Dárková karta
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz) přes DALL-E

Dárková karta IKEA: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta IKEA umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v obchodech IKEA, které nabízí primárně nábytek, nádobí a jiné domácí potřeby. Zakoupit ji můžete na prodejnách i on-line a uplatnit ji lze na jakékoliv pobočce v ČR nebo na internetu, přičemž není vázána na jméno – dárková karta IKEA je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě IKEA

  • dárkové karty IKEA je možné nabít v NEOMEZENÉ hodnotě, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka dáte 5 000 Kč a dostanete kartu 5 000 Kč); pouze při kupování on-line je hodnota omezena na max. 2 000 Kč
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • uplatnit ji můžete jak v obchodních domech, tak on-line
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je NEOMEZENÁ, případně do vyčerpání jejího limitu (prázdný nosič však nevyhazujte, lze ho opětovně nabít)

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta IKEA?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – ta může být neomezená a hodnotu si můžete zvolit sami. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště.

Jak platit dárkovou kartou IKEA?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající, a stejně ji lze využít při nákupu on-line. Jenom pozor, že pokud máte například dárkovou kartu IKEA na 4 500 Kč a nákup stojí 5 000 Kč, musíte využít k jeho úhradě celou hodnotu karty.

Jak aktivovat dárkovou kartu IKEA?

Samotný nosič je bezcenný, dárková karta IKEA se aktivuje po jejím zakoupení na kterékoliv prodejně tím, že ji pracovník pokladny naskenuje, přičemž to následně potvrzuje ještě vydaná účtenka, na níž je vidět číslo karty – takže kdyby se náhodou stalo, že proces selhal, pomocí této účtenky prokážete, že měla být dárková karta IKEA aktivována. Stejně tak bude aktivována přes internet v momentě, kdy ji uhradíte.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě Lidl uvidíte vždy na účtence za nákup, který jste platili právě dárkovou kartou Lidl, případně ho lze ověřit na stránkách IKEA, kde se přihlásíte ke svému účtu (nebo vytvoříte nový) a zadáte posledních 13 čísel karty. Stejně tak si můžete ověřit, kolik máte peněz na dárkové kartě IKEA, na kterékoliv pobočce u pokladny.

Jakou platnost má dárková karta IKEA?

Lhůta pro její využití je neomezená, takže je jedno, zda peníze využijete do 1 roku od zakoupení, resp. nabití, nebo v průběhu několika let.

Jak si pořídit dárkovou kartu IKEA?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na kterékoliv prodejně IKEA ve fyzické podobě, případně on-line v obchodě IKEA (tehdy je ovšem její hodnota omezena na 500, 1 000, 1 500 nebo 2 000 Kč, lze jich však zakoupit více).

Více informací o dárkové kartě IKEA se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.