Dárková karta
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz) přes DALL-E

Dárková karta Costa Coffee: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta Costa Coffee umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v kavárnách Costa Coffee, které nabízí jak kávu a jiné teplé a studené nápoje, tak menší pokrmy, zákusky nebo dárkové předměty (hrnky, kelímky…). Zakoupit ji můžete na prodejnách nebo on-line a uplatnit ji lze na jakékoliv pobočce v ČR, přičemž není vázána na jméno – dárková karta Costa Coffee je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě Costa Coffee

  • dárkové karty Costa Coffee je možné nabít v hodnotě 500, 1 000 nebo 1 500 Kč, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka dáte 500 Kč a dostanete kartu 500 Kč)
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je NEOMEZENÁ, případně do vyčerpání jejího limitu (prázdný nosič však nevyhazujte, lze ho opětovně nabít)

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta Costa Coffee?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – konkrétně to může být 500, 1 000 nebo 1 500 Kč. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště.

Jak platit dárkovou kartou Costa Coffee?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající. Jenom pozor, že pokud máte například dárkovou kartu Costa Coffee na 250 Kč a nákup stojí 300 Kč, musíte využít k jeho úhradě celou hodnotu karty.

Jak aktivovat dárkovou kartu Costa Coffee?

Samotný nosič je aktivní již při vyzvednutí na prodejně, ale do 30 dní se pak musíte registrovat, aby vám vzniklo členství ve věrnostním programu Costa Coffee.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě Costa Coffee si můžete ověřit v mobilní aplikaci Costa Coffee, on-line po přihlášení do svého účtu, případně na pokladně v kterékoliv kavárně Costa Coffee.

Jakou platnost má dárková karta Costa Coffee?

Lhůta pro její využití je neomezená, takže je jedno, zda peníze využijete do 1 roku od zakoupení, resp. nabití, nebo v průběhu několika let.

Jak si pořídit dárkovou kartu Costa Coffee?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na kterékoliv prodejně Costa Coffee ve fyzické podobě, případně on-line v obchodě Costa Coffee (tehdy je ovšem její hodnota omezena na 500, 1 000 nebo 1 500 Kč, lze jich však zakoupit více).

Více informací o dárkové kartě Costa Coffee se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.