Krátkodobá půjčka na splátky

Krátkodobá půjčka na splátky: kdo a za jakých podmínek ji nabízí

Krátkodobá půjčka na splátky je trochu nepřesné označení, pod nímž řada lidí hledá úvěr na několik měsíců nebo maximálně na rok. Jenomže krátkodobá půjčka má splatnost do 30 dní a je hrazena jednorázově. Mezi lidmi je nicméně více rozšířený právě ten první název. Předností takové krátkodobé půjčky na splátky je, že si můžete vzít i částku v řádech tisíců a splácet ji klidně půl roku, což klasický mikroúvěr neumožňuje. A i když nejde o úplně běžný produkt, najdete ho jako nebankovní i bankovní půjčku.

Co u krátkodobé půjčky na splátky hodnotit

Obecně platí, že čím má úvěr nižší úroky a RPSN, tím je výhodnější. Jedná se totiž o základní faktory, podle nichž byste se měli rozhodovat. Vedle toho si ale nezapomeňte zjistit, zda poskytovatel nežádá i nějaké další poplatky (například za sjednání na pobočce, bývá to u bank), které by krátkodobou půjčku na splátky zbytečně prodražily. Zajímat by vás pak měly i různé benefity, pakliže je poskytovatel nabízí.

Srovnání: kdo nabízí krátkodobou půjčku na splátky

PoskytovatelÚrokRPSNLimitSplatnostPrvní půjčka zdarmaPosouzeníPoskytnutí onlineVyplacení klientůmVyplacení NE-klientůmVedeníSjednání na pobočceOdklad splátek zdarma
Air Bank (logo)od 4,9 % p.a.od 5,02 %od 5 000 Kčod 6 měsícůuž do 5 minutZdarmauž do 5 minutuž do 60 minutZdarmaZdarma2 splátky
od 7,58 % p.a.???od 10 000 Kčod 6 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
už do 10 minutuž do 60 minutZdarma???
od 10,80 % p.a.od 11,4 %od 10 000 Kčod 4 měsícůZdarmaZdarmauž do 15 minutuž do 15 minutZdarmaNelze
od 7,24 % p.a.od 7,49 %od 5 000 Kčod 3 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
už do 10 minutuž do 60 minutZdarmaaž 2 499 Kčaž 6 splátek
od 6,7 % p. a.od 6,9 %od 5 000 Kčod 3 měsícůZdarmaZdarma
Mám zájem
ZdarmaZdarma
Srovnání „krátkodobých“ půjček na splátky

Bankovní krátkodobá půjčka na splátky

V nabídce těchto finančních institucí žádný produkt jako „krátkodobá půjčka na splátky“ nenajdete, neboť ho pod tímto názvem nevedou. Některé ho označují za klasický spotřebitelský úvěr s krátkou splatností, jiné jako zase malou půjčku. Nezávisle na názvu se jedná o jeden z nejlevnějších způsobů půjčení peněz, kdy můžete přeplatit pouze 6 % oproti získané částce. A to i přesto, že jsou úroky u hranice 20 % p.a. Jenomže na bankovní krátkodobou půjčku na splátky nedosáhne každý, žadatele soudí velmi přísně.

Nebankovní krátkodobá půjčka na splátky

Byly to právě „nebankovky“, kdo tento produkt na trh přinesl a ukázal, že mají klienti zájem i o menší částky, jejichž úhradu si mohou rozložit do několika měsíců nebo max. 1 roku. Někde se setkáte s nebankovní krátkodobou půjčkou na splátky, kdy si délku trvání nastavíte po měsících, jinde může mít zase pevnou 3měsíční splatnost. Setkat se můžete i s revolvingovým úvěrem, z něhož můžete opakovaně čerpat i již vrácené peníze; ale ani ten není nejlevnější.

Krátkodobá půjčka na splátky bez registru

Dříve neuhrazená složenka, protože jste třeba onemocněli a některé účty vám přerostly přes hlavu, nemusí dělat zásadní problémy. Jedná se sice o negativní zápis a mluví ve váš neprospěch, mnohem důležitější ale je, z jakého přesně důvodu jste byli zapsáni a zda dnes máte vše v pořádku. Krátkodobá půjčka na splátky bez registru je tak nepřesné označení, spíše se jedná o půjčku, kde zápis v registru nevadí.

Krátkodobá půjčka na splátky bez příjmů

K žádosti dnes není potřeba, abyste měli po ruce „papírové“ potvrzení od zaměstnavatele, kolik vyděláváte. Neznamená to ale, že by vám poskytovatel udělal nabídku, pokud vůbec nepracujete. Krátkodobá půjčka na splátky bez doložení příjmů funguje na principu, kdy svou finanční situaci doložíte pomocí výpisů z účtu, případně můžete udělit oslovené společnosti jednorázový souhlas k nahlédnutí do konta (jedná se o kontrolu přes Bank ID), aby si ji ověřila sama.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu