Jak nastavit Garmin Pay, jak s ním platit, a které banky ho podporují

Garmin Pay: které banky ho podporují, jak ho nastavit a jaké hodinky vybrat

Garmin Pay umožňuje platit v obchodě místo karty chytrými hodinkami Garmin, které lze spárovat jak s telefony Apple, tak s těmi s OS Android. Nastavení této platební služby je přitom velmi jednoduché a přidat do ní můžete jak klasické debetní, tak i kreditní a virtuální karty. Garmin Pay podporuje v ČR řada velkých bankovních domů i další vybrané společnosti. NFC platby přitom umožňují desítky modelů hodinek.

Garmin Pay: přidání karty do chytrých hodinek Garmin

„Smartwatch“ od Garminu neumožňují přidat platební kartu napřímo a potřebují k tomu spolupráci mobilního telefonu, přičemž nezáleží, jestli má OS Android nebo iOS:

  1. Otevřete aplikaci „Garmin Connect“ (možná už ji máte, protože slouží také pro sledování aktivit zdraví; ale pokud ne, musíte ji nejdříve stáhnout z App Store / Google Play a chytré hodinky Garmin do ní přidat)
  2. Nahoře klepněte na ikonu chytrých hodinek
  3. V nabídce zvolte možnost „Garmin Pay“
  4. Pokračujte klepnutím na tlačítko „Vytvořit peněženku“
  5. Vytvořte 4místný bezpečnostní kód, kterým budete v aplikaci chránit sekci mobilních plateb
  6. Zvolte, zdali máte kartu MasterCard nebo VISA
  7. Platební kartu naskenujte (pokud by to nešlo, lze údaje vepsat ručně, načež Garmin Pay provede kontrolu, zdali jsou správné)
  8. Následně musíte bance potvrdit, že s propojením souhlasíte (zašle vám jednorázový ověřovací kód přes SMS, e-mail, nebo jinou zvolenou metodu)
Video ukazuje, jak nastavit Garmin Pay a jak hodinkami platit v obchodě.

Jaké chytré hodinky podporují Garmin Pay

S NFC můžete počítat i u řady starších a „odlehčených“ modelů, u nových jsou obvykle samozřejmostí. A rovněž nutno zdůraznit, že chytré hodinky a sporttestery Garmin nabízí i velmi přesné měření sportovních aktivit. Garmin Pay můžete využívat například u těchto modelů:

  • Epix Glass / Sapphire Titan,
  • Fenix 6 Pro, 6S, 6S Pro, 6X, 6X Pro
  • Instinct 2S Solar,
  • Tactix 7, Tactix 7 Pro, Delta
  • Venu 2, 2 Plus, 2 Slate, 2S, Sq, 745
  • Vívoactive 4S

Které banky v ČR podporují Garmin Pay

BankaPodpora Garmin Pay
Air Bank
Banka CREDITAS
ČSOB
Česká Spořitelna
Equa Bank
Expobank
Fio banka
mBank
Komerční banka
MONETA Money Bank
Raiffeisenbank
Revolut
UniCredit Bank
Banky, které v ČR podporují Garmin Pay.

Ostatní banky a společnosti s podporou Garmin Pay

SpolečnostPodpora Garmin Pay
Curve
Twisto
Wise
Garmin Pay má podporu i některých nebankovních společností.

Jaké druhy karet je možné přidat

  • debetní
  • kreditní
  • jízdenkovou
  • virtuální

Jak v obchodě zaplatit přes Garmin Pay

V obchodě stačí jednoduše říci (nebo zvolit na pokladně, jste-li na samoobslužné), že chcete platit kartou. Následně postačí mobilní platby aktivovat:

  1. Aktivujte displej hodinek
  2. Přejděte do aplikace „Peněženka“ (ikona peněženky)
  3. Zadejte 4místný bezpečnostní kód
  4. Na cca 2 vteřiny přiložte chytré hodinky k terminálu
  5. Vyčkejte na zvukové potvrzení

Tímto postupem aktivujete placení přes Garmin Pay pro jakkoliv vysoké částky, žádné další ověřování není třeba. Oproti jiným platebním metodám je postup o něco složitější.

