Půjčka 5 000 Kč: na účet do 10 minut nebo hotově do hodiny

Půjčka 5 000 Kč se hodí třeba k pokrytí provozu domácnosti, když se zpozdí výplata nebo vás zastihnou nečekané výdaje. Získat ji přitom můžete už do 10 minut na účet nebo do hodiny v hotovosti v téměř každém městě, takže je dostupná de facto všem. Někteří poskytovatelé navíc nemají problém vyplatit půjčku 5 000 Kč o víkendu či dokonce ve státní svátky. Spolehnout se tak můžete na velké a známé společnosti, nemusíte vyhledávat „pochybné“ firmy ve svém městě, ani chodit do zastavárny.

Od koho si ihned půjčit 5 000 Kč na účet

Jestliže na peníze spěcháte a zároveň nechcete nikam chodit, není dostupnějšího řešení než úvěr přes internet. K jeho vyřízení vám stačí vyplnit žádost z mobilu, tabletu nebo počítače, ať jste kdekoliv. Většina velkých poskytovatelů ji pak dokáže posoudit do pěti minut a do čtvrt hodiny vám půjčku 5 000 Kč vyplatit na účet. O takovou rychlost se zasluhují především okamžité platby, které umožňují převody i do jiných bank v rámci vteřin. Pokud chcete peníze opravdu co nejrychleji, můžete se obrátit například na:

  • CoolCredit (poskytuje i o víkendu)
  • CreditPortal
  • CreditStar
  • CreditOn
  • Kamali
  • Tetička (poskytuje i o víkendu)
  • Zaplo

Kde získat do hodiny půjčku 5 000 Kč v hotovosti

Takto nízké částky už dnes poskytuje málokdo, s dosahem po celé České republice už je to přitom pouze jediná firma, a to CreditPortal, který vyplácí půjčku 5 000 Kč v hotovosti (resp. 4 900 Kč, což je horní hranice) na benzinkách EuroOil. Těch je po celé zemi více než 190 a většina z nich funguje do pozdních večerních hodin. Vy přitom vyřídíte vše přes internet přímo s poskytovatelem, který vám po podpisu smlouvy zašle oprávnění k výběru peněz na čerpací stanici. Tam bude hotovostní půjčka 5 000 Kč připravena zhruba do 60 minut, o čemž obdržíte info.

Kdo poskytuje malý úvěr 5 000 Kč

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi nízkou částku, tak ji de facto vždy poskytují nebankovní společnosti, které se specializují na tzv. mikroúvěry. Neznamená to však, že by nehrály fér, vždy mají licenci ČNB (bez té nelze úvěry na českém trhu nabízet). Z řad bankovních domů se do půjček ve výši 5 000 Kč pouští pouze pár vybraných, jednoduše pro ně totiž nejsou „zajímavé“. Namísto nich je ale možné sjednat třeba kontokorent nebo kreditní kartu, které poslouží jako finanční rezerva kdykoliv a bez dalšího schvalování.

Často kladené dotazy

Kdy mi bude půjčka 5 000 Kč vyplacena na účet?

Jakmile bude vyřízena veškerá administrativa včetně podpisu smlouvu, odešle vám poskytovatel finanční prostředky na bankovní účet. K jejich přispání dojde zhruba do 10 minut (u vybraných společností i o víkendu), jelikož většina bank podporuje okamžité platby.

Jak rychle dostanu půjčku 5 000 Kč v hotovosti?

Vyřízení žádosti a všech náležitostí zabere zhruba čtvrt hodiny, a přibližně do 60 minut od podpisu smlouvy vám nechá poskytovatel peníze připravit na vybrané bezince.

Co potřebuji k žádosti o tento mikroúvěr?

Splňovat stačí pouze základní, zákonem stanovené předpoklady: plnoletost (věk alespoň 18 let). české občanství a trvalý pobyt v ČR (cizincům půjčují pouze vybrané společnosti), občanský průkaz (někdy je třeba i druhý doklad, třeba ŘP, cestovní pas, případně rodný list), potvrzení o příjmech (ze zaměstnání, podnikání…), vyplnění žádosti o půjčku 5 000 Kč, a pokud žádáte vyplacení převodem, tak ještě bankovní účet na své jméno.

Jakým způsobem podepíši smlouvu?

De facto všechny společnosti, které poskytují mikropůjčku 5 000 Kč, s vámi vyřídí podpis smlouvy na dálku. Dokumenty vám jednoduše zašlou na e-mail a vy je ztvrdíte SMS kódem. Ten je totiž může dle zákona oficiálně nahradit vlastnoruční podpis.

Poskytne mi někdo půjčku 5 000 Kč o víkendu či ve svátek?

Ano, ale pouze vybrané společnosti. I v sobotu a neděli sice přijímají žádosti všechny, ale v tuto chvíli je umí 7 dní v týdnu (i během státních svátků) zpracovávat pouze CoolCredit a Tetička. U ostatních budete muset čekat na všední den.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto čtenářům prezentovat jasně a srozumitelně a upozorňovat na nedostatky. Nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání.