Dárková karta PENNY
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz)

Dárková karta PENNY: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta PENNY umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v obchodech PENNY, které nabízí jak potraviny, tak „non-food“ (tedy věci nepotravinového typu, například domácí spotřebiče a jinou elektroniku, nádobí, oblečení, drogerii, domácí potřeby apod.). Zakoupit ji můžete pouze na prodejnách a uplatnit ji lze na jakékoliv pobočce v ČR, přičemž není vázána na jméno – dárková karta PENNY je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě PENNY

  • dárkové karty PENNY je možné nabít v hodnotě 100 až 2 000 Kč, a to vždy po celých stokorunách, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka dáte 500 Kč a dostanete kartu 500 Kč)
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je 12 měsíců od data nabití částky, případně do vyčerpání jejího limitu (prázdný nosič však nevyhazujte, lze ho opětovně nabít)
  • jenom podnikatelé a firmy mohou zakoupit více dárkových karet PENNY on-line

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta Penny?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – konkrétně to může být 100 až 2 000 Kč a hodnotu si můžete zvolit sami, vždy však s rozdílem po stokorunách. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště.

Jak platit dárkovou kartou Penny?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající. V podstatě to je stejné, jako byste předávali stravenku nebo lístek za vrácené lahve. Jenom pozor, že pokud máte například dárkovou kartu PENNY na 250 Kč a nákup stojí 300 Kč, musíte využít k jeho úhradě celou hodnotu karty – má to však výjimku, pokud nejdříve uhradíte část nákupu třeba stravenkou – poté vám na dárkové kartě jednoduše nějaké peníze zůstanou.

Jak aktivovat dárkovou kartu Penny?

Samotný nosič je bezcenný, dárková karta PENNY se aktivuje po jejím zakoupení na kterékoliv prodejně tím, že ji pracovník pokladny naskenuje, přičemž to následně potvrzuje ještě vydaná účtenka, na níž je vidět číslo karty – takže kdyby se náhodou stalo, že proces selhal, pomocí této účtenky prokážete, že měla být dárková karta PENNY aktivována.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě PENNY uvidíte vždy na účtence za nákup, který jste platili právě dárkovou kartou PENNY.

Jakou platnost má dárková karta Penny?

Lhůta pro její využití je 12 měsíců a začíná běžet ode dne jejího zakoupení, resp. aktivace. V případě, že ji nestihnete během ročního období využít, částka propadne.

Jak si pořídit dárkovou kartu Penny?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na kterékoliv prodejně PENNY ve fyzické podobě. Pouze osoba právnická (nebo fyzická podnikající, tedy má IČO) ji může objednat také on-line, ale ve vyšším množství, přičemž PENNY zároveň zajistí jejich aktivaci na dálku, takže s nimi nebudete muset na prodejnu.

Více informací o dárkové kartě PENNY se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.