VÚB banka spořicí účet Spoření bez limitů s úrokem 5,8 % p.a. bez podmínek a limitů

Spořicí účet Spoření bez limitů od VÚB banky nabízí jedno z nejlepších zhodnocení peněz na trhu (ke konci roku 2023 se jedná o vůbec ten nejlepší), přičemž není třeba plnit žádné podmínky (prostě jenom stačí převést peníze), a zároveň neplatí žádné omezení vkladu – vysoký úrok tedy platí jak na pár tisíc korun, tak na miliony. Vázáni pak nejste ani termíny, finanční prostředky si tak můžete kdykoliv převést na svůj běžný účet. Vedení i většina standardních služeb je zdarma a založení je možné přes internet. Ovšem pozor, jelikož se jedná o slovenskou banku, probíhá danění výnosů dle zákonů Slovenské republiky (více o tom níže).

Úroková sazba

5,8 % p.a.

Max. částka

Neomezeně

Pojištění vkladů

do 2,45 milionů Kč

Rychlost založení

už do 10 minut

  • Základní sazba 5,8 % p.a.
  • Neomezená výše vkladu při stejné sazbě
  • Sjednáte ho on-line na pár kliknutí
  • Bez poplatků, vedení je zcela zdarma
  • Non-stop přístup přes mobil i PC

Podmínky k založení spořicího účtu

  • Mít běžný účet (VÚB ho teď nenabízí), stačí tedy jakýkoliv
  • Věk alespoň 18 let
  • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
  • Být občanem České republiky s trv. pobytem
  • Aktuální telefonní číslo a e-mailová adresa

Úroky na spořicím účtu od VÚB banky

Částka je neomezená
Základní úrok5,8 % p.a.
Podmínky
Výše úročení vkladů na spořicím účtu VÚB banky

Vysoká úroková sazba bez omezení vkladu

Aniž by VÚB banka nastavovala nějaké podmínky (třeba provést každý měsíc nějaký počet plateb kartou, aby vám na účet chodila výplata…), nabízí jedno z nejvyšších úročení na trhu. Neklade si přitom žádné podmínky a spořicí účet VÚB je možné, resp. nutné, používat jako externí – není totiž vázán k žádnému běžnému účtu, takže si můžete ponechat svůj současný. Stejně jako Max banka pak neomezuje výši vkladů, Spoření bez limitů tedy zhodnotí stejnou sazbou jak nízké, tak i vysoké částky. Jenom pozor, že výnos nakonec nemusí být tak hezký, jak to na první pohled vypadá – o tom píšeme více níže.

Pozor na úročení výnosů od VÚB banky

VÚB banka působí zejména na Slovensku, kde je dokonce druhou největší, ale v ČR má pouze pobočku – to pro klienty znamená jednu komplikace, kterou je ale možné řešit. Úrokový výnos ze Spoření bez limitů totiž pochází od slovenské banky, jejíž povinností je srazit z něj 19% daň, a až takto ponížený výnos vám na VÚB banka na spořicí účet připíše. Při zakládání účtu se o tom ale nezmiňuje, ačkoliv při pátrání zjistíte, že pokud jí předáte Certifikát o daňové rezidenci klienta, podle něhož budete moci příjem zdanit v České republice, a to sazbou 15 % (daň z příjmů fyzických osob). Tzv. daňový domicil najdete na stránkách Finanční správy ČR. Když tedy započtete náklady na účetní (nebo čas, starosti…), nemusí vycházet Spoření bez limitů lépe než třeba spořicí účet Max banka.

Poplatky na spořicím účtu Spoření bez limitů

ZaloženíZdarma
VedeníZdarma
Příchozí platba (domácí)Nelze
Odchozí platba (domácí)6 Kč
Příchozí platba (EHP)6 Kč
Odchozí platba (EHP)6 Kč
Příchozí platba (zahraniční)300 Kč
Odchozí platba (zahraniční)300 Kč
Výběr hotovosti50 Kč
Trvalý příkaz6 Kč
Informační SMS???
Výpis (elektronicky)Zdarma
Výpis (poštou)100 Kč
Poplatky u spořicího účtu Spoření bez limitů (aktuální ceník)

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoké jsou úroky spořicího účtu VÚB banky?

Základní sazba je bez podmínek 5,8 % p.a. na vklady v neomezené výši. Jenom si dejte pozor, že pokud nedoložíte VÚB bance tzv. daňový domicil, bude vám z výnosů strhávat 19% daň dle slovenských zákonů namísto 15% dle českých (jde o daň z příjmů fyzických osob); více o tom píšeme v článku.

Má spořicí účet VÚB banka nějaké podmínky?

V podstatě žádnou a mít nemusíte ani její běžný účet, který ostatně ani nenabízí.

Jak často jsou úroky připisovány na účet?

Denně, takže nemusíte čekat do dalšího měsíce (přesná hodina připisování se může měnit).

V jaké měně může být „spořák“ VÚB banky veden?

Spořicí účet Spoření bez limitů je veden pouze v Kč (českých korunách).

Jsou mé vklady u VÚB banky pojištěny?

Ze zákona jsou všechny vklady na spořicím účtu VÚB banky pojištěny do výše 100 000 €, což je v přepočtu zhruba 2,45 milionů korun; kdyby tedy banka upadla (zkrachovala), dostanete vklady až do této výše zpět.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu