Půjčka do domu

Půjčka do domu v hotovosti: jaké jsou možnosti a kolik si můžete ještě dnes půjčit

Půjčka do domu je dnes téměř přežitkem a nabízí ji pouze několik společností, které ji však dokáží vyplatit ještě dnes. Vyznačuje se minimální „byrokracií“, což ale neznamená, že by zájemce o hotovostní úvěr nebyl prověřován; je, pouze za něj vše obstará poskytovatel. Obvykle je třeba počítat s vyššími úroky a poplatky za správu, řada společností vám totiž přidělí finančního asistenta, jehož práce zkrátka něco stojí. Půjčka do domu je navíc bez ověřovacího poplatku a k předběžnému posouzení žádosti stačí OP.

Srovnání: kdo poskytuje půjčku do domu

Ačkoliv dříve vyplácely peníze na svých pobočkách i některé banky, postupně od tohoto způsobu upouštěly, až dnes zbývá pouze nebankovní půjčka v hotovosti, kterou vozí obchodní zástupci poskytovatelů až k lidem do domu. S výjimkou půjčky na benzince už tedy není možné si finanční prostředky vyzvednout na kamenné pobočce osobně; na ruku vám je přitom vyplatí tyto společnosti:

PoskytovatelÚrokRPSNLimitSplatnostO víkenduPosouzeníSjednání onlineVyplacení

více informací
vždy 40 % p.a.od 961 089,70 %500 až 30 0005 až 30 dníuž do 5 minutZdarma
Mám zájem
už do 60 minut

více informací
vždy 8 % p.a.od 209,78 %5 000 až 70 00014 až 20 měsícůuž do 5 minutZdarma
Mám zájem
už dnes

více informací
od 20,74 % p.a.
od 124.21 %4 000 až 100 00030 až 100 týdnůuž do 5 minutZdarma
Mám zájem
už dnes

více informací
od 26 % p.a.od 32,49 %3 000 až 90 00012 až 36 měsícůuž do 5 minutZdarmauž dnes
Srovnání půjček v hotovosti

Půjčku do domu o víkendu vyplácí jako jediný Provident, který ji skutečně doručí klientům i v sobotu a neděli. Rychlost vyřízení je přitom stejně vysoká jako ve všední dny. Společnost CreditPortal je pak schopna nabídnout půjčku na benzinových stanicích po celé ČR coby nejrychlejší hotovostní úvěr v zemi.

Jak probíhá žádost o půjčku do domu

 1. Přejděte na stránky daného poskytovatele
 2. Zvolte částku a splatnost půjčky do domu
 3. V dalším kroku vyplňte jméno, kontaktní údaje a RČ
 4. Poté vyčkejte na telefonát, obvykle max. 60 minut
 5. Máte-li na půjčku do domu nárok, ozve se vám obchodní zástupce
 6. S tím se dohodnete, kam vám peníze zaveze
 7. Na místě ověří vaši totožnost a příjmy
 8. Ihned po podpisu smlouvy vám předává peníze na ruku

I půjčku do domu bez registru dostanete

V případě, že se s vámi pojí nějaká minulost v podobě negativních zápisů, nemusí to znamenat automatické zamítnutí žádosti. Ono totiž záleží, o jak vážné přešlapy šlo a jaká je vaše současná finanční situace. Nejvíce poskytovatele půjček do domu zajímá, zda nyní nejste s žádným závazkem po splatnosti, a zda máte zajištěn stabilní příjem. Tehdy mohou v některých případech nabídnout nikoliv půjčku do domu bez registru, ale půjčku do domu i se zápisem v registru (není to však jistota).

Půjčka do domu bez doložení příjmů je možná

Žádost nemusí zkomplikovat ani absence „papírového potvrzení“ od zaměstnavatele, případně daňového přiznání, jste-li OSVČ, o tom, kolik vyděláváte. V podstatě všechny společnosti, které na úvěrovém trhu působí, dokáží poskytnout půjčku do domu bez doložení příjmů, potažmo onoho potvrzení. Dokáže si je totiž ověřit i jednorázovou kontrolou v bance, případně přes výpisy z účtu.

Kdo může o půjčku do domu žádat

Žádost může odeslat v podstatě kdokoliv, kdo splňuje podmínky; neznamená to ale, že půjčku do domu dostane 100%. Její schválení vždy závisí na vyhodnocení bonity poskytovatelem:

 • stálý a doložitelný příjem (ze zaměstnání, podnikání, renty, výsluhy nebo jiného zdroje)
 • OP k prokázání totožnosti (někdy je třeba i druhý doklad)
 • plnoletost (věk alespoň 18 let)
 • aktuální telefonní číslo a e-mailová adresa
 • české státní občanství a trvalý pobyt na území ČR

I když to není společným rysem všech poskytovatelů, mohou u některých žádat o půjčku do domu také matky na rodičovské nebo mateřské dovolené, případně důchodci.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.