BRL / CZK (brazilský real / česká koruna): aktuální kurz ČNB, vývoj za poslední dny i historicky v grafech

BRL / CZK, potažmo kurz brazilského realu vůči české koruně, můžete na Ossel.cz sledovat jak aktuální (tedy dnešní), tak za poslední týden, rok až 5 let. Brazilský real (zkratka BRL) je oficiální měnou Brazílie, jedné z největších ekonomik v Jižní Americe. Jedná se přitom o volně směnitelnou měnu, která ačkoliv není tak obchodovaná na světových trzích jako americký dolar nebo euro, patří mezi významné mezinárodní měny mezi, neboť má Brazílie poměrně silný export. Někdy je označena jako R$, což může připomínat dolarovou měnu, ačkoliv s ní nemá nic společného.

Aktuální kurz Brazil flag BRL / Czech Republic flag CZK a vývoj za poslední týden

DatumKurz
DNES4,569
23. 04. 20244,569
22. 04. 20244,563
21. 04. 20244,507
20. 04. 20244,507
19. 04. 20244,507
18. 04. 20244,510
Aktuální denní kurz je vyhlašován ČNB ve všední dny ve 14:30.

Kalkulačka / převodník měn on-line

Zajímá vás směna brazilského realu, potažmo přepočet dle aktuálního kurzu? Využijete on-line převodník BRL / CZK, který je zaměřen pouze na převod brazilského realu na české koruny, případně komplexní měnovou kalkulačku, v níž si můžete zvolit převod AUD do více než 30 světových měn, tedy třeba do USD, EUR, GBP atd. Kurzy vychází přímo od ČNB a jsou denně aktualizovány a přepočítávány.

Vývoj kurzu BRL / CZK za poslední dva dny (graf)

Kurz brazilského realu vůči české koruně za poslední dva dny ukazuje jeho operativní vývoj.

Vývoj kurzu BRL / CZK za poslední týden (graf)

Kurz brazilského realu vůči české koruně za poslední týden ukazuje jeho vývoj v relativně krátkodobém měřítku, díky čemuž lze přibližně odhadnout jeho stabilitu v současném období.

Vývoj kurzu BRL / CZK za poslední rok (graf)

Vývoj kurzu BRL / CZK za poslední 3 roky (graf)

Vývoj kurzu BRL / CZK za posledních 5 let (graf)

Období:
1 rokr.
3 rokyr.
5 letl.

Kurz brazilského realu vůči české koruně za poslední roky ukazuje, nakolik je měna stabilní v dlouhodobém horizontu, a zda nedochází k přílišným výkyvům kurzu, ať už směrem nahoru nebo dolu.

Co ovlivňuje vývoj kurzu brazilského realu (BRL)

  • Ekonomická situace v Brazílii: výkonnost brazilské ekonomiky, včetně HDP, míry inflace, nezaměstnanosti a průmyslové produkce, má na hodnotu měny zásadní vliv. Silná a rostoucí ekonomika ji obvykle posiluje, zatímco ekonomické problémy mohou vést k jejímu oslabení.
  • Politická stabilita a vládní politika: politická (ne)jistota nebo (ne)populární vládní rozhodnutí mohou vést k nedůvěře investorů, ať už místních nebo zahraničních, a tím i k oslabení měny. Naopak politická stabilita a podpora ekonomiky brazilský real posílí.
  • Úrokové sazby a brazilská centrální banka: zvýšení úrokových sazeb Brazilskou centrální bankou (Banco Central do Brasil) může mj. přilákat zahraniční investory hledající vyšší výnosy, což zákonitě vede ke zvýšení poptávky po brazilském realu, a výsledkem je jeho posílení; a naopak.
  • Ceny komodit: jelikož je Brazílie velikým exportérem komodit jako je ropa, sója, železná ruda a cukr, mohou jejich vyšší ceny zvýšit i hodnotu realu, zatímco jejich pokles může zase způsobit opačný účinek.
  • Zahraniční obchod: když země exportuje více než importuje, může to posílit kurz brazilského realu díky vyšší poptávce po vývozu komodit a produktů, čímž zároveň roste i poptávka po tamní měně. A stejně je tomu naopak, tedy když Brazílie více importuje než exportuje.
  • Mezinárodní vztahy a obchodní dohody: diplomatické a obchodní vztahy Brazílie s ostatními zeměmi, což zahrnuje i všemožné obchodní dohody, mohou ovlivnit ekonomické perspektivy a tím i hodnotu brazilského realu, jakož i jeho kurz. Mezi významné obchodní partnery této jihoamerické země patří Čína, Spojené státy americké (Amerika), Argentina, Nizozemsko, Španělsko nebo Německo.
  • Globální tržní sentiment: v časech globální nejistoty investoři často hledají bezpečné útočiště, což může způsobit, že upřednostní měny jako je americký dolar nebo euro před brazilským realem, a ve výsledku může dojít k oslabení brazilské měny.
  • Spekulace obchodníků a hedging: BRL (brazilský real) sice nepatří k nejčastějším měnám, ale přesto může dávat obchodníkům v některých případech smysl, třeba když země chystá nějakou ekonomickou reformu s pozitivním dopadem. Tehdy mohou spekulativní investoři jevit o brazilský real zájem, přičemž využívají jeho pohybů na trhu k různým investičním strategiím a zajišťování rizik (tzv. hedging).
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu