Česká spořitelna

Česká spořitelna je největší česká banka, jejíž počet klientů se pohybuje kolem 4,5 milionů; zároveň je přitom i bankou na našem území nejstarší, založena totiž byla už v roce 1825, ačkoliv dnešní název i podobu získala až roku 1992. Finanční služby přitom poskytuje jak běžným lidem (fyzickým osobám), tak podnikatelům z řad OSVČ, malých, středních i velkých firem, a stejně tak financuje i obce – jinými slovy, dělá snad úplně všechno. Mezi její hlavní produkty patří běžný účet a spořicí účet, spotřebitelská půjčka a hypotéka na bydlení, ale poskytuje i celou řadu dalších bankovních úvěrů a nástrojů ke zhodnocení peněz (nabízí spoření i investice), a přes své dceřiné společnosti také pojištění nebo produkty stavební spořitelny. Vedle toho se Česká spořitelna aktivně zapojuje do boje proti podvodům a snaží se zvyšovat finanční gramotnost obyvatel.

Informace o České spořitelně

 • Počet klientů: 4,5 milionů
 • Aktiva: 1 917,4 miliard Kč
 • Počet poboček: 389 (bývají i v malých městech)
 • Počet bankomatů a transakčních terminálů: 1 715 (největší síť v ČR)
 • Počet uživatelů George: 2,2 milionů
 • Počet vydaných platebních karet: 3,6 milionů
 • Počet zaměstnanců: 9 992
 • Vlastník / majitel: Erste Group (Rakousko)

Běžné účty

Název běžného účtuDebetní
karta
Výběry v
bankomatech ČS
Výběry
v zahraničí
Poskytnutí
on-line
Poplatek
za vedení
Internetové
bankovnictví
Standard účet1ZdarmaZa poplatekZdarma0 KčAno
Plus účet2ZdarmaZdarmaZdarma0 nebo 100 KčAno
Studentský účet (18+)1ZdarmaZdarma / Za poplatekZdarma0 nebo 100 KčAno
Dětský účet (do 17 let včetně)1ZdarmaZa poplatekZdarma0 KčAno
Účet pro seniory (70+)2ZdarmaZdarmaZdarma0 KčAno
Účet v cizí měně1?NeZdarma20 KčAno
Běžné účty České spořitelny pro fyzické osoby

Česká spořitelna má kód banky 0800

Každý běžný účet vedený Českou spořitelnou má za lomítkem kód banky 0800, který je pro ni unikátní (žádná jiná banka ho mít nemůže). V případě, že chcete zjistit, kdo nějaký běžný účet vede, najdete na Ossel.cz komplexní seznam kódů bank.

Spořicí účty

Název spořicího účtuÚrok
(základní)
Bonusová
sazba
Max. částkaPoskytnutí
on-line
Vyžadován
běžný účet
Poplatek
za vedení
Internetové
bankovnictví
Spořicí účet Česká spořitelna0,2 % p.a.5 % p.a.200 000 KčZdarmaAno0 KčAno
Spořicí účet Česká spořitelna pro děti4 % p.a.5 % p.a.200 000 KčZdarmaAno0 KčAno
Spořicí účty České spořitelny pro fyzické osoby

George, internetové bankovnictví České spořitelny

George je mobilní a internetové bankovnictví, které nahradilo někdejší Servis24. Obsloužíte z něj nejenom běžný účet a spořicí účet, ale také řadu dalšího – třeba podáte žádost o půjčku na cokoliv, o kreditní kartu nebo hypotéku, zobrazíte si PIN ke kartě, nahlédnete na kurzovní lístek České spořitelny apod. George je nejspíše známější jako mobilní aplikace, velice dobře však funguje i v internetovém prohlížeči.

 • K přihlášení do George přejděte přímo na oficiální stránky
 • Potřebovat budete klientské číslo nebo uživatelské jméno, a pak heslo

Půjčky od Česká spořitelna (spotřebitelské)

Klasická půjčka na splátky

Půjčka Česká spořitelna je na cokoliv, takže nemusíte zpětně dokládat, na co jste peníze využili – klidně tak můžete za část koupit domácí spotřebiče a nábytek, a za další zase automobil, ale do toho vám nikdo mluvit nebude. Je to přitom spotřebitelský úvěr na splátky, tedy určený fyzickým osobám, ale žádat o něj může i OSVČ, pakliže ho bude chtít jako FO a nikoliv jako podnikatel. Půjčka Česká spořitelna nabízí navíc poměrně dlouhou splatnost a snad jako jediná banka také odpuštění až 15 posledních splátek – stačí, abyste po celou dobu hradili splátky řádně, tedy včas a v plné výši.

