Online půjčka o víkendu: srovnání nabídek, kde je zdarma, a co všechno vyžaduje

Online půjčka o víkendu nabízí rychlé řešení, když vám nezbývá „ani na chleba“ nebo třeba potřebujete nahradit domácí spotřebič, který vypověděl službu v nejhorší možnou dobu. Na českém trhu ji nabízí pouze několik společností, které ji ale dokáží vyplatit už do 10 minut od schválení žádosti. U některých je navíc online půjčka o víkendu dostupná zdarma a stejně tak ji mohou poskytnout i bez registru, resp. nějaký ten zápis tolerovat. Zatím má přitom online půjčka o víkendu nebankovní podobu ve všech případech, banky s touto službou dosud nepřišly (některé však nabízí bezplatný kontokorent).

Srovnání: kdo online půjčku o víkendu nabízí

PoskytovatelÚrokRPSNLimit
(nový klient)
OpakovaněSplatnostPrvní půjčka
zdarma
Poskytnutí
online
PosouzeníVyplacení


více informací
od 0 % p.a.od 2 969 %1 00010 00020 0005 až 30 dníZdarma
Mám zájem
už do 5 minutuž do 10 minut
od 0 % p.a.
od 4 933,41 %1 00010 00020 0005 až 30 dníZdarma
Mám zájem
už do 5 minutuž do 10 minut
Srovnání online půjček o víkendu

Jak online půjčka o víkendu funguje

V principu je velmi jednoduchá a od jiných se neliší, tedy až na rychlost vyplacení peněz. Poskytovatelé rychlých online půjček v sobotu a neděli totiž pracují nonstop, potažmo 7 dní v týdnu (standardně od rána do večera; provozní dobu má každý trochu jinou), takže vaši žádost nejenom přijmou, ale také rovnou vyhodnotí. Odpověď do 5 minut tak není výjimkou, a bude-li online půjčka o víkendu schválena, obdržíte peníze na účet už za 60 vteřin – to díky okamžitým platbám, které podporuje většina velkých bank.

Jak online půjčka o víkendu bez registru funguje

Pakliže za sebou máte nějaký „neúspěch“, nemusí vám žádost zkomplikovat, pakliže už máte své finance v pod kontrolou (zejména jde o to, zda aktuálně nejste s ničím po splatnosti). Tehdy je online půjčka o víkendu bez registru možná a stačí splňovat stejné podmínky jako kdokoliv jiný. Nespoléhejte se však, že poskytovatel do evidence dlužníků nenahlédne, musí to totiž dělat ze zákona, neboť jde o jeden z faktorů pro výpočet bonity. I se zápisem v registru je ale půjčka o víkendu možná.

Existuje také půjčka o víkendu v hotovosti

V případě, že byste chtěli alternativu, nebo třeba sháníte vyšší částku než nabízí poskytovatelé ve srovnání půjček o víkendu, nabízí se hotovostní úvěr o víkendu až do výše 90 000 Kč ještě dnes.

Online půjčka o víkendu i bez doložení příjmů

Jelikož je třeba jednat rychle, nemusíte se zdržovat „papírem“ od zaměstnavatele, ani coby OSVČ hledat založené daňové přiznání. Dnes je totiž zcela běžná online půjčka o víkendu bez doložení příjmů, které si zvládne poskytovatel ověřit přes výpisy z účtu, nebo mu do něj umožníte jednorázově nahlédnout (nedáváte přístupy, udělá to ve spolupráci s bankou). Uznat je přitom možné i důchod a některé sociální příspěvky, vždy ale záleží na dané firmě, co u online půjčky o víkendu bez doložení příjmů vyžaduje.

SMS půjčka o víkendu už je pouze přežitek

Z minulosti je velmi oblíbená, dnes už ji ale nemá v nabídce prakticky žádná úvěrová společnost s licencí České národní banky. Ukázala se totiž jako méně bezpečná, zejména proto, že nedocházelo k důkladnému ověřování totožnosti žadatele. Pokud u někoho SMS půjčka o víkendu ještě zaznívá, funguje zřejmě na principu, kdy zašlete poskytovateli textovou zprávu, že máte o úvěr zájem, a on vás následně kontaktuje telefonicky a domluví s vámi podrobnosti (jakou částku chcete, jako kdo jste, doložení příjmů atd.).

Odpovědi na časté otázky

Kde si půjčit peníze o víkendu?

Možností v tuto chvíli moc není, poskytovatelů s touto službou je u nás pouze několik. „Místem“, kde si půjčit peníze online o víkendu, je například CoolCredit nebo Tetička.

Dostanu někde půjčku o víkendu zdarma?

Takovou službu nabízí poskytovatelé jako Tetička, řada jiných půjčku o víkendu zdarma nemá (pouze ve všední dny).

Funguje online půjčka v sobotu i neděli?

Ano, v tuto chvíli dokáží všichni poskytovatelé zpracovat žádosti v oba víkendové dny, a stejně tak připsat peníze na váš účet. Totéž přitom platí také ve státní svátky.

Nabízí někdo také půjčku v noci?

V tuto chvíli ji žádná úvěrová společnosti s licencí ČNB neposkytuje a jedná se výhradně o soukromníky, kteří půjčku v noci poskytují na základě občanského zákoníku (nedoporučujeme).

Získám o víkendu SMS půjčku?

Tento produkt už nemá v nabídce skoro nikdo; a pokud, funguje na principu, kdy zašlete „textovku“, že máte zájem o „SMS půjčku o víkendu“ a poskytovatel vám poté zavolá.

Je online půjčka o víkendu rychlá?

Ano, finanční prostředky můžete mít na účtu už do 10 minut od schválení žádosti díky tzv. okamžitým platbám, které dnes podporuje většina velkých bankovních domů.

Poskytuje někdo online půjčku nonstop?

Jestli myslíte i přes noc, tak nikdo s licencí bohužel ne, maximálně soukromníci (jejich služby ale doporučit nelze). Nonstop půjčka na účet funguje na principu vyplácení 7 dní v týdnu, tedy včetně soboty, neděle a státních svátků.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.