Dárková karta ALBERT
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz)

Dárková karta ALBERT: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta ALBERT umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v obchodech ALBERT, které nabízí jak potraviny, tak „non-food“ (tedy věci nepotravinového typu, například domácí spotřebiče a jinou elektroniku, nádobí, oblečení, drogerii, domácí potřeby apod.). Zakoupit ji můžete pouze na prodejnách a uplatnit ji lze na jakékoliv pobočce v ČR, přičemž není vázána na jméno – dárková karta ALBERT je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě ALBERT

  • dárkové karty ALBERT je možné nabít v libovolné hodnotě 200 až 3 000 Kč, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka když dáte 500 Kč, dostanete kartu 500 Kč); kartu lze také zakoupit za body v rámci některých věrnostních programů
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je 12 měsíců od data zakoupení, případně do vyčerpání jejího limitu (do kdy je platná můžete kdykoliv ověřit dle postupu níže)
  • jenom podnikatelé a firmy mohou zakoupit více dárkových karet ALBERT on-line

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta Albert?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – konkrétně to může být od 200 do 3 000 Kč a hodnotu si můžete libovolně zvolit sami. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště.

Jak platit dárkovou kartou Albert?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající. V podstatě to je stejné, jako byste předávali stravenku nebo lístek za vrácené lahve. Jenom pozor, že pokud máte například dárkovou kartu ALBERT na 250 Kč a nákup stojí 300 Kč, musíte využít k jeho úhradě celou hodnotu karty – má to však výjimku, pokud nejdříve uhradíte část nákupu třeba stravenkou – poté vám na dárkové kartě jednoduše nějaké peníze zůstanou.

Jak aktivovat dárkovou kartu Albert?

Samotný nosič je bezcenný, dárková karta ALBERT se aktivuje po jejím zakoupení na kterékoliv prodejně tím, že ji pracovník pokladny naskenuje, přičemž to následně potvrzuje ještě vydaná účtenka, na níž je vidět číslo karty – takže kdyby se náhodou stalo, že proces selhal, pomocí této účtenky prokážete, že měla být dárková karta ALBERT aktivována.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě ALBERT uvidíte vždy na účtence za nákup, který jste platili právě dárkovou kartou ALBERT, případně ho lze ověřit na stránkách ALBERT, kde zadáte číslo karty, její 4místný kód (ten je na její zadní straně) a potvrdíte, že nejste robot. Stejně tak si můžete ověřit, kolik máte peněz na dárkové kartě ALBERT, na kterékoliv pobočce u poklady.

Jakou platnost má dárková karta Albert?

Lhůta pro její využití je 12 měsíců a začíná běžet ode dne jejího zakoupení, resp. aktivace. V případě, že ji nestihnete během ročního období využít, částka propadne.

Jak si pořídit dárkovou kartu Albert?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na kterékoliv prodejně ALBERT ve fyzické podobě. Pouze osoba právnická (nebo fyzická podnikající, tedy má IČO) ji může objednat také telefonicky, ale ve vyšším množství, přičemž ALBERT zároveň zajistí jejich aktivaci na dálku, takže s nimi nebudete muset na prodejnu, a rovněž jsou dostupné množstevní slevy až 8 %, které však začínají na 50 000 Kč.

Více informací o dárkové kartě ALBERT se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.