 • výše úvěru: až 1 200 000 Kč
 • splatnost: až 120 měsíců (10 let)

Malá půjčka na splátky

Malá půjčka Česká spořitelna je v podstatě stejná jako ta klasická (jde o stejný produkt), rádi bychom ale upozornili na netradičně nízký limit, který začíná už na 2 000 Kč, takže pokud si třeba potřebuje koupit koupit, ledničku nebo sporák, ale nemáte na jednorázové vrácení mikropůjčky, můžete si výdaj rozložit do splátek od 188 Kč / měsíc. Na druhou stranu je nevýhodou splatnost, která je i u nejnižších částek min. rok, takže vás může malá půjčka Česká spořitelna zatěžovat déle, i když byste ji zvládli vrátit dříve. V tomto směru nabízí lepší podmínky půjčka Moneta Money Bank, která má splatnost už od 3 měsíců, i když minimální limit naopak o něco vyšší, konkrétně 5 000 Kč.

 • výše úvěru: od 2 000 Kč
 • splatnost: od 12 měsíců

Konsolidace

Konsolidace Česká spořitelna dokáže sloučit několik půjček do jedné, čímž vám zpravidla klesne měsíční splátka, a to klidně až o 50 %, a zároveň můžete ušetřit na celkovém přeplatku. Má de facto stejné vlastnosti jako půjčka na cokoliv (tedy první v našem seznamu), ovšem s tím rozdílem, že běžně dostanete oproti současným poskytovatelům nižší úroky i RPSN. Veškerou komunikaci s věřiteli přitom vyřídí místo vás, z vaší strany tak postačí pouze podpisy (elektronické) a odsouhlasení postupů. A navíc platí, že vám Česká spořitelna u konsolidace odpustí až 15 posledních splátek, stejně jako to dělá u bezúčelové spotřebitelské půjčky.

 • výše úvěru: až 1 200 000 Kč
 • splatnost: až 120 měsíců (10 let)

Refinancování

Refinancování Česká spořitelna zlepší podmínky současné půjčky, potažmo u ní sníží úroky a RPSN, čímž klesne měsíční splátka, případně i celková doba splatnosti. Na rozdíl od konsolidace dojde k úpravě podmínek pouze u jedné půjčky – refinancování je přitom možné, ať vám peníze kdysi poskytla přímo Česká spořitelna (pro lepší podmínky tedy nemusíte nutně chodit jinam), nebo se jedná o jinou bankovní půjčku, a uplatnit ji lze rovněž na půjčku nebankovní. V případě, že chcete co nejvíce stlačit měsíční splátky, dojde pak zákonitě k prodloužení celkové splatnosti.

 • výše úvěru: až 1 200 000 Kč
 • splatnost: až 120 měsíců (10 let)

Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení Česká spořitelna profinancuje koupi nemovitosti, ať se jedná o byt, rodinný dům, pozemek, případně jinou, a stejně tak ji lze využít k výstavbě rodinného domu. Vzhledem k tomu, že se jedná o vysokou částku, je třeba ji zajistit nemovitostí (nejčastěji k tomu slouží ta kupovaná, ale využít lze i jinou, případně kombinaci vícero) – na druhou stranu, pokud máte nadstandardní příjmy a ještě žádáte ve dvou, nabízí vysoký limit i klasická půjčka na cokoliv od České spořitelny, aniž byste za ni museli jakkoliv ručit.

 • výše úvěru: až 25 milionů Kč
 • splatnost: 5 až 30 let

Americká hypotéka

Americká hypotéka Česká spořitelna umožní čerpat i několik milionů na cokoliv, aniž byste museli dokládat jejich využít, ale je nutné je zajistit nemovitostí (tedy stejně jako u hypotéky na bydlení, ovšem s tím rozdílem, že u té musí peníze padnout na její koupi).

 • výše úvěru: nejspíše až 50 milionů Kč
 • splatnost: zřejmě až 30 let

Kontokorent

Kontokorent Česká spořitelna, též povolené přečerpání účtu, umožní jít „do mínusu“, pakliže vám dojdou vlastní finanční prostředky – fakticky ale při jeho čerpání neuvidíte na běžném účtu nulu, Česká spořitelna vám o sjednaný kontokorent navýší zůstatek, z něhož pak můžete čerpat. O peníze si tak nemusíte říkat, dostupné budou kdykoliv – jenom pozor, že musíte kontokorent jednou ročně celý vrátit (a poté klidně zase hned čerpat).

 • výše úvěru: 100 až 100 000 Kč
 • splatnost: neomezená

Kreditní karta

Kreditní karta Česká spořitelna vám v podstatě umožňuje platit penězi banky až do výše sjednaného limitu, přičemž hradíte úroky pouze z aktuálně čerpané částky – ovšem nikoliv vždy, banka totiž nabízí 55denní bezúročné období, takže pokud během něj stihnete peníze vrátit, nebude vás půjčka stát ani korunu. Vedle toho se pojí s kreditní kartou řada výhod, např. vstup do letištních salónků, cashback, věrnostní program atd., a někdy ji mohou vyžadovat v zahraničí třeba v půjčovně. Navíc je kreditní karta obecně jediná půjčka, která je opakovaně zdarma.

 • výše úvěru: až 200 000 Kč
 • splatnost: neomezená

Peníze na klik

Peníze na klik jsou předschválená finanční rezerva na principu revolvingového úvěru, o níž už nemusíte žádat, ale rovnou ji čerpat – limit vám přitom nastaví sama Česká spořitelna podle vaší celkové finanční stránky (jinými slovy, nepůjčí vám více, než kolik byste zvládli splácet). Samotná splatnost půjčky je pak do jisté míry flexibilní, měsíčně totiž musíte vracet 3 až 10 % z vypůjčené částky, ale stejně tak můžete peníze vrátit jednorázově.

