Hotovostní půjčka o víkendu: do domu bude dovezena ještě dnes a vyplacena na ruku

Hotovostní půjčka o víkendu je dostupná 7 dní v týdnu, a jak název napovídá, k jejímu sjednání nemusíte mít bankovní účet. U většiny společností je přitom poskytována jako půjčka na ruku ještě dnes, což znamená, že vám ji až do domu zaveze obchodní zástupce, a vy tak nemusíte nikam chodit. Za předání peněz mimo pracovní dny nehradíte žádné extra poplatky a žádost probíhá úplně stejně jako od pondělí do pátku, přičemž někteří poskytovatelé avizují i rychlost posouzení do 10 minut a vyplacení do pár hodin. Hotovostní půjčka o víkendu bez účtu je na OP, další doklady netřeba, a dosáhnout na ni lze i bez doložení příjmů a se zápisem v registru.

Srovnání: hotovostní půjčka o víkendu

PoskytovatelPůjčkaÚrokRPSNŽádost
on-line
LimitSplatnostO víkenduPosouzeníVyplacení
Půjčka PROVIDENTod 26 % p.a.od 32,49 %Zdarma
Mám zájem
3 000
90 000
1236 měsíců
(3 roky)
už do 5 minutuž dnes
Srovnání hotovostních půjček o víkendu (2023)

Srovnání: ostatní půjčky v hotovosti (všední dny)

V případě, že by vás nabídka výše neoslovila a rozhodli jste se počkat na všední den, můžete už o víkendu vyplnit žádost o jinou hotovostní půjčku do domu (jejich příjem totiž probíhá 24/7). Čím dříve ji pošlete, tím dříve se vám pak také poskytovatel ozve – dost možná už v ranních hodinách hned v pondělí, resp. nejbližší pracovní den.

PoskytovatelPůjčkaÚrokRPSNŽádost
on-line
LimitSplatnostO víkenduPosouzeníVyplacení
Půjčka na benzincevždy 40 % p.a.od 961 089,70 %Zdarma
Mám zájem
500
4 900
530 dníuž do 5 minutuž do 60 minut
Hotovostní půjčkavždy 8 % p.a.od 209,78 %Zdarma
Mám zájem
5 000
70 000
1420 měsícůuž do 5 minutuž dnes
Hotovostní půjčkaod 20,74 % p.a.
od 124.21 %Zdarma
Mám zájem
4 000
100 000
30100 týdnůuž do 5 minutuž dnes
Srovnání půjček v hotovosti, jejichž vyplácení probíhá pondělí až pátek (2023)

Hotovostní půjčka o víkendu je pouze nebankovní

Je to už dávno, co banky od vyplácení peněz na ruku upustily, takže dnes poskytují půjčky v hotovosti bez účtu pouze nebankovní společnosti. Ani těch přitom není mnoho – pakliže přejdete soukromníky a pochybné lokální firmy, které často obchází zákon a nastavují žadatelům nefér podmínky, jsou na trhu pouze 4 poskytovatelé, a jenom jediný z nich nabízí půjčku v hotovosti o víkendu. Ano, u některých úvěrových srovnávačů sice narazíte na poměrně pestrou nabídku, realita je ale taková, že de facto vždy odešlete v sobotu a neděli maximálně žádost (tu totiž přijímají i ve dnech volna všichni) – její zpracování se však reálně dočkáte pouze u Providentu, který nabízí hotovostní půjčku o víkendu do domu jako jediný na trhu. Alternativou jsou pak pochopitelně půjčky o víkendu na účet.

Půjčka v hotovosti i jako kontokorent a kreditní karta

Máte-li aktuálně sjednané povolené přečerpání účtu, tzv. kontokorent, případně kreditní kartu (obvykle nezáleží, zda přímo od banky nebo třeba od Skip Pay), můžete si vybrat peníze v hotovosti z bankomatu bez dalšího schvalování. A to nezávisle na dni a času. Obojí tak rovněž funguje jako dobrá hotovostní půjčka o víkendu, a konkrétně u „kreditky“ navíc bývá až 55denní bezpoplatkové období (tedy za vypůjčené peníze nic neplatíte).

