Půjčka o víkendu online ihned na účet i v hotovosti (srovnání)

Půjčka o víkendu, též víkendová půjčka, je vyplácena už do 10 minut na účet, případně jako hotovostní na ruku ještě dnes. Ani v jednom případě tedy nemusíte nikam chodit, ačkoliv jako rychlá půjčka v sobotu a neděli funguje spíše ta přes internet. Zpracování žádosti i veškerá komunikace je přitom stejně rychlá jako ve všední dny, a za samotný expresní převod peněz obvykle nehradíte žádné extra poplatky. Ze srovnání níže navíc vyplývá, že je dostupná i půjčka o víkendu zdarma, takže nemusíte placení odkládat až na pondělí, resp. nejbližší pracovní den. S žádostí je pak možné uspět i bez doložení příjmů a se zápisem v registru, přičemž má půjčka o víkendu ihned celkově nastavené podmínky tak, že se o maximum záležitostí postará její poskytovatel, a vy tak nemusíte skoro nic řešit.

Srovnání: půjčka o víkendu (víkendová půjčka)

PoskytovatelPůjčkaÚrokRPSNPoskytnutí
on-line
VyplaceníLimit
(nový klient)
OpakovaněSplatnostPrvní půjčka
zdarma
O víkenduPosouzeníVyplacení
Online půjčka na všeod 0 % p.a.od 2 969 %Zdarma
Mám zájem
na účet1 00010 00020 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Provident logo
Půjčka PROVIDENT
od 26 % p.a.od 32,49 %Zdarma
Mám zájem
hotově3 000
130 000
130 0001236 měsíců
(3 roky)
už do 5 minutdnes
Půjčka Plus logoRychlá půjčkaod 0 % p.a.od 773,59 %Zdarma
Mám zájem
na účet1 00015 00030 0001030 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Rychlá půjčkaod 0 % p.a.od 4 933,41 %Zdarma
Mám zájem
na účet1 00010 00020 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Srovnání půjček o víkendu

Půjčka o víkendu je pouze nebankovní

Když potřebujete nutně peníze v sobotu nebo neděli, případně ve státní svátek, banka vám jednoduše ve „dnech klidu“ nepomůže – respektive může poskytnout pouze předschválený úvěr přes mobilní nebo internetové bankovnictví, kdy je žádost automatizována a nevyžaduje asistenci člověka – jestli ale takovou nabídku nevidíte, jednoduše ji pro vás banka připravenou nemá. Víkendová půjčka tak zůstává nebankovní a na trhu ji poskytují pouze 4 společnosti, konkrétně to je CoolCredit, Tetička, Půjčka Plus a Provident. Řada srovnávačů sice uvádí, že můžete oslovit mnohem více poskytovatelů, to je ale tak všechno – ostatní totiž žádosti pouze přijímají, ale reálně vám na ně odpoví až následující pracovní den. Ani nebankovní půjčka o víkendu však není 24/7, tzn. že v noci vám peníze nikdo nevyplatí, vždy pouze v pracovní době.

Víkendová půjčka online na účet nebo v hotovosti

I když není nabídka poskytovatelů příliš pestrá, je možné peníze vyplatit dvěma způsoby:

 1. v hotovosti, kdy vám bude půjčka o víkendu zavezena do domu a předána na ruku
 2. online, a to je pak převáděna víkendová půjčka ihned na účet, potažmo už do 10 minut
 

Kdy o půjčku o víkendu žádat, aby byly vyplacena ihned

Jestliže máte zájem o převedení peněz na účet, moc limitováni nejste – pro jistotu je sice lepší, pokud odešlete žádost o online půjčku o víkendu dopoledne, tedy do 12:00, ale v podstatě v jakýkoliv čas bývá posouzena už do 5 minut, a někdy dokonce o něco rychleji, i když to už takový rozdíl není. O něco delší doba může být zhruba 30 až 60 minut před koncem pracovní doby, kdy poskytovatel dokončuje jiné žádosti, a nemůže tedy garantovat, že se stihne tentýž den věnovat i té vaší. V případě hotovostní půjčky je to pak o něco přísnější, u té je doporučeno žádat hned v ranních hodinách, protože musí váš požadavek nejdříve zpracovat zákaznická podpora, a potom ještě obchodní zástupce, který za vámi pojede domů. Nechte mu proto alespoň polovinu pracovní doby, ať stihne hotovostní půjčku o víkendu na ruku vyplatit ještě dnes.

