Online půjčka

Online půjčka: získáte ji odkudkoliv do 10 minut

Online půjčka představuje pohodlný a rychlý způsob, jak dostat peníze během krátké chvíle, aniž byste někam chodili nebo čekali na kurýra se smlouvou. U většiny poskytovatelů dnes totiž vyřídíte žádost i podpis dokumentů přes počítač či mobilní telefon, a díky podpoře okamžitých plateb máte finanční prostředky už do 10 minut na účtu. U některých společností je navíc online půjčka dostupná i o víkendu, takže ji vyřešíte téměř non-stop.

Hlavní výhody úvěru přes internet

  • Bývá kompletně přes internet
  • Schválení žádosti už do 5 minut
  • Můžete si v klidu porovnat nabídky
  • Celý proces je velmi jednoduchý
  • Vyplacení peněz už do 10 minut
  • Někdo nabízí online půjčku i o víkendu

Jakou online půjčku můžete získat

Jelikož jste na internetu, nemusíte se omezovat na nabídku jedné společnosti, která je „poblíž vašeho domu“ …možností je spousta a záleží, kolik peněz potřebujete, na co a na jak dlouho. Online půjčka může být dnes sjednána de facto v jakékoliv výši a je dobré si takto přes internet zjistit, s kým má vůbec smysl jednat. U hypotečních úvěrů a vysokých částek v řádech statisíců je však někdy lepší dořešit záležitost osobně.

Online mikropůjčka

Online mikropůjčka je vhodná k řešení nečekaných výdajů či zpožděné výplaty, kdy musíte pokrýt alespoň základní výdaje domácnosti. Některé společnosti nabízí novým klientům max. 10 000 Kč, jiné nemají problém poskytnout až dvojnásobek, pár vybraných pak dokonce i více. Splatnost bývá od 1 do 30 dnů a musíte mít tedy dobře spočítáno, zdali zvládnete vrátit online mikroúvěr jednorázově. Pokud ne, lze získat i nižší částky na splátky.

Střednědobý úvěr online

Střednědobý úvěr online poslouží v momentě, kdy potřebujete pár desítek tisíc korun třeba na koupi automobilu či spotřebičů do kuchyně a koupelny, a zároveň se chcete co nejdříve zbavit dluhu. Většinou je možné získat až 70 000 korun, a to v rámci revolvingového úvěru nebo klasické online půjčky se splatností do 12 měsíců. I v tomto případě si rozmyslete, zdali splátky zvládnete, nebo bude lepší rozložit online úvěr do delšího období.

Online dlouhodobá půjčka

Online dlouhodobá půjčka vám pomůže financovat de facto jakékoliv větší cíle: ať koupi nemovitosti, auta, vybavení do celé domácnosti, nebo třeba rekonstrukci. V rámci běžného úvěru na cokoliv můžete obvykle žádat až 0,5 milionu korun, zejména banky však nabízí i násobně více; zvláštní kategorií jsou pak hypotéky. Dlouhodobou online půjčku je většinou možné rozložit do 1 roku až 10 let, výjimečně lze ale splatnost nastavit i delší.

Zvolit bankovní či nebankovní online půjčku

Ačkoliv mezi lidmi koluje obecné přesvědčení, že je bankovní dům vždy lepší, není to tak úplně pravda. Za jistých podmínek vám sice nabídne nižší úroky i RPSN, jenže to nebývá pravidlem a je nutné být dostatečně bonitní (na online půjčku od banky tak nedosáhne každý). V některých případech navíc dokáží nebankovní společnosti „držet krok“, takže vždy záleží na konkrétním poskytovateli. Každá půjčka je navíc určena pro jiné žadatele.

Bankovní online půjčka

Bankovní online půjčka dokáže nabídnout desítky až stovky tisíc korun na cokoliv, aniž byste někam chodili. Splatnost obvykle začíná na 1 roku (ale např. Česká spořitelna ji umožňuje nastavit už od 3 měsíců), zatímco horní hranice dosahuje až 12 let (144 měsíců). V případě hypotéky jsou pochopitelně limity několikamilionové a splatnost až 30 let. Pokud zatím klientem nejste, bude třeba vyplnit žádost na stránkách banky, která vás následně kontaktuje, a pokud si plácnete, založí vám účet s vedením zdarma, na který následně peníze vyplatí.

V závislosti na poskytnutých informacích to může chvíli trvat, do 60 minut byste však měli mít hotovo. A kdo už klientem je, může si o bankovní online půjčku říct v internetovém bankovnictví přes prohlížeč nebo v mobilní aplikaci, kde bude žádost vyhodnocena do 5 minut, jelikož už o vás banka většinu informací ví. Peníze vám pak vyplatí už do 5 minut hned poté, co podepíšete smlouvu (kódem, který dorazí do SMS nebo do „appky“).

Upozornění

Ujistěte se, že banka skutečně umožňuje podpis smlouvy na dálku, některé totiž stále trvají na osobním setkání na pobočce, nebo k vám pošlou kurýra, kvůli čemuž se žádost protáhne i o pár dní.

Nebankovní online půjčka

Nebankovní online půjčka se může pohybovat v rozmezí pár až stovek tisíců korun, i když u některých společností je spodní hranice doslova několik stokorun. Splatnost přitom vychází u malých jednorázových úvěrů na 1 až 30 dní, přičemž ty dlouhodobé na splátky mají obvykle horní hranici na 8 až 10 letech (120 měsících). Některé firmy pak dokáží poskytnout online i hypotéku a nabízí tak alternativ lidem s horší finanční minulostí. Výhodou je, že můžete mít bankovních účet kdekoliv, zatímco žádost vždy posíláte přes internet z počítače, mobilu či tabletu.

Při doložení všeho potřebného je žádost vyřízena opravdu rychle, u většiny společností do 5 minut víte, zdali a kdy můžete nebankovní online půjčku obdržet. A pokud podepíšete smlouvu na dálku, vyplatí vám peníze už do 10 minut. Využívají totiž tzv. okamžitých plateb, které dnes podporuje většina bankovních domů, a mohou tak online nebankovní půjčku připisovat v řádech vteřin až minut (někdy dokonce i o víkendu).

Smlouvu podepíšete přes SMS kód

Aby nedocházelo ke zdržení a dostali jste peníze opravdu rychle, umožňuje dnes většina společností podpis smlouvy na dálku: a to buď přes SMS kód, nebo pomocí variabilního symbolu (VS), který vám napíše při vrácení ověřovacího poplatku na účet. Ujistěte se však předem, že žádáte o online půjčku tam, kde to tímto způsobem skutečně funguje, v některých případech totiž vyřídíte přes internet pouze žádost, ale se smlouvou za vámi bude vyslán kurýr.

Online půjčka bývá obvykle na cokoliv

S výjimkou hypotéky a účelového úvěru (třeba na auto) dnes nabízí většina společností online půjčku na cokoliv, takže jim nemusíte dokládat, na co peníze využijete. Z části tak koupíte třeba druhý vůz a z té další nové vybavení do domácnosti či uhradíte nedoplatky za energie. „Internetová“ půjčka však mívá různé podoby (krátkodobá, střednědobá a dlouhodobá, a to jak klasická, tak revolvingová) v závislosti na tom, kolik a na jak dlouho chcete.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.