Nejlepší nebankovní půjčka? Vyberte si tu správnou pro sebe

Abyste měli srovnání nebankovních půjček na českém trhu, vytvořili jsme pro vás nezávislý srovnávač. Nešetříme kritikou a upozorňujeme na nevýhodné podmínky – půjčka má pomoct, ne vás zruinovat. Zároveň ale chápeme, že půjčit někomu se zápisem v registru není jen tak, a řekne si o vyšší poplatky. I když každý poskytovatel prezentuje svou půjčku jako výhodnou, ne vždy to je pravda.

Info od Ossla

K jednotlivým poskytovatelům a jejich produktům píšeme postupně vlastní recenze s kritikou, žádná falešná vyjádření klientů, kterým „pomohla“ nevýhodná půjčka. Chceme, abyste opravdu našli půjčku, která vyřeší vaši situaci a neuvrhne vás do zbytečných dluhů.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

 • Mírnější posuzování klientů než v bance
 • Vysoká míra schválení i přes zápis v registru
 • Individuální přístup ke každému klientovi
 • Velké množství poskytovatelů = hodně možností
 • Půjčky bývají bezúčelové (na cokoliv)
 • Peníze získáte už během 5 minut
 • Někteří vám půjčí peníze v hotovosti
 • Obvykle vyšší úroky a RPSN než v bance
 • Někteří poskytovatelé nejsou féroví
 • Někdy není možnost odložení splátky
 • Půjčit si mohou i nebonitní klienti

Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků

Nebankovní společnost vám podá pomocnou ruku v případech, kdy vám banka odmítla půjčit kvůli zápis v registru dlužníků. Možná jste ztratili zaměstnání, nebo vážně onemocněli, a nemohli tak splácet své závazky. Nemáte-li na krku exekuce, půjčí vám naprostá většina nebankovních poskytovatelů. Ať už si chcete dovybavit domácnost, nebo koupit auto. Půjčka bez registru je ale vyvážena vyššími úroky, protože je u takového klienta vyšší riziko, že přestane splácet.

Půjčka bez doložení příjmu, expres i dlouhodobá

I když nemůžete doložit příjem, některé nebankovní společnosti vám přesto půjčí. Vystavují se ale zvýšenému riziku, že nezvládnete úvěr splácet, což vyvažují relativně vysoké úroky. Tyto půjčky pomohou lidem, kteří si potřebují financovat své potřeby, ale v měřítkách banky nesplňují požadavky. Půjčku bez doložení příjmu lze získat expresně na nečekané výdaje, ale i dlouhodobě, když si chcete koupit třeba auto. Naprostí většina poskytovatelů vyžaduje potvrzení o zaměstnání.

Půjčka v hotovosti, dnes a kdekoliv v ČR

Pokud si chcete půjčit v hotovosti (třeba když nemáte bankovní účet), umožňují některé společnosti předání peněz osobně na pobočce při podpisu smlouvy. Vybraní poskytovatelé zase nabízí půjčku v hotovosti na benzince EuroOil, a dříve i v trafice GECO (dnes už dostupná není). Oba prostředníci mají pobočky po celé České republice, a pokud zvolíte „správného poskytovatele“, může získat půjčku v hotovosti i během víkendu.

Půjčka pro nezaměstnané, v hotovosti i na účet

Nezaměstnaným půjčí opravdu málokdo a hodně tím riskuje, že klient nezvládne vrátit peníze včas. Úroky i RPSN má proto půjčka pro nezaměstnané vždy vysoké, a v některých případech zaplatíte i poplatek za sjednání. Nebankovní společnost poskytne nezaměstnaným ve většině případů max. 20 000 Kč, někteří ale však až 170 000 Kč. A to buď v hotovosti, nebo na účet. Na splacení mají obvykle pouze 30 dní, někde ovšem až rok. Nezaměstnaní by ovšem neměli řešit nedostatek financí půjčkou, ale prací.

Půjčka pro studenty, důchodce a matky na MD

Úvěr můžete získat také v případě, že jste student, důchodce, nebo matka na mateřské dovolené. Poskytovatelů není mnoho, přesto někteří půjčku nabízí. Vysoké riziko ovšem vyvažují „mastné“ úroky a RPSN. Namísto zaměstnání uvedete, že máte příjem z důchodu nebo rodičovské, u studentů VŠ bude potřeba platný ISIC. Nejčastěji vám poskytovatel půjčí do 10 000 Kč, krátkodobě i na splátky.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.