Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy (2023): kdo ji nabízí a jak vlastně funguje

Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy je o něco obtížnější, nikoliv však nemožná. Špatná platební minulost sice často znamená automaticky zavřené dveře u bank, u jiných se ale naopak otevírají. Stačí, když prokážete, že dnes dokážete splácet včas, i když za sebou máte ne zrovna dobrou historii. Počítejte přitom, že je konsolidace pro problémové klienty bez zástavy obvykle dostupná jenom u nebankovních společností, které to „risknou“, případně je nabízí i někteří soukromníci (těm se raději vyhněte).

Kdo nabízí konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

Jistotu, že ten nebo onen poskytovatel žádost schválí, vám nemůže dát nikdo, vše totiž záleží na vaší aktuální finanční situaci a individuálním posouzení. V případě nebankovní konsolidace pro problémové klienty bez zástavy nemovitosti dokáží nabídnout asi nejlepší podmínky:

PoskytovatelKonsolidaceÚrokRPSNPoskytnutí
on-line
LimitSplatnostPeníze
navíc
Posouzení
žádosti
VedeníSjednání
na pobočce
Odklad splátek
zdarma
Vrácení
splátek
Cofidis logoKonsolidace Cofidisod 8,9 % p.a.od 9,27 %Zdarma
Mám zájem
30 000
1 milion
12120 měsíců
(10 let)
ZdarmaZdarmaNelze
Home Credit logoKonsolidace půjčekod 10,8 % p.a.od 11,4 %Zdarma
Mám zájem
30 000
700 000
24120 měsíců
(10 let)
ZdarmaZdarmaNelze
Profi Credit logoPojištěná konsolidaceod 54,92 % p.a.od 70,93 %Zdarma
Mám zájem
10 000
150 000
348 měsícůZdarmaZdarmaNelze
Zonky logoKonsolidace ZONKYod 4,99 % p.a.od 5,56 %Zdarma
Mám zájem
20 000
1,2 milionu
12120 měsíců
(10 let)
ZdarmaZdarmaNelze
Srovnání nabídek nejlepší nebankovní konsolidace (2023)

Možností bohužel v tomto směru tolik není, vedle zmíněných jsou pak dostupné zejména nebankovní konsolidace se zástavou, kdy může fyzická osoba zastavit dům, byt nebo třeba pozemek, a výše úvěru může dosahovat až 80 % jeho hodnoty; podnikatelé pak mohou zastavovat i movitý majetek, tedy třeba automobily a různé stroje. Některé společnosti dokonce veřejně přiznávají, že v takovém případě nějak důkladně neprověřují příjmy, a u OSVČ je třeba ani nezajímá historie nebo daňové přiznání.

Na druhou stranu je zpravidla tento přístup kompenzován o něco vyššími úroky, takže pokud to vyloženě „nehoří“, zkuste se nejdříve zbavit dluhů (alespoň některých), a až poté zkuste žádat. K tomu je třeba připomenout, že konsolidace úvěrů bez zástavy není jedinou možností – jelikož mívá totiž u většiny poskytovatelů stejné podmínky jako půjčka na cokoliv, můžete požádat právě o tu vyplatit z ní alespoň část menších úvěrů, které potřebujete sloučit, a jakmile to budete mít, tak požádat o navýšení úvěrového rámce a vyplatit i zbytek. Který produkt je k tomu nejlepší napoví srovnání půjček on-line.

Jak funguje konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

Se špatnou platební historií jsou sice vyhlídky horší, ale ani ta nemusí znamenat automatické zamítnutí žádosti. Oslovený poskytovatel normálně nahlédne o registrů dlužníků, ale zpravidla jedná-li se o starší záležitosti a dnes už má finance v pořádku, může konsolidaci pro problémové klienty bez zástavy nabídnout. V případě vyšších částek si ale může namísto ručení majetkem vyžádat spolužadatele.

Výše konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

Asi nikdy nelze předpokládat, že byste v roli dlužníka dosáhli na stejné částky jako člověk s „čistým štítem“. Například banky nepomohou snad nikdy, takže zůstává konsolidace pro problémové klienty bez zástavy výhradně doménou nebankovních společností. I z jejich řad jsou ale některé ochotny riskovat méně a nabídnou nejvýše 150 000 Kč, ačkoliv existují i výjimky, díky nimž lze získat i milion korun; může to však znamenat nutnost spolužadatele nebo ručitele.

Podmínky konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

V podstatě jsou úplně stejné, jako kdybyste dluhy neměli. Poskytovatel musí posoudit, zda je žadatel úvěruschopný, a pokud ano, může mu konsolidaci pro problémové klienty bez zástavy nabídnout. Ovšem ne jen tak někomu, je potřeba splňovat několik základních podmínek:

 • do sloučení půjček je potřeba zahrnout alespoň dvě půjčky (mohou být bankovní i nebankovní)
 • aktuálně nesmíte mít po splatnosti žádný závazek
 • pakliže by došlo ke schválení, nesmí být výše splátek všech úvěrů vyšší než 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (45 %, pakliže vám je 36 let nebo více)
 • dohromady nesmíte dlužit více než 9,5násobek svého čistého ročního příjmu (8,5násobek, pokud jste už dovršili věku 36 let)

Úvěrová společnost může vyhodnotit bonitu žadatele jako dostačující i přes negativní zápisy v registrech. Musí ale prokázat, že už dostal své finance pod kontrolu.

Co sloučí konsolidace pro problémové klienty bez zástavy

Zahrnout je do ní možné de facto většinu úvěrů od bankovních domů i nebankovních společností; půjčky běžných lidí však nelze kombinovat s těmi pro podnikatele. V rámci konsolidace pro problémové klienty bez zástavy tedy můžete sloučit:

 • běžné úvěry na splátky
 • půjčky na cokoliv obecně
 • revolvingové úvěry
 • kreditní karty a kontokorenty
 • účelové úvěry na auto

V některých případech je potom možné zahrnout do konsolidace pro problémové klienty bez zástavy i další produkty, jejich profinancování však nebývá standardem u všech firem:

 • krátkodobé půjčky
 • splátkový prodej
 • leasing na auto

Jak zvýšit šanci na konsolidaci pro problémové klienty bez zástavy

Když je někdo v dluzích a ke všemu třeba žije od výplaty k výplatě, nebude pochopitelně pro úvěrové společnosti příliš lukrativním klientem. I přesto jsou ale ochotny některé podstoupit vyšší riziko a konsolidaci pro problémové klienty bez zástavy schválit, pokud:

 • jste stabilně zaměstnaní u jedné firmy alespoň 1 rok
 • nemáte žádný závazek po splatnosti
 • tvoříte si finanční rezervu ve výši min. 15 % z toho, co vyděláte
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.