Kdy požádat, aby došlo k vyplacení ještě dnes

Je důležité vnímat rozdíl oproti online úvěru na účet, který může být vyplacen klidně do 10 minut. V tomto případě se jedná o půjčku o víkendu na ruku, takže o ni pochopitelně nelze žádat čtvrt hodiny před „zavíračkou“, protože už by ji poskytovatel nestihl zpracovat. Řada klientů se v různých recenzích podělila o zkušenost, že je dobré žádat v dopoledních hodinách, a čím dříve, tím lépe – zákaznická podpora má potom dostatek času vše zpracovat a předat obchodnímu zástupci ve vašem okolí, který se s vámi telefonicky spojí a domluví čas schůzky. Hotovostní půjčka o víkendu do domu ještě dnes tedy vyplacena být může, nejrychleji – zhruba už do 3 hodin – to přitom bývá ve velkých městech, ale není problém zajet ani do menší obce.

Splatnost půjčky v hotovosti může být měsíční i týdenní

Není to úplně běžné, proto si při výběru dejte pozor, v jakých intervalech poskytovatel požaduje splátky hradit. Zatímco někteří jednou měsíčně jako v případě on-line půjčky, jiní budou chtít úhradu každý týden – její výše je tomu pochopitelně přizpůsobena, neznamená to, že byste museli splácet 4krát takovou částku, jakou byste jinak dali za měsíc dohromady. Hotovostní půjčka o víkendu s týdenní splatností je tak vhodná třeba pro lidi, kteří dostávají peníze na ruku denně nebo týdně (běžné to je třeba v gastronomii, ale umožňují to i jiné společnosti), v každém případě byste ale měli frekvenci zohlednit při výběru.

Co je při výběru půjčky důležité hodnotit

Snad každý chce u půjčky přirozeně dostat co nejlepší podmínky, tedy zejména nízké poplatky, ale případně i nějaké benefity jako odklad splátek zdarma. Výběr nebankovní půjčky ihned na účet byste proto měli hodnotit zejména (tedy nikoliv pouze podle nich) dle následujících faktorů:

 • výše půjčky je stěžejní, protože říká, zda vám vlastně poskytovatel dokáže nabídnout částku, jakou potřebujete (jak jsem zmiňoval výše, nabídky jsou tu hodně omezené), a teprve podle toho má smysl zkoumat dále
 • splatnost byste měli posoudit hned jako druhou a určit, zda si třeba 100 000 Kč rozložíte do 2 nebo 3 let, potažmo tak, abyste zvládli hotovostní půjčku bez účtu v klidu splácet
 • frekvence splácení je u hotovostní půjčky měsíční nebo týdenní (každý poskytovatel to má jinak), takže si rovněž rozmyslete, zda vám vyhovuje dávat 1krát měsíčně větší splátku, nebo spíše 4krát menší
 • úroková sazba je standardně udávána ročně (zkratka p.a.) a jednoduše platí, že čím nižší, tím lepší
 • RPSN (roční procentní sazba nákladů) je u těchto produktů vždy vyšší než v případě on-line půjček, protože v ní je promítnuta práce obchodního zástupce; rovněž ale platí, že čím nižší, tím lepší
 • benefity jako bezplatný odklad splátek jsou také dobré, ale zdaleka je nenabízí každý – vlastně skoro nikdo – a navíc hrozí, že jakmile si necháte splátku odložit, budete zaneseni do registru dlužníků (to ale poskytovatelé moc často neříkají)

Hotovostní půjčka o víkendu má omezenou výši

Tyto produkty obvykle nenabízí příliš vysoké částky, a je úplně jedno, zda žádáte ve všední dny nebo v sobotu a neděli (výše je stejná 7 dní v týdnu). Třeba na koupi auta za stovky tisíc si tak budete muset domluvit jedině úvěr na účet. Hotovostní půjčka o víkendu do domu totiž nebývá vyšší než 130 000 Kč, a minimum k vyplacení je obvykle 10 000 korun. Pochopitelně však i taková částka na spoustu věcí stačí, třeba když si chcete vybavit domácnost novým nábytkem a spotřebiči, ale třeba i koupit ojetý automobil.

