Mikropůjčka bez doložení příjmu

Mikropůjčka bez doložení příjmu: jde to on-line i o víkendu. Kdo ji nabízí a jaké jsou možnosti?

Mikropůjčka bez doložení příjmu je vhodná pro ty, jejichž situaci vyřeší i několik tisíc korun, a zároveň nemohou zrovna prokázat, kolik vydělávají. Jednou z předností je rychlost vyřízení, kdy jsou žádosti posuzovány okamžitě a peníze vypláceny do 10 minut (u některých společností dokonce i o víkendu). Někdy bývá první půjčka zdarma a obvykle se setkáte s vyplacením mikropůjčky bez doložení příjmů online ihned převodem na účet, jeden poskytovatel ji však nabízí i na ruku v hotovosti na benzinkách.

Komu je určena mikropůjčka bez doložení příjmu

Jedná se o velmi flexibilní produkt, který může „bez papírování“ získat de facto kdokoliv, kdo prokáže svou bonitu (tedy úvěruschopnost). Zejména může uspět:

  • zaměstnanec
  • podnikatel (OSVČ)
  • matka na MD
  • důchodce (starobní, invalidní, vdovec…)
  • člověk s výsluhou

Kolik si můžete půjčit a s jakou splatností

Nabídky společností se mnohdy liší, nejčastěji však nabízí novým klientům do 10 000 korun, i když některé i méně (a jiné naopak i více, ale to jsou spíše výjimky). I při opakovaném poskytnutí u většiny z nich nepřesáhne horní hranice dvacet tisíc, výjimečně pak můžete v rámci online mikropůjčky bez doložení příjmu získat až třicet; po splacení prvního závazku obvykle stoupne úvěrový rámec až dvojnásobně, takže si napodruhé můžete půjčit více (budete totiž ověřeným klientem, který splácí včas).

U mikropůjčky bez doložení příjmu, která je někdy nazývána jako malá nebo mini půjčka, se pak všichni poskytovatelé shodují na splatnosti do 30 dní, zatímco spodní hranice mívá někdo nastavenou na 5 a jiný na 7 dní, ale existují i společnosti, které vám rychlý nebankovní úvěr nabídnou na pouhý jeden den. Vzhledem ke krátké splatnosti je vhodný třeba jako půjčka před výplatou, kdy nevycházíte s penězi.

Jak funguje mikropůjčka bez doložení příjmu

Ačkoliv na to některé společnosti stále lákají, prakticky není možné mikropůjčku bez doložení příjmu poskytnout. Česká národní banka ukládá povinnost zkontrolovat finanční situaci žadatele, který musí být schopen úvěr splatit (musí mít tedy nějaký jistý příjem). Většina společností však nepotřebuje přímo potvrzení od zaměstnavatele či dokládání daňového přiznání, ale postačí jim i výpisy z účtu.

S vaším svolením si navíc ve spolupráci s bankou zjistí vše samy, díky čemuž odpadá zdržení v důsledku shánění „lejstra“ od firmy, kde jste zaměstnaní (nebo daňového přiznání, které zrovna nemáte u sebe, případně jste teprve začínající podnikatel). Online mikropůjčka bez doložení příjmu může být tím pádem posouzena ihned, aniž byste někam chodili, a stačí tak pouze z PC nebo mobilu vyplnit online formulář. Celý proces by vám v závislosti na řešení poskytovatele neměl zabrat víc než 10 minut.

