Půjčka pro ženy na MD

Půjčka pro ženy na MD: srovnání nabídek, kdo ji opravdu vyplatí a na co si dát pozor

Půjčka pro ženy na MD není zrovna rozšířená, ačkoliv možná je. Některé společnosti ji z jistých morálních důvodů vůbec nenabízí, jiné pouze za určitých podmínek. Nemusí se přitom jednat pouze o nebankovní půjčku pro ženy na MD, stejně tak poskytnout půjčku na mateřské i banky. Obvykle ale počítejte spíše s nižšími částkami, které nemusí přesáhnout 10 000 Kč, čímž úvěrové společnosti chrání sebe i vás. Vyplacení je jinak možné i hned po podpisu smlouvy, a to klidně o víkendu.

Jak půjčka pro ženy na MD funguje

V podstatě se jedná o klasický úvěr, který poskytovatelé uvádí jako půjčku na cokoliv a má stejná pravidla jako u všech ostatních žadatelů. Splňujete-li tedy zákonné podmínky, je rozdíl pouze v dokládání příjmů. I žena na mateřské musí totiž prokázat, že dokáže půjčku na MD splácet. Z čeho? Někteří poskytovatelé totiž uznávají za pravidelný příjem i peněžitou pomoc v mateřství. A pokud jste měli dříve nadprůměrný příjem, může dosahovat slušné výše, takže vám zbude i dostatek peněz na splácení půjčky pro ženy na MD.

Ujistěte se, že to zvládnete

Ještě než o půjčku na mateřské požádáte, uvažte, zda je opravdu nezbytná. A pokud ano, tak jestli budete mít dostatek peněz na péči o dítě i tehdy, kdy budete z peněžité pomoci v mateřství hradit splátky. Situaci pomůže zvládnout třeba i přivýdělek na mateřské.

Půjčka pro ženy na mateřské má více podob

Setkat se můžete s různými nabídkami od bankovních i nebankovních domů:

  • mikropůjčka pro ženy na mateřské je splatná do 30 dní a noví klienti obvykle dosáhnou na max. 10 000 Kč, ale stejně tak si mohou říci jenom o tisícovku nebo dvě; je doménou nebankovních poskytovatelů, kteří někdy nabízí první půjčku zdarma, takže vrátíte jenom tolik, kolik dostanete
  • dlouhodobá půjčka pro ženy na MD dokáže nabídnout i desítky tisíc korun na dobu 1 roku nebo delší, díky čemuž si můžete částky rozložit dle svých finančních možností (třeba po 500 Kč / měsíc)
  • malá půjčka na mateřské může mít podobu bankovního úvěru ve výši pár tisíc korun, ale se splatností od 3 měsíců až po několik let, díky čemuž můžete splácet i po stovce měsíčně

Srovnání: „nejlepší“ půjčka pro ženy na MD

PoskytovatelÚrokRPSNLimitSplatnostPrvní půjčka zdarmaPosouzeníPoskytnutí onlineVyplacení klientůmVyplacení NE-klientůmVedeníSjednání na pobočceOdklad splátek zdarma

více informací
od 6,94 % p.a.od 7,39 %od 2 000 Kčod 12 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
už do 5 minutuž do 60 minutZdarmaod 500 Kč2krát ročně
od 10,80 % p.a.od 11,4 %od 10 000 Kčod 4 měsícůZdarmaZdarmauž do 15 minutuž do 15 minutZdarmaNelze
od 6,9 % p.a.od 7,12 %od 10 000 Kčod 12 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
už do 10 minutuž do 60 minutZdarma???
od 7,99 % p.a.od 8,29 %10 000 Kčod 12 měsícůZdarmaZdarmauž do 10 minutuž do 60 minutZdarmaZdarmaaž 6 splátek
od 7,24 % p.a.od 7,49 %od 5 000 Kčod 3 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
už do 10 minutuž do 60 minutZdarmaaž 2 499 Kčaž 6 splátek
od 6,7 % p. a.od 6,9 %od 5 000 Kčod 3 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
už do 10 minutuž do 60 minutZdarmaZdarma
Srovnání půjček na splátky na mateřské

Jak zvýšit šance na získání půjčky na MD

Mnoho poskytovatelů vnímá lidi na mateřské dovolené jako rizikové klienty, kteří sice mají stálý příjem (tedy onu peněžitou pomoc v mateřství), ale nemusí jím stačit na pokrytí veškerých nákladů na bydlení, živobytí, péči o dítě aj. Své šance na schválení půjčky na MD ale může zásadně zvýšit a získat tak klidně solidní nabídku dlouhodobého úvěru na mateřské. Stačí, pokud si zajistíte ještě druhý příjem; uznáván je z brigády na DPČ a někde i na DPP, autorské smlouvy nebo podnikání (i vedlejšího).

SMS půjčky na mateřské jsou teď online

Zatímco dříve bylo poměrně běžné uzavírat smlouvu přes textovou zprávu, dnes už to zákon nepovoluje. Jednalo se totiž o značně rizikový způsob, kdy bylo možné SMS půjčky na mateřské snadno zneužít a dostat peníze i na základě cizí identity. Postupně však byla nahrazena online úvěrem pro ženy MD, který je velmi rychlý a kompletně přes internet. Na SMS půjčky ale přesto narazit můžete, fungují však na principu, kdy na číslo poskytovatele zašlete zprávu, že máte zájem o nějakou částku, a on vás následně kontaktuje.

Půjčka na mateřské dovolené bývá do 200 000 Kč

V případě, že jste na MD a žádáte o úvěr sama (nebo sám coby otec na mateřské), nepočítejte s vysokými částkami, pakliže nemáte vedlejší (ale uznatelný) příjem nebo nadprůměrnou peněžitou pomoc v mateřství. Obvykle vám firmy nabídnou půjčky na mateřské dovolené do 200 000 Kč a dlouhodobou splatností až 10 let, více dostanete spíše se spolužadatelem (třeba manželem) nebo ručitelem (tím může být i rodič).

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.