Mikropůjčka bez doložení příjmu: jaké jsou možnosti

Mikropůjčka bez doložení příjmu je vhodná pro ty, jejichž situaci vyřeší i několik tisíc korun, a zároveň nemohou zrovna prokázat, kolik vydělávají. Jednou z předností je rychlost vyřízení, kdy jsou žádosti posuzovány ihned a peníze vypláceny do 10 minut (u některých společností dokonce i o víkendu). Někdy bývá první půjčka zdarma a můžete se setkat jak s vyplacením mikropůjčky bez doložení příjmu na účet, tak v hotovosti.

Kolik si můžete půjčit a s jakou splatností

Podmínky společností se mnohdy liší, nejčastěji však nabízí novým klientům do 10 000 korun, i když některé i méně (a jiné naopak i více). Horní hranice u většiny z nich nepřesáhne dvacet tisíc, ve výjimečných případech pak můžete v rámci mikropůjčky bez doložení příjmu získat až třicet; po splacení prvního závazku obvykle stoupne úvěrový rámec až dvojnásobně, takže si napodruhé můžete půjčit více (budete totiž ověřeným klientem, který splácí včas).

U mikropůjčky bez doložení příjmu, která je někdy nazývána jako malá půjčka, se pak všichni poskytovatelé shodují na splatnosti do 30 dní, zatímco spodní hranice mívá někdo nastavenou na 5 a jiný na 7 dní, ale existují i společnosti, které vám rychlý nebankovní úvěr nabídnou na pouhý jeden den. Vzhledem ke krátké splatnosti je produkt vhodný třeba ke koupi spotřebiče před výplatou, nebo když nevyjdete s penězi.

Jak funguje mikropůjčka bez doložení příjmu

Ačkoliv na to některé společnosti stále lákají, prakticky není možné mikropůjčku bez doložení příjmu poskytnout. Česká národní banka ukládá povinnost zkontrolovat finanční situaci žadatele, který musí být schopen úvěr splatit (potřebuje tedy nějaký jistý příjem). Většina společností však nepotřebuje přímo potvrzení od zaměstnavatele či dokládání daňového přiznání, ale postačí jim i výpisy z účtu.

S vaším svolením si navíc ve spolupráci s bankou zjistí vše samy, díky čemuž odpadá zdržení v důsledku shánění „lejstra“ od firmy, kde jste zaměstnaní. Mikropůjčka bez doložení příjmu může být tím pádem posouzena ihned, aniž byste někam chodili, a stačí tak pouze z PC nebo mobilu vyplnit online formulář. Některé společnosti pak opravdu nekontrolují, jestli a kolik vyděláváte, nebankovní úvěr je však nutné zajistit nemovitostí.

Info

Pokud chcete koupit třeba auto nebo elektroniku, případně financovat jiné větší cíle, může pomoci dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu, kterou lze získat v hotovosti i na účet.

Posouzení žádosti o mikropůjčku probíhá ihned

V některých případech není času nazbyt, což si dnes poskytovatelé malých úvěrů moc dobře uvědomují. Většina společností tak vyhodnocuje žádosti ihned po přijetí a obvykle tak do 5 minut víte, zdali a kdy mikropůjčku bez doložení příjmu dostanete. Pokud potřebujete peníze v průběhu týdne, lze žádat de facto kdekoliv, o víkendu však nabízí vyplacení úvěru pouze několik málo společností, například Tetička.

Vyplacení mikropůjčky už do 10 minut

Jakmile bude vaše žádost schválena, stačí už jenom podepsat smlouvu, k čemuž obvykle slouží SMS kód či variabilní symbol, který od poskytovatele získáte spolu s vráceným ověřovacím poplatkem ve výši 1 Kč. A hned poté dojde k převodu mikropůjčky bez doložení příjmu na váš účet, kam budou peníze připsány už do 10 minut. O tuto rychlost se zasluhují tzv. okamžité platby podporované více jak 95 % bank na českém trhu.

Mikropůjčky bez doložení příjmu jsou na cokoliv

Ať žádáte o pár stovek nebo několik tisíc, de facto vždy bude online mikropůjčka bez doložení příjmu bezúčelová, což jednoduše znamená, že ji můžete využít na cokoliv. Jestli za ni koupíte pračku a uhradíte složenky za energie, nebo pokryjete jiné výdaje na domácnost, je zcela ve vaší režii.

Jak je na tom mikropůjčka bez registru

Některé společnosti uvádí, že poskytnou peníze i lidem s finančními problémy, které je dovedly až do evidence „hříšníků“. To je však možné nejvýše u nebankovního úvěru zajištěného nemovitostí a mikropůjčka bez registrů de facto neexistuje – každý poskytovatel je musí zkontrolovat a ověřit vaši historii i současnou finanční situaci. Pokud je však zápis starší a máte dnes vše v pořádku, nemusí být pro získání úvěru překážkou.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto čtenářům prezentovat jasně a srozumitelně a upozorňovat na nedostatky. Nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání.