Jak nastavit Fitbit Pay, jak s ním platit, a které banky ho podporují

Fitbit Pay: které banky ho podporují, jak ho nastavit a jaké hodinky vybrat

Fitbit Pay umožňuje placení v obchodech pomocí chytrých hodinek Fitbit, které lze spárovat jak s mobily s OS Android, tak iOS (iPhone). Služba je dostupná i u levnějších modelů, do nichž přidáte jak jak klasickou debetní, tak kreditní kartu, a stejně tak kartu Mall Pay, Twisto nebo PlatímPak. Nastavení Fitbit Pay je velmi jednoduché a nezabere déle než pár minut. Placení hodinkami přes NFC navíc podporuje většina velkých českých bank i řada nebankovních služeb.

Fitbit Pay: přidání karty do chytrých hodinek Fitbit

Nositelná elektronika Fitbit nemá možnost přidání platební karty přímo v sobě a vyžaduje proto součinnost chytrého telefonu (nezáleží, jestli má iOS nebo operační systém Android):

  1. Otevřete aplikaci Fitbit: Health & Fitness (možná už ji máte ke sledování zdraví a sportovních aktivit; pokud ne, nejdříve ji stáhnete z Google Play / App Store a chytré hodinky přes ni spárujte s telefonem)
  2. Přejděte do sekce „Dnes“ (prostřední karta úplně dole)
  3. Klepněte na ikonu chytrých hodinek v levém horním rohu
  4. Z nabídky vyberte „Peněženka“ (Fitbit Wallet)
  5. Nastavte si bezpečnostní kód, který slouží k zabezpečení přístupu k platební metodě Fitbit
  6. Projděte informačními kroky a zvolte „Přidat kartu“
  7. V aplikaci Fitbit opište údaje z karty (vyfotit je nelze)
  8. Nakonec vás můžete banka požádat o potvrzení, že souhlasíte s připojením platební metody třetí strany
(PRO STARŠÍ VERZI APLIKACE): Video ukazuje, jak přidat kartu do Fitbit Pay a zaplatit hodinkami v obchodě.

Které chytré hodinky podporují Fitbit Pay

  • Fitbit Charge 4
  • Fitbit Charge 5
  • Vybrané edice Fitbit Charge 3
  • Fitbit Ionic
  • Fitbit Versa 4
  • Fitbit Versa 3
  • Fitbit Versa 2
  • Vybrané edice Fitbit Versa
  • Fitbit Sense 2
  • Fitbit Sense

Jaké banky v ČR podporují Fitbit Pay

BankaPodpora Fitbit Pay
Air Bank
Česká Spořitelna
Curve
Fio banka
mBank
Komerční banka
MONETA Money Bank
Raiffeisenbank
Revolut
V ČR má Fitbit Pay podporu pouze několika bank.

Ostatní banky a společnosti s podporou Fitbit Pay

SpolečnostPodpora Fitbit Pay
bunq
Fitbit Pay má podporu i některých nebankovních společností.

Jaké druhy karet je možné přidat

  • debetní
  • kreditní
  • jízdenkovou
  • virtuální

Jak v obchodě zaplatit přes Fitbit Pay

V obchodě vás nebude zdržovat a je v podstatě rychlejší než přes telefon. Jakmile vám namarkují zboží, řekněte, že chcete platit kartou, a poté:

  1. Stiskněte a cca 2 vteřiny držte levé postranní tlačítko
  2. Jakmile se na displeji objeví karta, přiložte hodinky k terminálu
  3. Vyčkejte na zvukové potvrzením

Hradíte-li přes Fitbit Pay vyšší částku, může vás aplikace vyzvat k zadání 4místného bezpečnostního kódu na displeji chytrých hodinek. Jak platbu potvrdíte, znovu je přiložte k terminálu.

(PRO NOVOU VERZI APLIKACE): Video ukazuje, jak přidat kartu do Fitbit Pay a zaplatit v obchodě.

