Mikropůjčka bez registru a doložení příjmu

Mikropůjčka bez registru a doložení příjmu

Potřebujete-li půjčit a máte nějaký zápis v registru dlužníků nebo nízké příjmy, můžete u některých poskytovatelů i přesto získat mikropůjčku. Novým klientům obvykle nabízí až 8 000 Kč, i když někde je to i dvojnásobek, a to se splatností do 30 dní. Ať požádáte kdekoliv, lze peníze využít na cokoliv – za mikropůjčku tak pořídíte třeba nový spotřebič nebo uhradíte zálohy za energie. K řešení dlouhodobých finančních problémů se však nehodí.

Je vůbec možná mikropůjčka bez registru?

Ačkoliv někdo tvrdí, že registr dlužníků při žádosti o mikropůjčku neposuzuje, není to pravda. Všem společnostem, co poskytují úvěry, to nařizuje přímo zákon – navíc chtějí mít samy jistotu, že „neutopí“ peníze v lidech, co mají finanční problémy. Neznamená to ovšem, že ji se zápisem v registru nezískáte.

Lze získat mikropůjčku bez doložení příjmu?

Také v tomto případě není situace jednoznačná, neboť společnosti musí prověřit finanční situaci každého klienta. A kdo nemá pravidelný nebo jistý příjem, mikropůjčku by získat neměl. Platí tu však rovněž individuální posuzování žádostí. Úvěr tedy mohou získat i lidé s nižšími příjmy, i když jim třeba v bance pomoct odmítli. Šanci přitom mají také podnikatelé (OSVČ) bez daňového přiznání, neboť někteří poskytovatelé akceptují i výpisy z účtu. Kdo však nemá vůbec žádný příjem, mikropůjčku zřejmě nedostane.

Nejvýhodnější mikropůjčka ve vaší situaci

Každý poskytovatel má trochu jiné podmínky, za jakých vám mikropůjčku poskytne. Některý chce dokládat příjem a potvrdit zaměstnání, jiný to nepotřebuje a přehlédne i zápis v registru dlužníků. Většina společností přitom posuzuje žádosti i mikroúvěr individuálně, takže pokud vám ji někde zamítli, neznamená to, že bude stejný výsledek všude. Abyste získali co možná nejlepší mikropůjčku, přečtěte si naše objektivní recenze s kritikou.

První mikropůjčka bývá zdarma, opravdu zdarma

Někteří z větších poskytovatelů dnes nabízí novým klientům první mikropůjčku zdarma, což je vhodné pro ty, kteří se dostali do nepříznivé situace zcela náhodou, zatímco jinak mají finance v pořádku. V praxi to znamená, že skutečně vrátíte přesně tolik, kolik si půjčíte. A nejsou v tom žádné skryté poplatky ani jiné triky. Co z toho společnost má? Získaného klienta, kterému mohou své služby nabízet opakovaně.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.