Půjčka Air Bank je on-line už od 5 000 Kč a s nízkým úrokem (recenze, podmínky a jiné informace)

Půjčka Air Bank je na cokoliv a nabízí velmi flexibilní podmínky, ať se jedná o široký úvěrový rámec, díky němuž lze žádat o částky od 5 000 Kč do 1,2 milionu, nebo možnost bezplatného odkladu splátek každý rok. Samotné úroky od 4,99 % p.a. navíc patří dlouhodobě mezi nejnižší na trhu, zatímco vyplacení probíhá už do 5 minut od podání žádosti. Půjčce Air Bank si vedle toho můžete sjednat i pojištění schopnosti splácet, které kryje více rizik ve větším rozsahu než řada jiných.

Výše půjčky

5 000 – 1 200 000 Kč

Splatnost

6 až 114 měsíců

Úrok

od 4,9 % p.a.

Rychlost vyplacení

už do 5 minut

 • Půjčka je na cokoliv, nic nedokládáte
 • 100% on-line, nikam nechodíte
 • RPSN od 5,02 % (za rok)
 • Odpouští spoustu jinde běžných poplatků
 • Vyplacení na účet ihned po schválení
 • Nemusíte ručit ani zastavovat majetek

Podmínky pro získání půjčky

 • Mít běžný účet u Komerční banky
 • Věk alespoň 18 let
 • 2 doklady totožnosti (OP a ŘP / cestovní pas)
 • Být občanem České republiky s trvalým pobytem
 • Aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu

Na co můžete půjčku Air Bank použít

Jelikož se jedná o tzv. bezúčelový úvěr, nemusíte se nijak omezovat ani způsob využití zpětně dokládat. Co s penězi uděláte je zkrátka pouze na vás, takže za ně můžete třeba koupit auto nebo vybavení domácnosti, ale stejně tak elektroniku nebo provést rekonstrukci bez zástavy nemovitosti.

Jak o bankovní půjčku u Air Bank požádat

Za vůbec nejrychlejší lze považovat on-line žádost přes webové stránky, případně přes mobilní aplikaci, ačkoliv kdo dává přednost osobnímu jednání, jsou k dispozici i pobočky. K žádosti o Air Bank půjčku stačí vyplnit formulář, který bývá vyhodnocen už během pár minut (ale pouze ve všední dny):

1) Ze všeho nejdříve přejděte na žádost o půjčku Air Bank

2) Pomocí prvního posuvníku zvolte částku, o jakou máte zájem, a na druhém nastavte, kolik chcete / dokážete měsíčně splácet
3) V případě, že je vám vše jasné, klepněte na tlačítko „Chci si půjčit“

4) Vyplňte formulář a doložte vše potřebné (jestliže už jste klientem, klikněte na „Už jsem klient Air Bank“ a přihlaste se do internetového bankovnictví)

5) Jakmile vyplníte vše potřebné, žádost o půjčku odešlete

Air Bank nabízí k půjčce i pojištění

Jestli si nejste jistí, zda zvládnete splácet za každé situace (ať už máte napjatý rozpočet, nejistou práci nebo zdravotní komplikace), můžete si k půjčce Air Bank sjednat pojištění schopnosti splácet. To ve vybraných případech uhradí splátku (nebo splátky), takže nebudete bance nic dlužit, přičemž je nabízeno pouze v jedné komplexní podobě:

Situace
ÚmrtíAno
Invalidita 2. a 3. stupněAno
Pracovní neschopnost po 30 dnechAno
Ztráta zaměstnání nebo zrušení živnosti po 30 dnechAno
Ošetřování člena rodiny po 30 dnechAno
HospitalizaceAno
CenaCena 8,7 % z výše
pravidelné splátky
Co kryje pojištění schopnosti splácet k půjčce Air Bank

Kolik za vás pojištění zaplatí splátek a jak dlouho

SituaceKolik splátek uhradí
Úmrtíihned 100 % dluhu (max. 1,8 milionu)
Invalidita 2. a 3. stupněIhned 100 % dluhu (max. 1,8 milionu)
Pracovní neschopnost po 30 dnechmax. 12 splátek (nejvýše 50 000 Kč / splátka)
Ztráta zaměstnání nebo zrušení živnosti po 30 dnechmax. 12 splátek (nejvýše 50 000 Kč / splátka)
Ošetřování člena rodiny po 30 dnech max. 12 splátekneomezeně dlouho (nejvýše 50 000 Kč / splátka)
Hospitalizacemax. 1 splátka (nejvýše 50 000 Kč / splátka)
Kolik splátek uhradí pojišťovna v rámci pojištění schopnosti splácet sjednaného k půjčce Air Bank

Zajímá-li vás něco dalšího, podívejte se na kompletní informace k pojištění schopnosti splácet přímo u Air Bank.