Srovnání: mikropůjčky bez doložení příjmů

PoskytovatelPůjčkaÚrokRPSNPoskytnutí
on-line
Limit
(nový klient)
OpakovaněSplatnostPrvní půjčka
zdarma
O víkenduPosouzeníVyplacení

Online půjčka na všeod 0 % p.a.od 2 969 %Zdarma
Mám zájem
1 00010 00020 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Credit 30 na benzincevždy 40 % p.a.od 961 089,70 %Zdarma
Mám zájem
50030 000až 30 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Online půjčkavždy 36 % p.a.od 3 418,31 %Zdarma
Mám zájem
1 00015 00015 000728 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Rychlá půjčkaod 0 % p.a.
od 4 933,41 %Zdarma
Mám zájem
1 00010 00020 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Srovnání mikropůjček bez doložení příjmů (2023)

Posouzení žádosti o online mikropůjčku bez příjmů

V některých případech není času nazbyt, což si dnes poskytovatelé malých úvěrů moc dobře uvědomují. Většina společností tak vyhodnocuje žádosti ihned po přijetí a obvykle tak do 5 minut víte, zdali a kdy mikropůjčku bez doložení příjmu dostanete. Pokud potřebujete peníze v průběhu týdne, lze žádat de facto kdekoliv, o víkendu však nabízí vyplacení úvěru pouze několik málo společností, například Tetička.

Vyplacení mikropůjčky bez doložení příjmů ihned

Jakmile bude vaše žádost schválena, stačí už jenom podepsat smlouvu, k čemuž obvykle slouží unikátní SMS kód nebo variabilní symbol, který od poskytovatele získáte spolu s vráceným ověřovacím poplatkem ve výši 1 Kč (uvidíte ho tedy v detailu platby). Hned poté dojde k převodu online mikropůjčky bez doložení příjmu na váš účet, kam budou peníze připsány už do 10 minut. O tuto rychlost se zasluhují tzv. okamžité platby, které dnes podporuje více než 14 největších bank na českém trhu.

Kdo pomůže s většími výdaji

Pokud chcete koupit třeba auto nebo elektroniku, případně financovat jiné větší cíle, může pomoci dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu, kterou lze získat v hotovosti i na účet (od banky i „nebankovky“).

Mikropůjčka bez doložení příjmů o víkendu

Jestli potřebujete peníze v pracovní dny nebo v sobotu a neděli, případně ve státní svátek, u několika vybraných poskytovatelů nehraje roli. V jejich nabídce je totiž mikropůjčka bez doložení příjmů o víkendu, kdy nejenom vyhodnotí žádost hned po obdržení, ale také už do 10 minut vyplatí peníze. Vše tedy probíhá stejně rychle, jako když žádáte od pondělí do pátku. Aktuálně ji nabízí tito poskytovatelé:

PoskytovatelPůjčkaÚrokRPSNPoskytnutí
on-line
VyplaceníLimit
(nový klient)
OpakovaněSplatnostPrvní půjčka
zdarma
O víkenduPosouzeníVyplacení

Online půjčka na všeod 0 % p.a.od 2 969 %Zdarma
Mám zájem
na účet1 000
10 000
20 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Rychlá půjčkaod 0 % p.a.
od 4 933,41 %Zdarma
Mám zájem
na účet1 000
10 000
20 000530 dníuž do 5 minutuž do 10 minut
Srovnání nonstop mikropůjček na účet 7 dní v týdnu (2023)

Mikropůjčky bez doložení příjmů jsou na cokoliv

Ať žádáte o pár stovek nebo několik tisíc, de facto vždy bude online mikropůjčka bez doložení příjmu bezúčelová, což jednoduše znamená, že ji můžete využít na cokoliv. Jestli za ni koupíte pračku a uhradíte složenky za energie, nebo pokryjete jiné výdaje na domácnost, je zcela ve vaší režii.

Online mikropůjčka bez registru a doložení příjmů

Některé společnosti avizují peníze i lidem s finančními problémy, které je dovedly až do evidence „hříšníků“. To samo o sobě nemusí znamenat problém, protože je-li žadatel i přesto bonitní (má dostatečné příjmy, vše hradí včas, tvoří si finanční rezervu…), je online mikropůjčka bez registru a doložení příjmů možná. A to zejména tehdy, kdy se jedná o zápis staršího data a „nízké váhy“ (třeba kdysi nezaplacené popelnice). Poskytovatelé totiž musí registry kontrolovat, to negativní však dokáží za určitých podmínek tolerovat.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.