Převod měny BRL / CZK (brazilský real na české koruny)

Kalkulačka

BRLBrazil flag
sipka prohodit
CZKCZ flag

Převod měny BRL / CZK na Ossel.cz zajišťují denně aktualizovaná data, díky čemuž podává kurzová kalkulačka maximálně přesné informace – pozor však, že kurz, s nímž on-line převodník pracuje, není stejný jako třeba ve směnárnách a bankách. Vychází totiž přímo od České národní banky, která ho má zpravidla nejvýhodnější, a čím blíže mu jsou nabídky různých směnáren, tím lepší kurz je (obecně je přijatelné, pokud si soukromý obchodník nastaví marži do rozdílu 1,5 % oproti ČNB, cokoliv nad už j na zvážení). Kalkulačku k převodu brazilského realu na české koruny využijete přitom nejenom při cestování do zahraničí, ale také pokud do měny investujete. Níže je přehled kurzu BRL/CZK za posledních 5 dní.

Měnová kalkulačka pro 30+ měn

Chcete přepočítat jinou měnu než brazilský real? Online převodník měn na Ossel.cz umí převádět více než 30 měn, jejichž kurz vyhlašuje ČNB a je tedy stále aktuální. Převádět umí jak do českých korun a naopak, tak různě mezi sebou.

Převod brazilského realu (BRL) na českou korunu (CZK) je finanční transakce, která umožňuje měny vzájemně směnit. Je to obzvláště důležité pro obchodníky, turisty a expaty (lidé, co dlouhodobě žijí v cizí zemi, ale nehodlají v ní zůstat), kteří potřebují z různých důvodů převádět peníze mezi Brazílií a Českou republikou – například se může jednat o investice, cestování, posílání peněz domů či platby za služby a zboží.

Kurz mezi brazilským realem a českou korunou se neustále mění na základě pohybu na mezinárodních finančních trzích, a výměnný kurz jednoduše udává, kolik českých korun lze získat za jeden brazilský real (případně naopak). Hodnota BRL/CZK se přitom může lišit každým dnem, přičemž ten nejvýhodnější kurz se blíží tomu, který vyhlašuje Česká národní banka (za ten však nakoupit nelze).

K převodu měny, ať už z BRL na CZK nebo z CZK na BRL, lze využít několik možností, včetně bank, specializovaných směnáren a on-line platebních platforem. Tyto služby obvykle účtují určité poplatky a marže, které mohou ovlivnit celkovou částku převáděné měny, a čím blíže bude kurzu ČNB, tím lépe. Abyste získali nejlepší možný směnný kurz a minimalizovali poplatky, je důležité porovnat nabídky různých poskytovatelů.

Aktuální kurz BRL / CZK a vývoj za 5 dní

DatumKurz
DNES4,438
23. 05. 20244,438
22. 05. 20244,446
21. 05. 20244,462
20. 05. 20244,451
Aktuální denní kurz je vyhlašován ČNB ve všední dny ve 14:30.

Vývoj kurzu brazilského realu vůči české koruně za posledních 5 dní vám dá orientační přehled, jak si měna aktuálně vede. Pokud vás ale zajímá její stabilita za měsíc, rok nebo i déle zpětně, sledujeme na Ossel.cz vývoj kurzu BRL / CZK historicky za několik let.