Nejlepší konsolidace

Nejlepší konsolidace (2024): která je nejlevnější a kdo nabízí dobré podmínky?

Nejlepší konsolidace je pro každého jiná, ale u některých společností obecně bývají podmínky lepší než u jiných. Jinak ale nelze „z fleku“ tvrdit, že to či ono řešení je vždy výhodnější, neboť co žadatel, to jiná životní i finanční situace a tedy i možnosti, jaké z toho plynou. Zvolit nejlepší konsolidaci však pomůže srovnání nabídek, díky nimž můžete ušetřit na splátkách i 30 % a získat další výhody.

Jak poznat nejlepší konsolidaci

Obecně lze říci, že čím nižší úroky a celkové poplatky, tím je půjčka výhodnější, potažmo levnější. Jedná se totiž o základní a stěžejní (ačkoliv ne jediné) parametry, od nichž se odvíjí, kolik budete měsíčně splácet, i kolik celkově zaplatíte. Nejlepší konsolidace má přitom jak nízké úroky, tak RPSN (ta by měla být o max. 0,5 % vyšší, ale eventuálně lze tolerovat i celé procento), a stejně tak by její poskytovatel neměl žádat poplatky třeba za sjednání. Nadstandardem je pak možnost odkladu splátek zdarma.

Srovnání: jaká je nejlepší konsolidace

PoskytovatelÚrokRPSNLimitMax. splatnostPeníze
navíc
Posouzení
žádosti
Poskytnutí
online
VedeníSjednání
na pobočce
Odklad splátek
zdarma
Vrácení
splátek
Air Bank (logo)od 5,4 % p.a.od 6,07 %1 200 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaZdarma2 splátky
od 6,98 % p.a.od 7,39 %2 500 000 Kč108 měsíců (9 let)ZdarmaZdarma
Mám zájem
Zdarmaaž 5 000 Kč2krát ročněaž 15 splátek
od 7,12 %2 500 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarma
Mám zájem
Zdarma???
od 6,3 % p.a.od 6,5 %1 500 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarma
Mám zájem
Zdarmaaž 2 499 Kčaž 6 splátek
od 4,99 % p.a.od 5,56 %900 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Dlouhodobě nejlepší konsolidace dle klientů

Výše nejlepší konsolidace

Kolik přesně vám konkrétně společnost půjčí závisí na vaší celkové bonitě i jejích možnostech. Nejlepší Nebankovní konsolidace může běžně nabídnout až 600 000 Kč, i když třeba Zonky umí i přes milion. Oproti tomu bankovní konsolidace jsou poskytovány i ve vyšších částkách, ačkoliv ani nižší problém nejsou.

Podmínky nejlepší konsolidace

Aby mohl poskytovatel vyhodnotit, zda dokáže udělat nabídku, musí posoudit vaši bonitu. Vedle toho je pro schválení „nejlepší“ konsolidace potřeba splňovat:

  • sloučit musíte nejméně dvě půjčky (je jedno, zda bankovní nebo nebankovní)
  • v době žádosti nesmíte být ve skluzu se splátkou ani jednoho úvěru
  • výše všech splátek, které aktuálně hradíte, nesmí přesahovat 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (45 %, pakliže vám je 36 let nebo více)
  • celková výše všech úvěrů nemůže být vyšší než 9,5násobek vašeho čistého ročního příjmu (8,5násobek, jestli jste už dovršili věku 36 let)
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.