Jak funguje online půjčka o víkendu

V podstatě se jedná o bezúčelový úvěr na cokoliv, jehož předností je právě vyplacení peněz v sobotu a neděli, stejně jako ve státní svátky, kdy většina poskytovatelů nefunguje. Slouží k tomu tzv. okamžité platby, jejichž prostřednictvím může být nebankovní online půjčka o víkendu převedena na účet ihned, potažmo už do 10 minut od podpisu smlouvy. Samotné vyhodnocení žádosti je přitom stejně rychlé jako ve všední dny, tedy pokud není poskytovatel zrovna vytížený, tak už do 5 minut. Důležité je, aby přijímalo okamžité platby i vaše konto (která to jsou zmiňujme níže), ale protože je akceptuje většina velkých bank, neměl by to být problém. Online půjčka o víkendu ihned na účet přitom bývá převáděna zdarma, nemusíte tedy hradit žádný poplatek, abyste dostali peníze expresně.

Na které účty lze online půjčku o víkendu vyplatit ihned

Běžný účet musíte mít vedený u jedné z následujících bank, neboť přijímají okamžité platby, a je tedy možné na ně vyplatit online půjčku o víkendu ihned (včetně víkendů a státních svátků): Air Bank (kód banky 3030), Česká spořitelna (kód banky 0800), Creditas Banka (kód banky 2250), ČSOB (kód banky 0300), Fio banka (kód banky 2010), J&T BANKA (kód banky 5800), Komerční banka (kód banky 0100), mBank (kód banky 6210), MONETA Money Bank (kód banky 0600), Oberbank (kód banky 8040), PPF banka (kód banky 6000), Raiffeisenbank (kód banky 5500).

 

Co je při výběru půjčky o víkendu důležité hodnotit

Asi každý chce u půjčky co nejlepší podmínky, zejména tedy nízké poplatky (úroky, RPSN…), ale vítány jsou obvykle i nějaké benefity jako odklad splátek zdarma, i když těch moc nebývá. Výběr půjčky o víkendu byste proto měli hodnotit zpravidla (tedy nikoliv pouze podle nich) dle těchto faktorů:

 • způsob vyplacení, tedy zda to bude půjčka o víkendu v hotovosti nebo online půjčka na účet
 • výše půjčky je stěžejní, protože říká, zda vám vlastně daná společnost dokáže nabídnout částku, jakou chcete (jak je zmíněno výše, nabídky jsou tu hodně omezené), a teprve podle toho má smysl zkoumat dále
 • splatnost si zaslouží posoudit hned jako druhá; u mikropůjček přitom není jiná možnost než vrátit peníze jednorázově (tedy jistinu + úroky), takže si dobře rozmyslete, zda to zvládnete, kdežto hotovostní půjčka o víkendu ihned na ruku je na splátky, díky čemuž si dlužnou částku rozložíte až do několika let
 • rychlost vyplacení bývá u on-line půjčky o víkendu ihned velice vysoká, konkrétně už do 10 minut, jelikož poskytovatelé podporují okamžité platby; u půjčky v hotovosti o víkendu můžete zase dostat peníze ještě dnes, nejdříve to přitom dle zkušeností lidí bývá do 3 hodin
 • úroková sazba je standardně udávána ročně (zkratka p.a.) a platí, že čím nižší, tím lepší
 • RPSN (roční procentní sazba nákladů) je u všech takových produktů vždy vyšší, tak se nelekejte, že ji mají online půjčky o víkendu na účet ihned ve srovnání výše tak vysokou – jedná se totiž o mikropůjčky, u nichž je roční sazba přepočítávána na dny – vždy se raději zajímejte o celkový přeplatek vyjádřený v Kč; rovněž ale platí, že čím nižší, tím lepší
 • benefity jsou fajn vždy, třeba taková první půjčku zdarma, což znamená, že když ji splatíte ve smluveném čase, nebudete za ni hradit žádné poplatky – tedy vrátíte přesně tolik, kolik dostanete

Jak funguje hotovostní půjčka o víkendu

Stejně jako v případě úvěru přes internet, je i půjčka v hotovosti v sobotu a neděli na cokoliv, takže nemusíte nikomu dokládat, jak jste peníze využili. Jediný poskytovatel, který v tomto segmentu působí, přitom vyhodnocuje žádosti už do 5 minut, a pakliže je vše v pořádku, kontaktuje vás následně obchodní zástupce, aby si s vámi dohodl osobní schůzku. Rychlost vyplacení tu pochopitelně nelze srovnávat s nebankovní půjčkou na účet, i tak by ale měla být půjčka v hotovosti o víkendu předána ještě dnes, potažmo se klienti na internetu v různých diskuzích shodují, že obdrželi peníze na ruku nejdříve do 3 hodin. I to je ovšem na takový produkt velmi dobré.

