Krátkodobá půjčka

Krátkodobá půjčka: kde ji ihned schválí a vyplatí?

Krátkodobá půjčka může pomoci v momentě, kdy se zpozdí výplata a vy potřebujete poplatit složenky, nebo se rozbil spotřebič, který je potřeba co nejdříve nahradit. Některé spolčenosti schvalují žádosti do 5 minut a v případě uznání vám peníze do čtvrt hodiny vyplatí. Krátkodobou půjčku přitom můžete získat na účet i v hotovosti po celé ČR, stačí vědět, kde požádat.

Jakou částku u krátkodobé půjčky získáte​

Jelikož se jedná o mikroúvěr s kratší splatností, nabízí většina společností pouze nižší částky. Noví klienti mohou obvykle získat až 8 000 Kč, i když někde ještě o pár tisíc více. Vybraní poskytovatelé jako CreditPortal vám pak poskytnou do 30 tisíc korun, ostatní se však drží nižších částek. V hotovosti je pak možné dostat až 16 000 Kč u Zaplo, jinde obvykle nabízí mnohem méně.

Krátkodobá půjčka má splatnost do měsíce​

Krátkodobá půjčka má řešit akutní situace, takže má splatnost kratší než „běžné úvěry“ od banky. V praxi jsou označovány jako mikroúvěry a většina poskytovatelů je nabízí na 7 – 30 dní, i když někde je lze vrátit hned druhý den. Než si krátkodobou půjčku vezmete, dobře zvažte, zda-li ji zvládnete před koncem splatnosti vrátit, jinak hrozí nemalé sankce za odložení či pozdní úhradu.

Kde vám schválí a vyplatí mikropůjčku ihned​

Jestli na peníze opravdu spěcháte, je vhodné žádat tam, kde vám skutečně odpoví do pár minut. Mezi spolehlivé poskytovatele mikropůjček patří kupříkladu Zaplo, Tetička, CoolCredit nebo Kamali, u nichž máte jistotu, že vaši žádost o krátkodobý úvěr posoudí ihned. Následně vám pak zašlou vyjádření do SMS zprávy, a pokud vám ji uznají, spojí se s vámi operátor ještě telefonicky.

Krátkodobá půjčka na účet do 15 minut

Jelikož jsou dnes podporovány tzv. okamžité platby, mohou vám společnosti vyplatit krátkodobé půjčky do čtvrt hodiny. K tomu je potřeba, abyste měli účet u stejné banky, nebo aby ta vaše přijímala okamžité platby (podporuje je většina velkých bank). Jakmile potom poskytovatel peníze převede, objeví se za pár vteřin na vašem kontě. Ne každý společnost však umí krátkodobou půjčku zaslat tak rychle.

První krátkodobá půjčka může být zdarma​

Kdo se dostane do finanční tísně zcela náhodou, může ji vyřešit i bezplatně. Vybrané společnosti totiž nabízí novým klientům první krátkodobou půjčku zdarma, což v praxi znamená, že vrátíte stejnou částku, jakou jste obdrželi. Důležité je vrátit vše v domluvený termín – obvykle na to máte až 30 dní, ale u některých poskytovatelů je první půjčka zdarma na nejvýše dva týdny.

Krátkodobá půjčka v hotovosti do 60 minut

Pokud nemáte bankovní účet, nebo z nějakého důvodu nechcete, aby se na něm peníze objevily, lze získat krátkodobou půjčku v hotovosti. Zvolíte-li správného poskytovatele, můžete si je vyzvednout do 60 minut v každém větším městě v České republice na benzinových stanicích nebo v trafikách. Takovou službu však nabízí pouze dvě společnosti; žádosti jsou u nich ovšem schváleny do pěti minut.

Jaká je nejlepší krátkodobá půjčka v ČR​

Na českém trhu jsou desítky poskytovatelů a podobnými, avšak nikoliv stejnými produkty. I když nabízí všichni krátkodobou půjčku, mají u nich trochu jiná pravidla. Žádnou z nich tak nelze označit za 100% nejlepší zrovna ve vaší situaci. Například nejlevnější mikroúvěr je však Kamali, a velmi dobrý zákaznický přístup mají zase u Zaplo a Tetičky. Než si někde vezmete krátkodobou půjčku, měli byste vždy využít kalkulačky na stránkách poskytovatele.

Krátkodobá půjčka bez kontroly registru

Krátkodobá půjčka bez kontroly registru může být řešením pro lidi, co mají z minulosti nějaký zápis. Ať z důvodu nesplaceného úvěru, složenek za energie, nebo třeba vyúčtování za mobilní tarif. Někteří nebankovní poskytovatelé mikropůjček však posuzují každého klienta individuálně, takže zápis v registru dlužníků nemusí znamenat, že vám žádost o úvěr automaticky zamítnou.

I bez doložení příjmu získáte krátkodobou půjčku​

Jestli vaše výplata nedosahuje potřebné výše k získání úvěru, můžete přesto u některých společností žádat o krátkodobou půjčku bez doložení příjmů. Neznamená to, že ji získáte jako nezaměstnaní, nižší výplata však nemusí být problém; stejně jako OSVČ, co podniká první rok a nemá ještě daňové přiznání. Někde totiž stačí k posouzení žádosti o krátkodobou půjčku výpisy z účtu za poslední 3 měsíce.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu