Nebankovní konsolidace online

Nebankovní konsolidace online: příliš možností není, dokáží však pomoci

Nebankovní konsolidace online pomůže sloučit půjčky do jedné, aniž byste někam chodili. Velkou výhodu představuje individuální přístup ke klientům, díky čemuž na ni dosáhnou i například lidé se zápisem v registru dlužníků. Výsledkem pak může být snížení splátek klidně o 30 % a řada benefitů. Na dálku přitom vyřídíte úplně celý proces, tedy včetně podpisu smlouvy (osobně ji ani nikdo nenabízí).

Jak funguje nebankovní konsolidace online

V zásadě se jedná o jednoduchý proces, při němž dojde k vyplacení stávajících úvěrů a vzniku jednoho nového. Díky tomu klesne nejenom měsíční splátka, ale rovněž celkově splatná částka. A pokud jde o samotné vyřízení, umožňuje nebankovní konsolidace online doložit všechny dokumenty přes internet, což šetří čas jak klientům, tak poskytovatelům. A když půjde vše dobře, máte další den hotovo.

Co zahrnete do nebankovní konsolidace online

Obvykle se setkáte se stejným přístupem, který bývá u nebankovní konsolidace online o něco vstřícnější než v případě banky. Do jedné vám totiž umožní sloučit i méně časté úvěry, tedy:

 • běžné půjčky na cokoliv
 • obecně jakékoliv bezúčelové úvěry
 • kreditní karty karty a kontokorenty (linky)
 • revolvingové úvěry s „volným splácením“
 • splátkové prodeje
 • leasing na auto
 • jiné účelové úvěry na vůz

Kdo nabízí nebankovní konsolidace online

Nabídka zdaleka není v tomto směru pestrá jako v bankovním sektoru a budete se muset obrátit zejména na větší společnosti, které mají na nebankovní konsolidace online prostředky:

PoskytovatelÚrokRPSNLimitMax. splatnostPeníze
navíc
Posouzení
žádosti
Poskytnutí
online
VedeníSjednání
na pobočce
Odklad splátek
zdarma
Vrácení
splátek
Acemaod 8,69 % p.a.od 11,39 %50 000 000 Kč240 měsíců (20 let)Zdarma8 % z půjčkyZdarma8 % z půjčky
Cofidis logood 8,9 % p.a.od 9,27 %1 000 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Home Credit logood 10,8 % p.a.od 11,4 %700 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Man Creditod 10,9 % p.a.od 13,9 %10 000 000 Kč240 měsíců (20 let)Zdarma??????Nelze
HypoTradingod 13 % p.a.od 14,94 %5 000 000 Kč240 měsíců (20 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
SOS Financeod 6,5 % p.a.od 7,49 %10 000 000 Kč240 měsíců (20 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Zonky logood 4,99 % p.a.od 5,56 %900 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Srovnání nabídek nebankovní konsolidace online

Výše nebankovní konsolidace online

V závislosti na zvoleném poskytovateli můžete běžně dostat na sloučení půjček až 1 milion korun, při zajištění nemovitostí se pak standardně setkáte i s mnohanásobně vyšší nabídkou. V takovém případě je ovšem nutné zhodnotit, zda se půjčka oproti ceně domu / bytu / pozemku aj. vyplatí, maximálně LTV (tedy poměr mezi výší úvěru a cenou nemovitosti) přitom bývá 70 %, výjimečně může být i vyšší.

Podmínky nebankovní konsolidace online

Vzhledem k tomu, že musí každý poskytovatel vyhodnotit, zda vám dokáže nebankovní konsolidaci online schválit, je potřeba, abyste splňovali několik podmínek:

 • sloučit do jedné nejméně dvě půjčky (je jedno, zda bankovní či nebankovní)
 • aktuálně nemůžete mít žádný závazek po splatnosti
 • výše všech splátek, které aktuálně hradíte, nesmí přesahovat 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (45 %, pakliže vám je 36 let nebo více)
 • celková výše všech úvěrů nemůže být vyšší než 9,5násobek vašeho čistého ročního příjmu (8,5násobek, jestli jste už dovršili věku 36 let)
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.