Podmínky k žádosti o půjčku o víkendu

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • Doložitelný příjem (ze zaměstnání, podnikání, důchodu…)
 • 2 doklady totožnosti, žádáte-li o půjčku na účet
 • …s jedním si vystačíte u půjčky v hotovosti
 • Telefonní číslo a e-mail pro sdělení informací
 • Být občanem České republiky s trvalým pobytem

Půjčka o víkendu bez doložení příjmů

Nemáte-li u sebe „lejstro“ o výši výdělků, není to problém. Naopak, půjčka o víkendu bez doložení příjmů je běžnou záležitostí a preferují ji i sami poskytovatelé, protože je díky tomu žádost o mnoho rychlejší. V praxi to ovšem neznamená, že bude schválena nezaměstnaným, nějaké příjmy mít musíte, abyste zvládli splácet – uznávány jsou přitom i výdělky na DPP/DPČ, z podnikání, důchod, výsluhový příspěvek atd. – společnosti si ale umí ověřit samy, jak na tom jste, a to buď přes výpisy z účtu, které jim doložíte, anebo mohou s vaším svolením (a ve spolupráci s bankou) nahlédnout do vašeho běžného účtu (žádné přístupy nepředáváte). Nebankovní víkendová půjčka bez doložení příjmů se díky tomuto postupu neprotahuje a vy nemusíte shánět žádné potvrzení.

Půjčka o víkendu bez registru

Žádost vám nemusí nutně zkomplikovat, že jste někdy v minulosti neuhradili zavčasu účet, na který jste neměli třeba z důvodu ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci. Společnosti ve srovnání víkendových půjček výše naopak posuzují žádosti individuálně, takže nemusí negativní zápis v registru dlužníků vadit. Co je ale důležité, tak abyste aktuálně, potažmo v době žádosti, nebyli po splatnosti s jinými závazky (ať jde o úvěry, pojištění, zálohy na energie…), to by totiž svědčilo o špatné platební morálce. Jenom pozor, neznamená to, že bude půjčka o víkendu bez registru poskytnuta automaticky každému, závisí to vždy na vyhodnocení oslovené společnosti.

 

SMS půjčka o víkendu

I když se pořád jedná o vyhledávaný produkt, v nabídce úvěrových společností se již nenachází. Nebyl totiž moc bezpečný a někdo tak mohl poměrně snadno žádat vaším jménem – stačilo totiž napsat osobní údaje a číslo OP. SMS půjčka o víkendu byla proto postupně rušena, aby k ničemu takovému nedocházelo. Žadatelé tím ale jenom získali, její místo totiž zaujala online půjčka o víkendu ihned na účet, o níž požádáte přes internet, a stejně tak na dálku podepíšete smlouvu.

Půjčka o víkendu zdarma (bez poplatků)

Některé společnosti nabízí novým klientům peníze bezúročně, takže pokud někde žádáte poprvé, může být půjčka o víkendu zdarma. Jak vyplývá ze srovnání výše, týká se aktuálně dvou poskytovatelů, kteří nabízí mikropůjčky – jeden s omezením do 10 000 Kč, druhý pak povoluje o pět tisíc více. Není v tom přitom žádný háček, pakliže peníze vrátíte ve smluveném čase, nebudou vám účtovány žádné poplatky, a vy tedy zaplatíte pouze to, co jste původně dostali. Než ale o online půjčku o víkendu zdarma požádáte, spočítejte si dopředu, zda ji zvládnete vyrovnat (třeba z nadcházející výplaty) – v opačném případě vám totiž budou úroky a RPSN doúčtovány zpětně, což je ale standardní přístup. Dlužnou částku pak nezapomeňte odeslat na účet poskytovatele raději alespoň 1 pracovní den před datem splatnosti, aby mu peníze dorazily včas.

