Konsolidace půjček po splatnosti

Konsolidace půjček po splatnosti: možná je pouze v některých případech

Konsolidace půjček po splatnosti není zrovna standardním produktem, ale v některých případech je možná. Ačkoliv totiž její poskytnutí zakazuje úvěrovým společnostem zákon, záleží na tom, jak dlouho po splatnosti jednotlivé závazky jsou. Zejména „nebankovky“ bývají tolerantnější a dokáží nabídnout individuální řešení, i když ani v tomto případě nejde o jisté pravidlo. Konsolidace půjček po splatnosti může každopádně ušetřit klidně 50 % měsíčních výdajů na splátky.

Jak konsolidace půjček po splatnosti funguje

V podstatě se jedná o jednoduchý princip sloučení více úvěrů v jeden, a to zpravidla za výhodnějších podmínek. Ve výsledku tak nebudete hradit splátky tři (podle toho, kolik půjček po splatnosti chcete konsolidovat), ale pouze jednu. Ta bývá nižší než výdaje na všechny předchozí splátky dohromady, ale zároveň může dojít k prodloužení celkové splatnosti. Řada úvěrových společností přitom nabízí i řadu benefitů v podobě odkladu splátek zdarma a individuálního řešení nestandardních situací.

Kdy je konsolidace půjček po splatnosti možná

Jestliže jste ve skluzu teprve pár dní, nemusí to být u některých poskytovatelů překážkou, potažmo důvodem k zamítnutí žádosti o konsolidace půjček po splatnosti. Nejedná se však o standard, někde mohou mít problém i se splátkou opožděnou o jediný den. Řešením pak můžete být:

  • odložení splátky, což někde umožňují i tehdy, kdy je po splatnosti
  • prodloužení splatnosti o týden (nebo jiné, potřebné období), díky čemuž už úvěr fakticky nebude po splatnosti

Následně lze požádat o klasickou konsolidaci (tedy nikoliv na půjčky po splatnosti), jejíž vyřízení trvá v nejlepším případě do druhého dne, ale spíše počítejte až se třemi pracovními dny. Následně budou dluhy současných věřitelů vyplaceny (včetně všech poplatků) a vy bude hradit pouze jednu splátku.

Dojde-li k situaci, kdy jste finanční problémy začali řešit pozdě nebo až v momentě, kdy zašly příliš daleko, konsolidace půjček po splatnosti už obvykle možná není. Jedná se o případ, kdy jsou splátky ve skluzu už třeba dva měsíce a naskakují vám i zákonné pokuty a úroky z prodlení.

Kdo konsolidace půjček po splatnosti nabízí

PoskytovatelÚrokRPSNLimitMax. splatnostPeníze
navíc
Posouzení
žádosti
Poskytnutí
online
VedeníSjednání
na pobočce
Odklad splátek
zdarma
Vrácení
splátek
od 8,9 % p.a.od 9,27 %1 000 000 Kč
120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
od 10,80 % p.a.od 11,4 %700 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarma
Mám zájem
ZdarmaNelze
od 6,9 % p.a.od 7,12 %2 500 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarma
Mám zájem
Zdarma???
od 6,7 % p. a.od 6,9 %800 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarma
Mám zájem
ZdarmaZdarma
od 4,99 % p.a.od 5,56 %900 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Srovnání nabídek konsolidace „po splatnosti“

Soukromá konsolidace půjček není cestou

Pod tíhou nepříznivé finanční situace se někteří lidé poohlíží po řešení „za hranicí zákona“, jakým jsou například soukromé konsolidace půjček po splatnosti, eventuálně na směnku. Poskytovány jsou dle občanského zákoníku, takže vás nechrání před lichvářskými úroky a také se vzdáváte běžného řešení případných sporů. Poskytovatele soukromých konsolidací půjček po splatnosti přitom nemusí zajímat, kolik vyděláváte, ale často chtějí do zástavy nějaký majetek nebo oprávnění k vykonání exekuce.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu