Půjčka na vyplacení exekuce

Půjčka na vyplacení exekuce: kdo opravdu pomůže, a to i bez zástavy nemovitosti

Půjčka na vyplacení exekuce dává dlužníkům šanci splácet své dluhy „normálně“ a bez omezování, k němuž jinak dochází ze strany soudního vykonavatele, potažmo exekutora. Nejedná se ovšem o produkt, jaký by nabízely banky nebo známé nebankovní společnosti (i když jich pár je), obvykle je o ni třeba žádat u firmy, která se na tyto případy specializuje. Ta vám přitom nejenom poskytne půjčku na vyplacení exekuce, ale také za vás zajistí veškerou komunikaci s úřadem exekutora, případně dalšími autoritami.

Jak půjčka na vyplacení exekuce funguje

Na rozdíl od klasického úvěru nemusíte vždy dostat peníze předem, někdy je půjčka na vyplacení exekuce zaslána hned příslušnému exekutorovi. Její poskytovatel vám přitom schválí částku, která zpravidla odpovídá výši dluhů na všech exekucích, a ty za vás následně uhradí (včetně poplatků exekutora, pokut a dalších nákladů). K vám se tedy coby k žadateli peníze vůbec nemusí dostat (i když i taková možnost je). Následně poskytovateli půjčky na vyplacení exekuce hradíte pravidelně dohodnuté splátky.

Získáte i právní podporu

Sami nebýváte ani na jednání s exekutorem, které jinak často vyžaduje právníka. Poskytovatel půjčky na vyplacení exekuce se totiž spojí přímo s daným soudním vykonavatelem, zastaví exekuční řízení a vyrovná dluhy, díky čemuž nemusíte vy sami s exekutorem jednat.

Kdo půjčku na vyplacení exekuce nabízí

Jedná se zpravidla o méně známé společnosti, které se specializují pouze na vyplácení dluhů a exekucí. Dost možná jste o žádné z nich nikdy neslyšeli, z prověřených nicméně působí na trhu třeba:

PoskytovatelÚrokRPSNLimitSplatnostPosouzení žádostiVyžaduje zástavu
nemovitosti
Poskytnutí onlineVyplaceníOdklad
splátek zdarma
VedeníSjednání na pobočce
Ammadood 8,4 % p.a.???10 000800 0001 rok až 8 letZdarmaNe???už do 24 hodin??????Nelze
Aktivafinod 16 % p.a.od 21 %50 0001 milion2 roky až 15 letZdarma????????????Nelze
Bankeratod 9 % p.a.od 11,73 %10 000600 0001 rok až 6 letZdarma???už do 24 hodin??????Nelze
FIN půjčkaod 31,16 % p.a.od 31,16 %100 00010 milionů3 roky až 30 letZdarma???už do 24 hodinaž 3 splátky???Nelze
ManCreditod 10,9 % p.a.???50 00010 milionů1 rok až 20 letZdarma????????????Nelze
Nebankovní
Konsolidace.cz
od 6 % p.a.od 7,11 %100 000 3 miliony520 letZdarma????????????Nelze
SOS Financeod 7 % p.a.???50 00010 milionů1 rok až 20 letZdarma???už do 24 hodin??????Nelze
Sonebaod 8,9 % p.a.od 15 %100 0005 milionů1 rok až 20 letZdarma????????????Nelze
Srovnání půjček na vyplacení exekuce

Klasická půjčka na vyplacení exekuce

Nebývá to příliš časté, ale šance získat úvěr bez ručení přece jenom je. I když se většinou jedná spíše o menší částky, které většinou nepřesahují 250 000 korun. Na většinu menších exekucí to nicméně stačí, takže nemáte-li na krku vyloženě milionové dluhy, půjčku na vyplacení exekuce vám specializované firmy nabídnou. Výměnou prakticky vždy žádají vyšší poplatky, úroky mohou být i 20 až 30 % p.a. a oproti získané částce výrazně přeplatíte, takže si dopředu rozmyslete, zda jde o nejlepší řešení.

Půjčka na vyplacení exekuce se zástavou

Velmi často se setkáte s nabídkami, kdy vám poskytovatel půjčí na vyplacení exekuce pouze tehdy, kdy mu na oplátku jako jistotu zastavíte nemovitost. Výhodou je, že může žadatel v takovém případě získat i poměrně slušné úroky už kolem 10 %. Z těch velkých společností se na takové typy půjček zaměřuje Acema, ale na trhu působí i řada méně známých. Jedná-li se o jedinou možnost, jak z dluhů ven, dejte si pozor, jejich poskytovatelé nebývají moc tolerantní k pozdnímu splácení.

Soukromým půjčkám na směnku se vyhněte

Bezvýchodná situace žene mnohé dlužníky do náruče lichvářů a tzv. soukromých věřitelů, kteří nabízí půjčky na vyplacení exekuce na směnku. Obvykle přitom neprověřují registry ani pravidelné příjmy; jak je to možné? Neposkytují ji totiž na základě zákona o spotřebitelském úvěru, ale dle pravidel zápůjčky občanského zákoníku. Mohou po vás tak žádat i velmi vysoké úroky, které odpovídají i 50 % za rok, stejně jako nepřiměřené pokuty. Vedle toho mohou řešit pozdní úhrady rychlou exekucí.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.