 

Půjčka ihned nonstop (24/7)

Ačkoliv by se to někdy hodilo, v noci peníze nikdo nevyplácí. Žádná půjčka ihned nonstop proto na trhu není, a kdo ji přesto avizuje, je to stejné jako v případě mnoha víkendových úvěrů – v režimu 24/7 sice přijímá žádosti, ale odpovídá na ně až nejbližší pracovní den. Rázem je tak půjčka ihned nonstop o víkendu zúžena na pracovní dobu, která obvykle bývá v sobotu, neděli a ve státní svátky od 09:00 do 17:00, ale plus mínus hodina se u jednotlivých poskytovatelů liší.

Výše víkendové půjčky je omezená

Srovnání výše ukazuje, že je nebankovní půjčka o víkendu hodně omezená, takže pokud potřebujete vyšší částku, je potřeba počkat na poskytovatele, který pracuje ve všední dny. Přesto jsou uvedené produkty oblíbené třeba jako rychlá půjčka do výplaty, kdy už zkrátka nevycházíte s penězi, nebo když vás zaskočí nějaké výdaje, na něž sami nestačíte (rozbitá lednička, pračka…). Maximální limit pro nové žadatele má přitom online půjčka v sobotu a neděli 15 000 Kč, i když u dalších poskytovatelů je to o pět tisíc méně, a nejméně pak poskytují shodně tisícovku. Pouze v případě hotovostní půjčky o víkendu ihned na ruku je ale strop 130 000 Kč, což vystačí i na větší položky, a klidně i na nějaké ojeté auto.

Odpovědi na časté otázky

Kde si půjčit peníze ihned, když je víkend?

Na trhu působí pouze několik poskytovatelů, kteří vyplácí půjčku v sobotu, neděli a ve státní svátky, všichni jsou ale schopni vyplatit peníze ihned po podpisu smlouvy. Jmenovitě nabízí půjčku o víkendu CoolCredit, Tetička, Půjčka Plus a Provident.

Jak je půjčka o víkendu vyplácena a jak rychle?

Většina poskytovatelů posílá peníze převodem na účet už do 10 minut od podpisu smlouvy (celý proces včetně vyplnění žádosti, jejího posouzení a podpisu zabere zhruba 20 až 30 minut), jediný Provident pak vyplácí půjčku v hotovosti na ruku u vás doma už do 3 hodin od zaslání žádosti.

Kolik peněz mohu v sobotu / neděli dostat?

V případě hotovostní půjčky o víkendu je max. hranice 130 000 Kč a můžete ji splácet postupně v průběhu až 3 let, zatímco ostatní poskytují tzv. mikropůjčky na účet s omezením pro nové žadatele na 15 000 Kč, ale někde to je o pět tisíc méně.

Která půjčka o víkendu je nejrychlejší?

Ze zkušeností klientů vyplývá, že jsou peníze vypláceny opravdu rychle u všech poskytovatelů online půjček ve srovnání výše, doba se obvykle liší +/- o několik minut, což není tak zásadní rozdíl. Naopak nejpomalejší je hotovostní úvěr, protože za vámi musí nejdříve obchodní zástupce dojet.

Je víkendová půjčka bez doložení příjmů?

Ano i ne, potažmo nemusíte při žádosti dokládat, kolik vyděláváte, to si totiž umí poskytovatel ověřit sám přes výpisy z účtu nebo ve spolupráci s bankou (s vaším souhlasem). Nezaměstnaní a obecně lidé bez příjmů však nepochodí, to zakazuje zákon.

Schválí mi někdo v sobotu / neděli půjčku bez registru?

Negativní zápis z minulosti nemusí být problém, podmínkou ale je, abyste v době žádosti nebyli po splatnosti s jinými závazky – ať se jedná o úvěry, pojištění nebo zálohy na energie. Nebankovní půjčka o víkendu bez registru, potažmo se zápisem v registru, však bývá posuzována individuálně, takže pokud jste spadli do evidence dlužníků třeba z důvodu výpovědi ze zaměstnání, kdy jste pak kvůli ztrátě příjmů nedokázali vše poplatit, ale dnes máte opět finance v pořádku, nemusí to být překážka.

Aktualizováno: sazby i další informace se snažíme kontrolovat alespoň 1krát týdně; vše na stránkách Ossel.cz má pouze informativní charakter a neměli byste se rozhodovat pouze na základě informací zjištěných u nás, ačkoliv si zakládáme na jejich důkladném zjišťování.