Konsolidace pro každého

Konsolidace pro každého: co obnáší a za jakých podmínek ji kdo nabídne?

Konsolidace pro každého je trochu nepřesné označení, nikdo vám totiž nemůže zaručit, že ji opravdu dostanete u té nebo oné společnosti. To zkrátka nelze. Jsou ale poskytovatelé, u nichž je mnohem vyšší pravděpodobnost, že bude konsolidace pro každého schválena, pakliže splňuje potřebné podmínky. Ušetřit přitom dokáže i více jak 1/3 měsíčních výdajů a stejně tak snížit celkově splatnou částku. Řada poskytovatelů je navíc schopna nabídnout nejenom lepší podmínky, ale také nějaké benefity.

Jak konsolidace pro každého funguje

V principu se jedná o klasické sloučení půjček, kdy poskytovatel uhradí všechny vaše úvěry a vám tak zůstane pouze jedna jediná splátka namísto několika jiných. Samotné spojení „konsolidace pro každého“ přitom hledají spíše lidé, co nemají úplně čistou platební nebo úvěrovou historii. Třeba že v minulosti nedokázali uhradit splátku a ještě se k problémům otáčeli zády. To je něco, co některé společnosti odmítají a takovým lidem žádosti rovnou zamítají. Na druhou stranu jsou tu i takové, u nichž není konsolidace pro každého zásadní problém, pakliže dnes máte své finance pod kontrolou.

Srovnání: nejlepší konsolidace „pro každého“

Jelikož nelze úplně říci, kdo vám určitě sloučení půjček nabídne, není ani jednoduché jmenovat nějaké společnosti. Nicméně z těch, co jsou známy vyšší schvalovatelností žádosti, se jedná třeba o tyto:

PoskytovatelÚrokRPSNLimitMax. splatnostPeníze navícPosouzení žádostiPoskytnutí onlineVedeníSjednání na pobočceOdklad splátek zdarmaVrácení splátek
Cofidis logood 8,9 % p.a.od 9,27 %1 000 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Čínská půjčkaod 4,99 % p.a.od 5,39 % p.a.1 000 000 Kč120 měsíců (10 let)dle poskytovateleZdarmaZdarmaZdarmaNelzedle poskytovateledle poskytovatele
Home Credit logood 10,80 % p.a.od 11,4 %700 000 Kč120 měsíců (10 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
SOS financeod 6,5 % p.a.od 7,2 %10 000 000 Kč240 měsíců (20 let)ZdarmaZdarmaZdarmaNelze
Srovnání nabídek konsolidace pro každého

Výše konsolidace pro každého

Hodně záleží, jak na tom vlastně jste. Pakliže jste třeba v minulosti přišli o zaměstnání, dostali se dočasně do platební neschopnosti, ale je patrné, že jste si co nejdříve zajistili nový zdroj příjmů a nejméně v posledních měsících vše řádně splácíte, můžete dosáhnout i konsolidace 1 milionu korun. Jestliže jsou ale vaše finanční problémy čerstvé, případně nemáte zrovna vysoký příjem, bude konsolidace „pro každého“ dosahovat spíše částek do 0,5 milionu, a někdy pouze do 200 000 Kč.

Podmínky konsolidace pro každého

Aby dokázaly úvěrové společnosti posoudit, zda vám dokáží udělat nabídku (a jakou), musí posoudit vaši bonitu, jejíž výpočet závisí na mnoha faktorech. Vždy je ale u konsolidace pro každého potřeba:

  • sloučit alespoň dvě půjčky (je jedno, zda bankovní nebo nebankovní)
  • v tuto chvíli nesmíte mít žádný závazek po splatnosti (některé společnosti spolu sdílí informace přes tzv. registry)
  • splátka konsolidace „pro každého“ smí dosahovat max. 50 % vašeho čistého měsíčního příjmu (jestli vám je 36 let nebo více, pak pouze 45 %)
  • dohromady nesmí splátky všech úvěrů přesahovat 9,5násobek vašeho čistého ročního příjmu (a pokud jste starší 36 let, může to být maximálně 8,5násobek)
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.