Kalkulačka pro výpočet půjčky Air Bank

Ať se můžete dopředu rozmyslet a zhodnotit, zda je pro vás Air Bank půjčka tou nejvýhodnější, najdete na stránkách poskytovatele kalkulačku. V té stačí pomocí posuvníků nastavit, o jakou částku máte zájem a jak vysoké splátky si můžete dovolit, a ona vám spočítá, na kolik měsíců to vychází. Uvidíte také základní úrokovou sazbu a RPSN, ale obojí bývá upřesněno každému na míru.

2 formy vyplacení rychlé půjčky Air Bank

Peníze dostanete vždy převodem na účet, v hotovosti je banka nevyplácí. Jako klienti se přitom můžete setkat i s tzv. předschváleným úvěrem, u něhož vlastně nemusíte procházet celým ověřovacím procesem, jelikož je poskytovatel rozhodnutý vám ho schválit na základě vaší finanční situace. V podstatě tak jenom stačí podepsat smlouvu a do pár minut jsou peníze vyplaceny.

Klienti: rychlá půjčka na účet do 5 minut

Jestliže už máte u Air Bank např. běžný účet, tak už o vás mnohé informace ví – hlavně kdo jste, takže nemusí vaši totožnost ověřovat. Když ho navíc využíváte jako svůj hlavní, což znamená, že vám na něj chodí peníze, zná i vaši finanční situaci (vidí, kolik vyděláváte a kolik vám zbývá). Tehdy je půjčka Air Bank rychlá natolik, že vám může být vyplacena už do 5 minut od zaslání žádosti. Některé nižší částky (i v řádech stovek tisíc, obvykle to nebývá více než 400 000 Kč) přitom schválí systém, ty vyšší však musí člověk.

NE-klienti: noví žadatelé si počkají i hodinu

V tomto případě o vás banka nic neví, takže si musí ověřit, že skutečně jedná s vámi, což obvykle znamená nějaké zdržení – bohužel nelze přesně říci, jak veliké – jednat se může o hodinu, ale také o 15 minut, ačkoliv ve vytížené dny to může být i déle. Bude-li přitom vše v pořádku, dojde nejdříve k založení účtu (ten je veden zdarma), na nějž vám následně pracovníci nechají peníze vyplatit.

Air Bank půjčka je bez doložení příjmů

Během žádosti se nemusíte zdržovat „lejstrem“ potvrzeným zaměstnavatelem (ani daňovým přiznáním, pracujete-li jako OSVČ), neboť je půjčka od Air Bank bez doložení příjmů. Neznamená to ale, že ji dostane každý, a už vůbec ne žadatel, který vůbec nevydělává – její princip spočívá v tom, že banka dokáže nahlédnout do vašeho účtu (s jednorázovým svolením), případně jí doložíte výpisy, na nichž bude patrné, že vám pravidelně chodí nějaká částka z legální činnosti.

Úvěr od Air Bank „bez registru“

Obecně platí, že banky nemají jakoukoliv negativní minulost rády, ale neznamená to, že by došlo k automatickému zamítnutí žádosti. Air Bank posoudí každou individuálně, a pokud máte zápis starý již několik let, nemusí dnes představovat překážku. Je však potřeba podotknout, že vám i přes dobrou finanční situaci může Air Bank u půjčky nastavit vyšší úroky. Zcela bez registru to nicméně nepůjde, zákon ukládá povinnost do nich nahlížet.

Představení: Air Bank, i banku můžete mít rádi

Air Bank je stále poměrně mladá banka, jejíž vznik se datuje do roku 2011. Zaměřuje se přitom na drobné (tzv. retailové) finanční služby, jejichž nabídku neustále rozšiřuje. Od počátku vystupuje jako moderní banka bez zbytečných poplatků, které opravdu moc často nenajdete, a mezi hlavní rysy patří rovněž férové jednání, tedy jednoduché a srozumitelné podmínky i vztahy bez závazků.

