Dárková karta
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz) přes DALL-E

Dárková karta Globus: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta Globus umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v obchodech Globus, které nabízí jak potraviny, tak „non-food“ (tedy věci nepotravinového typu, například domácí spotřebiče a jinou elektroniku, nádobí, oblečení, drogerii, domácí potřeby apod.), a rovněž je platná na čerpacích stanicích, v uzenářství, oddělení klenotů, obchodech Globus Fresh nebo restauracích. Zakoupit ji můžete pouze na prodejnách a uplatnit ji lze na jakékoliv pobočce v ČR, přičemž není vázána na jméno – dárková karta Globus je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě Globus

  • dárkové karty Globus je možné nabít v libovolné hodnotě 300 Kč do neomezené částky, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka když dáte 500 Kč, dostanete kartu 500 Kč); kartu lze také zakoupit za body v rámci některých věrnostních programů
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je 36 měsíců od data zakoupení, případně do vyčerpání jejího limitu (do kdy je platná můžete kdykoliv ověřit dle postupu níže)

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta Globus?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – konkrétně to může být 300 Kč až neomezeně a hodnotu si můžete libovolně zvolit sami. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště. Dárkovou kartu Globus lze využít nejenom v hypermarketech, ale také na čerpací stanici, v uzenářství, restauraci, kavárna, oddělení klenotů a obchodech Globus Fresh, zkrátka všude tam, kde Globus působí.

Jak platit dárkovou kartou Globus?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající. V podstatě to je stejné, jako byste předávali stravenku nebo lístek za vrácené lahve. Jenom pozor, že pokud máte například dárkovou kartu Globus na 250 Kč a nákup stojí 300 Kč, musíte využít k jeho úhradě celou hodnotu karty – má to však výjimku, pokud nejdříve uhradíte část nákupu třeba stravenkou – poté vám na dárkové kartě jednoduše nějaké peníze zůstanou.

Jak aktivovat dárkovou kartu Globus?

Samotný nosič je bezcenný, dárková karta Globus se aktivuje po jejím zakoupení na kterékoliv prodejně tím, že ji pracovník pokladny nebo informací naskenuje, přičemž to následně potvrzuje ještě vydaná účtenka, na níž je vidět číslo karty – takže kdyby se náhodou stalo, že proces selhal, pomocí této účtenky prokážete, že měla být dárková karta Globus aktivována.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě Globus uvidíte vždy na účtence za nákup, který jste platili právě dárkovou kartou Globus, případně ho lze ověřit na informačním centru Globus.

Jakou platnost má dárková karta Globus?

Lhůta pro její využití je 36 měsíců a začíná běžet ode dne jejího zakoupení, resp. aktivace. V případě, že ji nestihnete během ročního období využít, částka propadne.

Jak si pořídit dárkovou kartu Globus?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na kterékoliv prodejně Globus ve fyzické podobě, a to buď u pokladny nebo na informačním centru.

Více informací o dárkové kartě Globus se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.