Konsolidace půjček pro dlužníky

Konsolidace půjček pro dlužníky: jaké má podmínky a která je nejlepší?

Konsolidace půjček pro dlužníky dokáže pomoci i tehdy, kdy v očích některých poskytovatelů nejste zrovna bonitním klientem. Ne všichni na vás totiž budou pohlížet tak kriticky, a pakliže máte pravidelný příjem a stavíte se ke splácení čelem, nemusí být sloučení úvěrů problém. Existuje tedy reálná šance, že vám konsolidace půjček pro dlužníky ušetří klidně 30 % měsíčně a někdy i sníží splatnou částku jako tomu bývá za normálních okolností (tedy kdy nemáte špatnou finanční minulost).

Srovnání: konsolidace půjček pro dlužníky

Zatímco normálně je úvěrový trh poměrně pestrý, v tomto případě bývají východiskem spíše společnosti, které jsou ochotny podstoupit vyšší riziko. Často je proto konsolidace půjček pro dlužníky nebankovní, v závislosti na vaší finanční situaci se však může jednat i o banku. Z ověřených lze jmenovat:

PoskytovatelÚrokRPSNLimitMax. splatnostPeníze navícPosouzení žádostiPoskytnutí onlineVedeníSjednání na pobočceOdklad splátek zdarmaVrácení splátek
Cofidis logood 8,9 % p.a.od 9,27 %1 000 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Čínská půjčkaod 4,99 % p.a.od 5,39 % p.a.1 000 000 Kč120 měsíců (10 let)dle poskytovateleZdarmaZdarmaZdarmaNelzedle poskytovateledle poskytovatele
Home Credit logood 10,80 % p.a.od 11,4 %700 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
SOS financeod 6,5 % p.a.od 7,2 %10 000 000 Kč240 měsíců (20 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Srovnání nabídek konsolidace půjček pro dlužníky

S čím konsolidace půjček pro dlužníky pomůže

Většina poskytovatelů v tomto směru moc rozdíly nedělá a dokáže profinancovat většinu „běžných“ produktů. Pozor však, že nelze sloučit spotřebitelské úvěry s podnikatelskými, ty musí zůstat odděleny. Vedle toho do konsolidace půjček pro dlužníky zahrnete:

 • klasické půjčky na splátky
 • obecně úvěry na cokoliv
 • kreditní karty a kontokorenty
 • revolvingové úvěry

U některých společností potom výčet pokračuje ještě dalšími produkty, zdaleka se ale nejedná o standard. Co dokáže daný poskytovatel aktuálně do konsolidace půjček pro dlužníky zahrnout najdete vždy na jeho webových stránkách, obvykle přímo v kalkulačce. Jedná se například o:

 • mikropůjčky
 • splátkový prodej
 • leasing na automobil
 • účelové půjčky na auto

Výše konsolidace půjček pro dlužníky

Jakou částku vám dokáže daný poskytovatel nabídnout záleží na řadě faktorů, zejména na vaší finanční situaci. V případě, že máte dostatečné příjmy, může být konsolidace půjček pro dlužníky vysoká až 0,5 milionu korun, ale za určitých okolností i vyšší. Třeba bankovní sloučení nabízí i milionové částky, které však bývají pro dlužníka nedosažitelné, neboť často neprojde scoringem.

Úroky konsolidace půjček pro dlužníky

Vzhledem k tomu, že v takové situaci nemáte úplně dobrou úvěrovou a platební historii (a je jedno, zda šlo třeba o důsledek ztráty zaměstnání, které jste nemohli předejít), představujete pro potencionálního poskytovatele jisté riziko. A to si bude chtít kompenzovat právě vyššími úroky i RPSN, a ještě může schválení konsolidace půjček pro dlužníky podmínit uzavřením pojištění schopnosti splácet. Takže ano, obvykle vás tato záležitost vyjde dráže, ale v lepších případech půjde o max. 5 % navíc.

Podmínky konsolidace půjček pro dlužníky

Zda vám dokáže oslovená úvěrová společnost udělat nabídku závisí mj. na výpočtu bonity, splňovat ale musíte i další podmínky, které u konsolidace půjček pro dlužníky jsou:

 • sloučit je potřeba alespoň dvě půjčky (nezáleží, zda bankovní nebo nebankovní)
 • aktuálně nesmíte být s žádným závazkem po splatnosti
 • výše všech splátek, které aktuálně hradíte, nesmí přesahovat 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (45 %, pakliže vám je 36 let nebo více)
 • celková výše všech úvěrů nemůže být vyšší než 9,5násobek vašeho čistého ročního příjmu (8,5násobek, jestli jste už dovršili věku 36 let)
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.