejte práci přímo u lidí, kteří vyplácí peníze rovnou.

Platba po směně není pravidlem

Ačkoliv je to v některých oborech běžné (typicky gastro), nelze 100% zaručit, že vám daná firma vždy vyplatí peníze po směně. Závisí to vždy na individuální domluvě se zaměstnavatelem.

4) Hlídání dětí

Občas si chtějí rodiče oddychnout a udělat si čas na sebe, což s malými dětmi nejde. A pokud je zrovna nemohou pohlídat (pra)rodiče či známí, nabízí se „au pair“, tedy člověk na hlídání dětí. Jednat se přitom může o občasnou záležitost, třeba že rodiče zavolají, když musí naléhavě někam odjet, ale i o pravidelnou. kdy jim potomstvo pohlídáte třeba každý páteční večer. Zejména večerní a noční hlídaní je dobrým způsobem, jak vydělat peníze ihned, a dá se při něm například učit na zkoušky.

5) Venčení psů

„Kdo má takového domácího mazlíčka, musí na něj mít čas“ …jenomže ne vždy to vyjde. Třeba když je toho hodně v práci, páníček onemocní, anebo si zkrátka potřebuje vzít volno. Není na tom nic špatného, a pokud si s sebou vezme psa například někdo, kdo chodí běhat, bude to odměnou pro všechny strany.

6) Inventura zboží

Čas od času hledají některé obchodní řetězce brigádníky na inventuru zboží na prodejně, což obnáší de facto pouze přepočítávání jednotlivých produktů a zapisování (případně rovnou scanování) kusů. Obvykle se sice nejedná o způsob, jak vydělat peníze ihned opakovaně, nýbrž jednorázově – pokud jste se ovšem přihlásili přes agenturu (a nikoliv přímo danému obchodu), může vás nasazovat na inventuru častěji u různých klientů, což ve výsledku znamená, že si budete moci přivydělat i několikrát týdně.

7) Stánkový prodej

Typická letní (či naopak zimní) brigáda, při níž buď přijímáte objednávky a posíláte je do kuchyně, anebo jídlo na styl fast-foodu sami připravujte. K tomu točíte pití a obecně obsluhujete zákazníky. Stánky se často nachází u vody, na nádraží či na náměstí; ačkoliv se jedná o něco, co může fungovat i celoročně, výplatu hned po směně dávají obvykle v těch sezónních.

8) Hosteska („modelka“ v terénu)

Čas od času chce nějaká firma prezentovat své produkty či služby na veletrhu, v nákupním středisku, nebo přímo na prodejně (ať na své, tak na partnerské). A to právě prostřednictvím hostesek, které oslovují kolemjdoucí a produkty jim prezentují, případně je s nimi rovnou zkouší; anebo jenom postávají u stánku a „jsou hezké“ (někdy také odpovídají na dotazy).

Pozor na podvody

Jestliže jste na internetu zahlédli „zaručený výdělek“, při němž ani nemusíte vstávat z postele, jde de facto vždy o podvodnou nebo lživou nabídku. Zaujalo váš třeba vydělávání klikáním na reklamy? Podvod, vyplacení peněz se nikdy nedočkáte.

9) Úklid výrobních a komerčních prostor

Také úklidové firmy někdy nabízí příležitost, jak vydělat peníze ihned. Často se zabývají úklidem po veřejných akcích (třeba koncert na náměstí, historická akce na oslavu výročí…), výrobních hal (velký úklid je obvykle zajišťován pravidelně, např. jednou za 3 měsíce) nebo kanceláří velkých firem.

10) Security, ostraha objektu

V některých případech chce mít jistotu firma, že jí kupříkladu nechodí nikdo krást do areálu (třeba stavební materiál skladovaný za plotem), a jindy to nařizují předpisy či dokonce zákon. Pohled na security je poněkud smíšený, zdaleka se ale nejedná pouze o ostrahu obchodů – často jde o hlídání výrobních závodů, skládek / vrakoviště, skladů, automobilových dealerství apod., kde v podstatě stačí objekt jednou za čas obejít a ujistit se, že je vše v pořádku. Vybrané agentury jsou přitom schopny platit hned po směně.

11) Fabrika (výroba i kontrola kvality)

Nebývá to sice standardem, ovšem v důsledku nedostatku pracovníků nabízí i některé výrobní závody vyplácení záloh na mzdu, a to nejčastěji jednou týdně. Klidně si tak můžete chodit pro peníze každých 7 dní, předem si ale ověřte, zda zaměstnavatel tuto možnost nabízí. Často se tak děje u pracovních agentur.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.