Ostatní platební metody

Co dělat, když Fitbit Pay nefunguje

Jestliže vám služba hlásí nějakou chybu, má de facto velmi jednoduché řešení. Obvykle se totiž jedná o zabezpečení ze strany bankovních domů, které vyžadují, abyste užívání karty v rámci Fitbit Pay povolili. V internetovém nebo mobilním bankovnictví jděte do sekce:

  1. „Nastavení“ (obvykle ozubené kolečko nebo klíč, najdete ho v menu)
  2. Vyhledejte položku „Mobilní platby“ a klepněte na ni
  3. Přidejte platební kartu do Fitbit Pay

Některé banky zasílají ke schválení SMS kód, jiným stačí potvrzení přes heslo do bankovnictví, případně otiskem prstu / nasnímáním obličeje. Za předpokladu, že by Fitbit Pay stále nefungovalo, aktualizujte mobilní telefon i chytré hodinky na nejnovější verzi operačního systému. Někdy také pomůže, smažete-li a znovu nainstalujete aplikaci Fitbit: Health & Fitness.

Oficiální stránky Fitbit Pay

V případě, že si chcete ověřit informace, máte technický problém, nebo hledáte cokoliv jiného, zkuste se podívat na oficiální stránky Fitbit Pay a případně kontaktovat jejich technickou podporu. S většinou vám pomohou odpovědi na časté otázky níže, nebo na Fitbit Pay (odpovědi).

Odpovědi na časté otázky

Jak nastavit Fitbit Pay?

Detailní postup je popsán výše; vždy je přitom nutné, abyste měli hodinky spárované s mobilem přes oficiální aplikaci Fitbit: Health & Fitness. V té přejděte do karty „Dnes“ (prostřední úplně dole) a vlevo nahoře klepněte na obrázek chytrých hodinek, následně na „Peněženka“ a nastavte 4místný bezpečnostní kód. Následně dle pokynů přidejte platební kartu.

Jak platit přes Fitbit Pay v obchodě?

U chytrých hodinek Fitbit stačí stisknout a cca dvě vteřiny držet levné boční tlačítko, dokud se na displeji neukáže platební karta (poté jsou NFC platby aktivní po dobu 60 vteřin). Následně je přiložte k platebnímu terminálu a vyčkejte na zvukové potvrzení, netrvá do déle jak 2 vteřiny. U vyšších částek může Fitbit Pay vyžadovat zadání 4místného kódu.

Jak přidám kartu do Fitbit Pay?

Celkový postup je výše popsán krok za krokem; jakmile chytré hodinky spárujete s telefonem, jděte do aplikace Fitbit: Health & Fitness, klepněte vlevo nahoře na ikonu hodinek, poté na „Peněženka“, nastavte bezpečnostní kód a přidejte kartu dle pokynů na displeji.

Které banky podporují Fitbit Pay?

Na rovinu, ani dnes jich není mnoho, v České republice zaplatíte přes Fitbit Pay díky těmto bankám: Air Bank, Česká Spořitelna, Curve, Fio banka, mBank, Komerční banka, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank, Revolut …a rovněž přes nebankovní službu bunq.

Jak funguje Fitbit Pay?

K placení dochází prostřednictvím technologie NFC, která umožňuje zařízením komunikovat pouze na velmi krátkou vzdálenost (většinou ne delší jak 5 cm). Zabudovaný čip přitom mohou čtečky (typicky platební terminály) „přečíst“ a přijmout tak nějakou informaci (v tomto případě, že chcete zaplatit). NFC platby navíc fungují i přes to, že telefon takovou technologii nemá.

Co mám dělat, když Fitbit Pay nefunguje?

Obvykle se jedná o bezpečnostní prvek vaší banky a stačí pouze povolit mobilní platby v internetovém nebo mobilním bankovnictví (popsáno výše).

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.

zavřít reklamu