Bankovní konsolidace

Bankovní konsolidace: je rychlá a ušetří i 50 % nákladů. Jakou zvolit a jak ji využít co nejlépe?

Bankovní konsolidace je v jistém smyslu jistota nízkých úroků a poplatků celkově, někdy navíc i řady benefitů (odklad splátek zdarma, vrácení úroků…). Splátky mohou klesnout klidně o 30 % a v některých případech dokonce ještě více, stejně jako může dojít ke zkrácení splatnosti i celkově uhrazené částky. Většina poskytovatelů ji dnes nabízí online, ale stejně tak obvykle umožňují sjednání rychlé bankovní konsolidace osobně na pobočkách. Na sloučení půjček přitom můžete získat i milionové částky.

Jak rychlá bankovní konsolidace funguje

Vlastně je to velmi jednoduché: pokud aktuálně splácíte dvě nebo více půjček a zahrnete je do bankovní konsolidace, dojde poskytovatelem k jejich 100% předčasnému doplacení a vám tak vznikne nový závazek. Splácet už tedy nebudete několik úvěrů, ale pouze jeden jediný, který standardně vyjde levněji. V rámci konsolidace u banky totiž může klesnout nejenom měsíční splátka (klidně o 1/2), ale také celkově zaplacená částka i délka splatnosti. Zejména, pokud konsolidujete půjčky s vysokými úroky.

Srovnání: možnosti bankovní konsolidace

Na trhu působí celá řada poskytovatelů, která má různé úvěrové limity i další podmínky. Z těch spolehlivých, které mj. sklízí mnoho kladných recenzí od klientů, je možné doporučit:

PoskytovatelÚrokRPSNLimitMax. splatnostPeníze navícPosouzení žádostiPoskytnutí onlineVedeníSjednání na pobočceOdklad splátek zdarmaVrácení splátek
Air Bank logood 5,4 % p.a.od 6,07 %1 200 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaZdarma2 splátky
Česká spořitelna logood 6,98 % p.a.od 7,39 %2 500 000 Kč108 měsíců (9 let)ZdarmaZdarmaZdarmaaž 5 000 Kč2krát ročněaž 15 splátek
ČSOB logood 6,9 % p.a.od 7,29 %800 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaZdarmaaž 6 splátek
Komerční banka logood 6,9 % p.a.od 7,12 %2 500 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarma???
Max Banka logood 4,88 % p.a.od 5,14 %1 000 000 Kč84 měsíců (7 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Moneta Money Bank logood 6,3 % p.a.od 6,5 %1 500 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarma2 499 Kčaž 6 splátek
mBank logood 6,9 % p.a.od 7,19 %1 000 000 Kč96 měsíců (8 let)ZdarmaZdarmaZdarmaZdarmaaž 6 splátek
Raiffeisenbank logood 6,7 % p. a.od 6,9 %800 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaZdarma
Srovnání nabídek konsolidace od známých bank

Vedle toho je k dispozici ještě nebankovní konsolidace Zonky, která dokáže v řadě případů nabídnout ještě lepší podmínky než banky. Rovněž přitom dokáže vyplatit všemožné závazky.

Jaké půjčky lze sloučit do bankovní konsolidace

Obvykle vám bankovní domy umožní převést většinu známých produktů, ať se jedná o bankovní nebo nebankovní; jediné, co nepůjde, je spojení úvěrů běžných lidí a podnikatelů, OSVČ musí využít jiný produkt. Rychlá bankovní konsolidaci je možné uplatnit na:

 • běžné půjčky na splátky
 • obecně úvěry na cokoliv
 • revolvingové úvěry
 • kreditní karty a kontokorenty (linky)
 • účelové půjčky na automobil

V některých bankách jsou poskytovatelé schopni pomoci i s jinými závazky, jedná se třeba o:

 • mikropůjčky
 • splátkový prodej
 • leasing na auto

Výše rychlé bankovní konsolidace

Nabídky jednotlivých společností se velmi liší. Zatímco jedna dokáže nabídnout až 1 milion korun, druhá dává bankovní konsolidace maximálně do výše 800 000 Kč. Celkem snadno ale najdete i takové, které umí zafinancovat mnohem větší závazky až do 2,5 milionu, eventuálně nabídnout klientovi řešení na míru.

Podmínky bankovní konsolidace

Aby dokázali poskytovatelé řádně posoudit, zda vám mohou bankovní konsolidační úvěr schválit, potažmo zda ho vy dokážete splácet, je potřeba splňovat několik podmínek:

 • sloučit musíte nejméně dva úvěry (a nezáleží, zda bankovní nebo nebankovní)
 • aktuálně nesmíte být s žádným závazkem po splatnosti
 • výše všech splátek, které aktuálně hradíte, nesmí přesahovat 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (45 %, pakliže vám je 36 let nebo více)
 • celková výše všech úvěrů nemůže být vyšší než 9,5násobek vašeho čistého ročního příjmu (8,5násobek, jestli jste už dovršili věku 36 let)
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.