Ostatní platební metody

Co dělat, když Garmin Pay nefunguje

Pokud bude aplikace v mobilu nebo na smartwatch odmítat přidání platební karty, jedná se obvykle o překážku na straně bankovních domů. Ty totiž nemívají mobilní platby (kvůli bezpečnosti) povolené a je tedy třeba je aktivovat v internetovém nebo mobilním bankovnictví:

  1. Přejděte do „Nastavení“ (většinou má ikonu klíče nebo ozubeného kolečka)
  2. Najdete sekci „Mobilní platby“ (některé banky ji mohou mít pojmenovanou jinak)
  3. Přidejte kartu do Garmin Pay

Možná budete muset své rozhodnutí potvrdit SMS kódem, případně vstupním heslem do konta (nebo otiskem prstu / nasnímáním obličeje). Kdyby placení přes Garmin pořád nefungovalo, aktualizujte hodinky i mobil na nejnovější verzi OS a případně smažte a znovu nainstalujte aplikaci Garmin Connect.

Oficiální stránky Garmin Pay

V případě, že si chcete ověřit info, máte technický problém, nebo hledáte něco jiného, zkuste se podívat na oficiální stránky Garmin Pay a případně kontaktovat jejich technickou podporu. S většinou vám pomohou odpovědi na časté otázky níže, nebo na Garmin Pay (odpovědi).

Odpovědi na časté otázky

Jak nastavit Garmin Pay?

Krok za krokem je postup popsán výše; základem je, abyste měli hodinky spárované s telefonem přes aplikaci Garmin. Následně je vyberte a z nabídky zvolte „Garmin Pay“. V následujícím kroku pak „Vytvořit peněženku“, nastavte bezpečnostní kód a přidejte konkrétní platební kartu.

Jak platit s Garmin Pay v obchodě?

Chytré hodinky stačí odemknout, potažmo aktivovat displej, a v menu aplikací najít „Garmin Pay“ (ikona peněženky). Na tu klepněte a potvrďte přístup 4místným kódem – poté jsou NFC platby aktivní na dobu 60 vteřin. Chytré hodinky stačí pouze přiložit k terminálu na zhruba 2 vteřiny a máte zaplaceno.

Jak mám přidat kartu do Garmin Pay?

Krok za krokem je postup popsán výše; máte-li už hodinky Garmin spárované s mobilem, přejděte do aplikace Garmin Connect a v levém horním rohu je vyberte. Poté v nabídce klepněte na „Garmin Pay“ a „Vytvořit peněženku“, u níž zadejte 4místný kód a opište údaje z karty.

Jaké banky podporují Garmin Pay?

Seznam všech bankovních domů i dalších společností, které Garmin Pay v České republice podporují, je vypsán výše. Spolehnout se můžete na většinu velkých bank.

Jak funguje Garmin Pay?

Metoda funguje na principu NFC technologie, která umožňuje přístrojům komunikovat na velmi krátkou vzdálenost (obvykle do 5 cm). Chytré hodinky jsou přitom vybaveny právě NFC čipem, takže je stačí spárovat s mobilem a v něm přidat platební kartu do aplikace Garmin Connect. Platby se smartwatch navíc fungují i přesto, že telefon NFC nemá.

Garmin Pay nefunguje, co mám dělat?

Většina banka mobilní platby blokuje a stačí je pouze povolit. V internetovém bankovnictví přejděte do nastavení a najděte sekci mobilních plateb. Následně je aktivujte a potvrďte rozhodnutí SMS kódem nebo vstupním heslem do účtu (případně otiskem prstu / snímáním obličeje).

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.