Jak probíhá žádost o půjčku v hotovosti o víkendu

Ačkoliv probíhá samotné vyplacení peněz i ověření některých náležitostí (třeba občanského průkazu, potažmo vaší totožnosti) osobně, je potřeba požádat o hotovostní půjčku o víkendu přes internet – z mobilu nebo PC stačí vyplnit krátkou žádost (obvykle zahrnuje vaše jméno a příjmení, rodné číslo, telefonní číslo a e-mail) a tu odeslat k posouzení. Zákaznická linka, která funguje v průběhu celého dne, vám pak obvykle do 5 až 10 minut odpoví, zda vám může být hotovostní půjčka o víkendu poskytnuta. A pokud ano, obchodní zástupce si s vámi obratem domluví schůzku. Na tu s sebou vezme potřebné dokumenty a ihned po ověření těch vašich a podpisu smlouvy budou peníze vyplaceny u vás doma. Nemusíte tedy nikam chodit.

Podmínky k žádosti o hotovostní půjčku o víkendu

 • Věk v rozmezí od 18 do 65 let
 • Doložitelný příjem (ze zaměstnání, podnikání, důchodu, dávek…)
 • 1 doklad totožnosti (nutný je OP)
 • Telefonní číslo a e-mail pro sdělení informací
 • Být občanem České republiky s trvalým pobytem

Nebankovní půjčka na ruku bez doložení příjmů

Aby bylo posouzení žádosti co nejrychlejší, není třeba během ní zasílat potvrzení od zaměstnavatele (ani jiné „lejstro“), kolik vyděláváte – přesto může být nebankovní půjčka na ruku poskytnuta pouze lidem, kteří ji dokáží splácet. K tomu je potřeba, abyste měli nějaké doložitelné příjmy, akceptován však může být i výdělek na DPP/DPČ, případně důchod, výsluhový příspěvek atd. Hotovostní nebankovní půjčka bez účtu ale nemůže být schválena v momentě, kdy jste nezaměstnaní, nepodnikáte s výnosem apod.

Půjčka v hotovosti na ruku ještě dnes bez registru

Špatná minulost znamená obvykle automaticky zavřené dveře hlavně u bank a velkých společností, někteří poskytovatelé však umí posuzovat žádosti opravdu individuálně, takže může být schválena i půjčka v hotovosti na ruku ještě dnes, a to bez kontroly registru, potažmo nějaký negativní zápis nemusí nutně vadit. Důležité ale je, abyste nebyli aktuálně po splatnosti s jinými úvěry, pojištěním, zálohami na energie atd., to by totiž svědčilo o špatné platební morálce.

Půjčka v hotovosti na benzince o víkendu?

Jediný poskytovatel v ČR vyplácí peníze na ruku také na čerpacích stanicích, bohužel to ale není půjčka v hotovosti na benzince o víkendu. Žádost o ni sice můžete poslat i v sobotu, neděli a ve státní svátky, ale bude zpracována až v nejbližší pracovní den. Jedná se přitom o malý úvěr se splatností do 30 dní a musíte ho splatit převodem na účet. Půjčka v hotovosti na benzince může být přitom vyplacena do 60 minut na 180+ čerpacích stanicích po celé zemi.

Hotovostní půjčka do domu o víkendu po telefonu

Jestli si nejste jistí, jak vyplnit on-line žádost nebo vám to z nějakého důvodu nejde, můžete si sjednat hotovostní půjčku do domu o víkendu po telefonu. Na zákaznické lince stačí sdělit potřebné informace, které budou vyhodnoceny obratem – o výsledku se však dozvíte přes SMS a v e-mailu, nikoliv rovnou při hovoru – tak to vyžaduje zákon. V případě, že bude vše v pořádku, domluví si s vámi následně obchodní zástupce schůzku, na níž si ověří OP a další potřebné náležitosti. Znovu přitom platí, že jestliže vše „sedí“, hotovostní půjčka na ruku je vyplacena hned po podpisu smlouvy.

Rychlejší je půjčka o víkendu ihned na účet

I když to pravděpodobně není řešení, jaké zrovna hledáte, ne vždy je možné půjčku v hotovosti na ruku vyplatit i o víkendu. A zejména, pokud na peníze opravdu spěcháte a 100% je potřebujete do hodiny, může dávat smysl spíše víkendová půjčka na účet. I v tomto segmentu jsou ovšem nabídky hodně omezené, a prakticky působí na trhu pouze dvě jediné společnosti, které půjčku v sobotu a neděli vyplácí – CoolCredit a Tetička. U obou se přitom jedná o krátkodobé úvěry se splatností do jednoho měsíce.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.