 • výše úvěru: až 50 000 Kč
 • splatnost: neomezená

Vedle toho jsou tu ještě půjčky od Stavební spořitelny České spořitelny, která je možná známější jako Buřinka. V její nabídce jsou pouze úvěry na bydlení, a to jak zajištěné, tak bez zástavy nemovitosti, přičemž dokáže poskytnout i půjčku na družstevní byt.

Úvěr na rekonstrukci

Úvěr na rekonstrukci, potažmo Úvěr od Buřinky na rekonstrukci, zafinancuje opravu nemovitosti, ať se jedná o rodinný dům nebo bytovou jednotku. Splatnost si přitom můžete nastavit na desítky let jako je tomu u hypotéky – na rozdíl od ní však nemusíte za půjčku ručit, a co víc, i když je úvěr na rekonstrukci od stavební spořitelny, není potřeba mít uzavřené stavební spoření, ani dopředu cokoliv naspořit, jako tomu bývá u řádného úvěru ze stavebního spoření (viz níže), a využití peněz stačí doložit fotkami před a po.

 • výše úvěru: 40 000 Kč až 2 500 000
 • splatnost: 4 roky až 25 let
 • i na nábytek a domácí spotřebiče

Úvěr na družstevní bydlení

Úvěr na družstevní bydlení, tedy Úvěr od Buřinky na družstevní bydlení, je oproti letitým poměrům vcelku zajímavou „revolucí“, neboť ho lze čerpat i ve výši několika milionů korun jako půjčku bez zajištění nemovitostí. Ta navíc nemusí být ani vyjmuta z družstva a převedena do OV, jako tomu bývalo dříve, a stejně tak Stavební spořitelna České spořitelny nevyžaduje, abyste měli stavební spoření nebo předem naspořenou nějakou částku.

 • výše úvěru: 100 000 Kč až 3 500 000
 • splatnost: 4 roky až 25 let

Úvěr od Buřinky pro budoucnost

Úvěr od Buřinky pro budoucnost je v podstatě stejný jako ten klasický na rekonstrukci, ale oproti němu je úroková sazba o 0,5 % p.a. nižší. Stačí, pokud si nemovitost opravíte v souladu s ekologickými trendy, což znamená zpravidla instalaci fotovoltaických (solárních) panelů, tepelného čerpadla nebo rekuperace vzduchu. Za půjčku na rekonstrukci přitom nemusíte ručit nemovitostí, a ani mít sjednané stavební spoření.

 • výše úvěru: 100 000 Kč až 2 500 000
 • splatnost: 4 roky až 20 let

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření Česká spořitelna, resp. ho poskytuje její stavební spořitelna Buřinka, nemá žádný pevný limit, neboť je poskytován ve výši rozdílu mezi naspořenou a cílovou částkou – pokud je tedy stanovena na 1 milion korun, a vy jste nastřádali alespoň 300 000 Kč, poskytne vám stavební spořitelna zbylých 700 000 Kč na úvěr. Podmínkou ale mimo to je, abyste spořili ve stavebním spoření min. 2 roky, a za tu dobu ušetřili alespoň 30 % z cílové částky. Produkt je to spíše pro lidi, kteří hodně plánují do budoucna, i když na koupi nemovitosti dnes vystačí jenom stěží. Na druhou stranu nabízí velmi dobrý úrok, konkrétně Buřinka garantuje 4,5 % p.a. po celou dobu splácení (není tu tedy fixace jako u hypotéky).

 • výše úvěru: ??? Kč až Individuálně
 • splatnost: 1 rok až 13 let

Úsporné bydlení

Úsporné bydlení Česká spořitelna není pouze půjčka, ale celý program, v jehož rámci banka navrhne komplexní úsporná opatření konkrétně pro vaši nemovitost, aby došlo k co možná nejvýraznějšímu snížení nákladů. Zpravidla se jedná o instalaci fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla, stejně jako o zateplení, potažmo se se může jednat o kombinaci všeho. Česká spořitelna vám přitom pomůže využít státních dotací z Nová zelená úsporám, a pakliže nezvládnete rozdíl investovat sami, poskytne vám Česká spořitelna půjčku na úsporné bydlení s nižším úrokem.

Kontakty na Česká spořitelna

 • Celý název: Česká spořitelna, a.s.
 • IČO: 45244782
 • DIČ: CZ 699001261
 • Telefonní číslo (infolinka): +420 800 207 207 (nonstop)
 • Číslo pro volání ze zahraničí: +420 956 777 901
 • Linka pro George (internetové bankovnictví): +420 956 777 438
 • E-mail: nemá, lze kontaktovat na online chatu
 • Telefonní číslo (blokace karet): +420 800 207 207
 • Nahlášení podezřelé / podvodné zprávy: +420 800 207 207
 • Sídlo (centrála): Olbrachtova 1929/62, 140 00, Praha 4
zavřít reklamu