Kontakty a adresa Air Bank

 • Webové stránky: https://www.airbank.cz/
 • Společnost: Air Bank a.s. se sídlem na Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6
 • IČO: 29045371
 • Telefonní číslo: +420 515 202 202
 • E-mailová adresa: info@airbank.cz

Pozor, tyto kontaktní údaje neslouží k žádosti o půjčku! K té je potřeba nezávazně vyplnit formulář na stránkách poskytovatele uvedených výše.

Odpovědi na časté otázky

Jak vysoká může být půjčka Air Bank?

Rozpětí je opravdu široké – maximálně můžete žádat o 1,2 milionu korun, zatímco spodní hranice vychází na 5 000 Kč, takže si můžete u Air Bank vzít i malou půjčku.

Kdy musím peníze vrátit (splatnost)?

Nejkratší lhůta je 6 měsíců, takže vás ani menší částky nemusí tížit déle, než je opravdu nutné, a maximální doba splatnosti je potom 114 měsíců (9,5 roku).

Jak rychle mi Air Bank úvěr vyplatí?

Pokud už jste klientem (tedy máte u banky běžný účet), bývá to rychlá záležitost na zhruba 5 minut (není to 100% pravidlem, ale často tomu tak je). Kdo naopak ještě služeb Air Bank nevyužívá, budete muset projít schvalovacím procesem, který může zabrat zhruba do 60 minut (někdy i déle).

Jaké jsou podmínky, které musím splňovat?

V podstatě stačí splňovat to, co nařizuje zákon, a sice: pravidelný příjem (zaměstnání, podnikání, výsluhový příspěvek…), 2 doklady totožnosti (někdy postačí OP, ale pro jistotu si připravte i ŘP / cestovní pas), běžný účet na vaše jméno, pakliže nejste klientem, telefonní číslo a e-mail, a nakonec plnoletost (věk min. 18 let).

Nabízí Air Bank půjčku bez registru?

Kontrolu databází dlužníků provádí banka vždy, takže pokud jste aktuálně po splatnosti třeba s jiným úvěrem, Air Bank vám velmi pravděpodobně nepůjčí. Jestli se ovšem jedná o nějaký starší zápis, může být půjčka i přesto schválena (ale možná s vyššími poplatky).

Je možný i úvěr bez doložení příjmů?

Ano i ne; sice nemusíte dokládat potvrzením od zaměstnavatele, kolik vyděláváte (ani mít daňové přiznání, jste-li OSVČ), ale je třeba prokázat, že dokážete splácet. Air Bank půjčka „bez doložení“ příjmů tedy funguje tak, že si poskytovatel dokáže vaši finanční stránku ověřit sám přes bankovní účet, případně mu stačí doložit výpisy z účtu.

Vyžaduje Air Bank ručitele nebo zástavu?

V případě půjčky na cokoliv není vyžadováno ani jedno; kupříkladu zástavu vyžaduje Air Bank pouze u hypotéky, zatímco ručitele by mohla chtít nanejvýše u nějakého rizikového klienta.

Je půjčka možná pro důchodce nebo matky na MD?

Ačkoliv mají největší šanci na schválení zaměstnanci a podnikatelé (i ti mohou získat půjčku Air Bank jako spotřebitelé, ačkoliv mají příjmy z vlastní činnosti), mohou o ni požádat i senioři, matky na mateřské dovolené a jiné skupiny s pravidelným příjmem – důležité je, abyste zvládali splácet – takže pokud na MD třeba ještě podnikáte nebo chodíte na brigádu vyplácenou na DPP, půjčka být schválena může.

Může o bankovní úvěr žádat cizinec?

Ano, může, jelikož je naprostá většina podmínek stejná jako pro české občany. Cizinec musí při žádosti o půjčku navíc doložit cestovní pas, i když občané Evropské unie (včetně Slovenska a Švýcarska) se mohou prokázat pomocí ID Card (občanského průkazu), a neobejde se ještě bez povolení k pobytu, případně může být vyžadováno i povolení pracovní a pracovní smlouva, resp. prokázání stálého příjmu.

Je půjčka od Air Bank možná po insolvenci?

Vyhlídky sice nemusí být nejlepší, ale závisí to na okolnostech – pakliže úspěšně projdete oddlužením, zůstává vám ještě několik dalších let zápis v rejstříku. Když ale stabilně pracujete a nemáte žádné závazky po splatnost – jinými slovy jste se „napravili“ – může být půjčka Air Bank po insolvenci poskytnuta. Není to pravidlem, ale šance tu je; nicméně počítejte s vyššími úroky.

Většina informací vychází z oficiálních stránek Air Bank.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.